Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Порівняльне літературознавство


Кірносова Надія Анатоліївна. Жанрово-тематична парадигма паломницької прози в китайській та європейських літературах ХVІ-ХVІІІ ст. : дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / НАН України; Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Кірносова Н. А. Жанрово-тематична парадигма паломницької прози в китайській та європейських літературах XVI – XVIII ст. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.05 – порівняльне літературознавство. – Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Київ, 2005.

У дисертації запропоновано парадигму паломницьких творів нового типу (“література вимислу”), згрупованих відповідно до акцентованої в них проблематики, й досліджено вплив цієї проблематики на поетологічні особливості текстів. На підставі релігійного та психологічного контекстів виявлено типологічні сходження в паломницькій прозі віддалених літератур. Стверджується невипадковість актуалізації мотиву паломництва саме на межі Середньовіччя й Нового часу, коли активно переглядалася роль раціонального компоненту у формуванні світосприйняття людини на Заході і Сході. З’ясовано характерні для культур Заходу і Сходу у XVI – XVIII ст. тенденції у ставленні до природи, суспільства і традиції. Проаналізовано відображені в паломницьких творах жанрові та стильові тенденції доби бароко в Європі та епохи Мін в Китаї. Особливу увагу приділено засобам представлення в літературі нової концепції людини, часу та простору, присутності автора. Зроблено висновок щодо значної ролі паломницької прози в літературах передновочасної доби.

Публікації автора:

  1. Кірносова Н. Романи “Мандрівка на Захід” У Чен-еня та “Шлях паломника” Джона Баньяна // Вісник Київського міжнародного університету. Серія: Літературознавчі студії. – Вип. 4. – К., 2002. – С. 260–268 (0,25 др. арк.)

  2. Кірносова Н. Паломницька проза у контексті перегляду традицій // Східний Світ. – 2003. – № 1. – С. 133–141 (0,7 др. арк.)

  3. Кірносова Н. Жанрові і стильові особливості паломницької прози в англійській та китайській літературах (порівняльна характеристика) // Наукові записки Києво-Могилянської академії. Гуманітарні науки. – Т.22. – Ч.1. – К., 2003. – С. 3–7 (0,5 др. арк.)

Додаткові публікації:

  1. Йоу-цзі (“Мандрівні нотатки”). Пер. з кит. Кірносова Н. А. // Вісник “ORIENTALIS” Київського міжнародного університету. – Вип.1. – К., 2004. – С. 500–506.

  2. Кірносова Н. До проблеми генези китайського роману (на прикладі роману У Чен-еня “Мандрівка на Захід”) // Вісник Міжнародного інституту лінгвістики і права. Серія: Літературознавчі студії. – К., 2001. – С. 28–33 (0,25 др. арк.)

  3. Кирносова Н. Путешествие к истокам // Культурное пространство путешествий. Тезисы форума. 8–10 апреля 2003г. – СПб.: изд-во СПбГУ. – 2003. – С.273–275 (0,2 др. арк.)