Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Фатхі Р.С. Ельдахдух. Зміни у фетоплацентарному комплексі у вагітних з хронічним токсоплазмозом та їх корекція. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Фатхі Р.С. Ельдахдух. Зміни у фетоплацентарному комплексі у вагітних з хронічним токсоплазмозом та їх корекція. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01. – акушерство та гінекологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2003.

На основі клінічного, лабораторного та інструментального обстеження вагітних з хронічним токсоплазмозом встановлено, що процес гестації ускладнюється розвитком явищ загрози переривання в І та ІІ триместрах, передчасними пологами. Відбувається пригнічення ендокринної функції ФПК з наступним порушенням адаптаційно-компенсаторних реакцій, які забезпечують фізіологічний перебіг вагітності. Оцінка БПП свідчить про розвиток хронічної гіпоксії плоду, що проявляється зниженням реактивності його серцево-судинної системи, дихальної та рухової активності, м’язового тонусу. У складі материнського фібриноїду плаценти крім колагену ІV типу відмічаються інтерстиціальні колагени І та ІІІ типів. Включення до складу комплексної терапії препарату “Фансидар” і ГБО поліпшує трофічні процеси в плаценті, що проявляється нормалізацією васкуляризації, і, як наслідок, зменшується вираженість інволютивно-дистрофічних змін на фоні посилення компенсаторно-адаптаційних реакцій і підвищення ступеня зрілості ворсинчастого хоріона. Відбуваються зміни кількісних і якісних параметрів місцевих імунних реакцій, що проявляється зменшенням обсягів фібриноїдних перетворень і розповсюдженості лімфо-плазмоцитарно-макрофагальної реакції в усіх відділах плаценти і в оболонках, а також збільшенням у складі інфільтратів популяції СD4-лімфоцитів. Поліпшується функція ФПК, що створює сприятливі умови для доношування вагітності і зменшення числа ускладнень.

1. При хронічному токсоплазмозі у вагітних відсутні симптоми, характерні тільки для цього захворювання. Діагностику необхідно проводити комплексно, враховуючи дані соматичного і обтяженого акушерського анамнезу, показники УЗС (наявність маркерів МПІ) і результати лабораторного дослідження на токсоплазмоз.

2. Наявність у вагітної хронічного токсоплазмозу ускладнює процес гестації явищами загрози переривання в І і ІІ триместрах. Частіше настають передчасні пологи, виконується кесарів розтин. Пологи ускладнюються несвоєчасним вилиттям навколоплідних вод, первинною слабкістю пологової діяльності, гіпоксією плоду.

3. При хронічному токсоплазмозі відбувається пригнічення ендокринної функції ФПК із наступним порушенням адаптаційно-компенсаторних реакцій, що забезпечують фізіологічний перебіг процесу гестації.

4. Оцінка БПП свідчить про розвиток хронічної гіпоксії внутрішньоутробного плоду, що виявляється зниженням реактивності серцево-судинної системи плоду, його дихальної і рухової активності, м'язового тонусу.

5. При хронічному токсоплазмозі в плаценті у складі материнського фібриноїду крім колагену ІV типу відзначаються інтерстиціальні колагени І та ІІІ типів, що може бути зумовлено особливим станом місцевих імунних реакцій, здатних змінити процеси колагеноутворення, або пов'язано зі значною поширеністю фібриноїдного перетворення ворсинчастого хоріона, коли зміні піддається не тільки синцитіальний покрив, а і строма ворсин, у складі якої переважають колагени І та ІІІ типів.

6. Застосування у складі комплексного лікування ГБО і препарату «Фансидар» приводить до наступних змін:

поліпшення трофічних процесів у плаценті, що виявляється нормалізацією васкуляризації і, як наслідок, зменшенням виразності інволютивно-дистрофічних змін у всіх відділах плаценти на тлі посилення компенсаторно-адаптаційних реакцій і підвищення ступеня зрілості ворсинчастого хоріона;

до зміни у першу чергу кількісних, а потім і якісних параметрів місцевих імунних реакцій, що виявляється зменшенням обсягів фібриноїдних перетворень і поширеності лімфо-плазмоцитарно-макрофагальної реакції у всіх відділах плаценти і в оболонках, а також збільшенням у складі інфільтратів популяції CD4-лімфоцитів і, як наслідок, наближенням відношення CD4:CD8 до контрольного показника.

