Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


Глобенко Геннадій Іванович. Закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав : дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 216арк. — Бібліогр.: арк. 182-207.



Анотація до роботи:

Глобенко Г.І. Закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. – Харківський національний університет внутрішніх справ. – Харків, 2007.

Дисертація присвячена теоретичним та практичним проблемам процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав. У роботі досліджуються поняття та сутність форм закінчення досудового слідства, наведено їх систему, проаналізовано процесуальні підстави для закриття кримінальних справ, порядок їх направлення слідчим або прокурором до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та закриття у суді першої інстанції.

Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України (проекту КПК України), які спрямовані на удосконалення процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі, яка полягає в удосконаленні процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав, і отримано наукові та практичні результати, основними з яких є наступні.

Автор стверджує, що процесуальні рішення, котрі приймаються під час закінчення провадження у кримінальній справі, слід називати видами або формами закінчення досудового слідства. Окрім передбачених в КПК України форм закінчення досудового слідства до них також слід віднести складання: а) постанови про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності; б) постанови про направлення справи до суду для її закриття та застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру; в) постанови про направлення справи до суду для вирішення питання про закриття справи, звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності та застосування до нього примусових заходів виховного характеру.

Проаналізувавши поняття та сутність процесуального рішення про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання щодо звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, дисертант пропонує оформлювати вказане рішення не постановою, а поданням.

В роботі обгрунтована необхідність встановлення більш чіткої процедури заключного етапу досудового слідства коли вирішується питання щодо направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності. По-перше, таке рішення повинно прийматися щодо обвинуваченого, по-друге, він повинен бути ознайомлений з матеріалами кримінальної справи до остаточного вирішення питання про її направлення до суду, щоб мати можливість сформулювати свою згоду або незгоду з таким рішенням.

Зроблено висновок про те, що суддя повинен розглядати постанову про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності і всі її матеріали в судовому засіданні, як і кримінальні справи котрі надходять з обвинувальним висновком.

З метою удосконалення процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав здобувачем сформульовано низку пропозицій щодо внесення ряду змін та доповнень до статей 6, 7-1, 11, 214, 215, 248, 282 чинного КПК України, відповідних статей проекту КПК України та доповнення КПК України новими статтями 11-2, 11-3, 234-1.

Публікації автора:

  1. Глобенко Г.І. Закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – 2002. – Випуск 19. – С. 97-100.

  2. Глобенко Г.І. Заходи забезпечення дотримання законності при закритті кримінальної справи за реабілітуючих підстав // Матеріали міжнародної інтернет-конференції: Досудове слідство: організаційні, кримінально-процесуальні та криміналістичні проблеми: – Сімферополь. – 2004. – С. 78-83.

  3. Глобенко Г.І. Процесуальний порядок закриття кримінальної справи внаслідок акта амністії // Право і безпека. – Х., 2005. – Т. 4. – № 4. – С. 58-60.

  4. Глобенко Г.І. Процесуальні особливості закриття кримінальних справ внаслідок зміни обстановки // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Збірка наукових праць. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ. – 2005. – С. 131-134.

  5. Глобенко Г.І Деякі особливості закінчення досудового провадження про суспільно-небезпечні діяння, вчинені неповнолітніми // Створення ювенальної юстиції в Україні: Матеріали міжнародної конференції. – Київ. – 2005. – С. 30-33.

  6. Глобенко Г.І. Деякі процесуальні особливості закриття кримінальних справ з передачею особи на поруки // Науковий вісник Юридичної академії Міністерства внутрішніх справ: Збірник наукових праць. – 2005. – № 1(23). – С. 176-181.

  7. Глобенко Г.І. Враховування девіантної поведінки неповнолітнього при закритті кримінальної справи із застосуванням примусових заходів виховного характеру // Девіантна поведінка неповнолітніх: проблеми, пошуки, рішення: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Харків. – 2006. – С. 215-218.

  8. Глобенко Г.І. Проблемні питання закриття кримінальної справи суддею у стадії попереднього розгляду // Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2006. – Випуск 33. – С. 201-205.