7. Під впливом комплексного лікування відбувається поліпшення функції ФПК, стану внутрішньоутробного плоду, що створює сприятливі умови для виношування вагітності і зниження числа ускладнень.

Публікації автора:

1. Фатхи Р.С.Эльдахдух. Показатели биофизического профиля плода у беременных с хроническим токсоплазмозом // Медицина сегодня и завтра. – 2002. - №1. – С.146-149.

2. Паращук Ю.С., Фатхі Р.С.Ельдахдух. Порушення у фетоплацентарному комплексі при хронічному токсоплазмозі та їх корекція // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2002. – №1. – С.62-66.

3. Паращук Ю.С., Меренкова І.М., Фатхі Р.С.Ельдахдух, Хаткевич М.Г., Андрусон В.М. Комплексна терапія вагітних, хворих на хронічний токсоплазмоз // Вісник наукових досліджень. – 2002. – №2 (26). – С. 167-169. (Автором самостійно проведено збір матеріалу та аналіз результатів).

4. Паращук Ю.С., Меренкова И.Н., Фатхи Р.С. Эльдахдух. Оценка биофизического профиля плода у беременных группы высокого риска // Експериментальна і клінічна медицина. – 2002. - №1. – С.130-131. (Автором особисто проведено огляд літературних джерел, збір матеріалу, статистична обробка).

5. Фатхі Р.С.Ельдахдух. Використання препарату “Фансидар” в комплексній терапії вагітних, хворих на токсоплазмоз // Збірник наукових праць “Лекарства-человеку”. – Харків, 2002. – Т. ХVІІ. - №3. – С.398-399.

6. Паращук Ю.С., Фатхі Р.С.Ельдахдух. Особливості перебігу вагітності, пологів у жінок з токсоплазмозом // Збірник наукових праць “Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини.” Матеріали 5-го з’їзду паразитоценологів України – Харків, 2001. - Вип. 7 (31). – С.132-133.

7. Бодня К.І., Паращук Ю.С., Фатхі Р.С.Ельдахдух. Діагностика токсоплазмозу при вагітності // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Фенікс, 2001. – С.72-75. (Дисертантом самостійно проведено збір матеріалу та його аналіз).

8. Фатхі Р.С.Ельдахдух. Стан фетоплацентарного комплексу у вагітних з токсоплазмозом // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Фенікс, 2001. – С.622-623.

9. Паращук Ю.С., Яковцова А.Ф., Фатхи Р.С. Эльдахдух, Сорокина И.В. Иммуноморфологические особенности плаценты при хроническом токсоплазмозе у беременных // Імунологія та алергологія. – 2001. - №4. – С.49. (Автором особисто проведено збір матеріалу та його аналіз).

10. Паращук Ю.С., Фатхі Р.С.Ельдахдух. Морфологічні особливості посліду при хронічному токсоплазмозі у вагітних // Збірник наук. праць ХLV підсумкової (міжрегіональної) наук.-практ. конф. “Здобутки клінічної та експериментальної медицини.” Вип. 7. Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. – С.156-157

11. Фатхі Р.С.Ельдахдух. Диагностика и лечение беременных с хроническим токсоплазмозом // Збірник тез конф. молодих вчених ХДМУ “Медицина третього тисячоліття.” – Харків, 2002. – С.128.

12. Фатхи Р.С.Эльдахдух. Эндокринная функция плаценты при хроническом токсоплазмозе // Тези доповідей І конф. Харківської обласної клінічної лікарні “Актуальні проблеми медицини.” - Харків, 2002. – С. 45