Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


Бородовська Наталія Олександрівна. Забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі : Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук : 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. - Київ, 2006.



Анотація до роботи:

Бородовська Н.О. Забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2006.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних теоретичних та практичних проблем забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі.

Розкривається сутність, значення, механізм та місце правозабезпечувальної діяльності в системі інших видів державної та недержавної діяльності у кримінальному процесі України щодо кримінально-процесуального статусу особи, засудженої до позбавлення волі.

В історичному плані показано важливість і значення для забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої до позбавлення волі, здійснення правосуддя виключно судами, а не позасудовими органами, на засадах незалежності від виконавчої влади, підкорення тільки закону, змагальності та гласності.

Досліджено структуру кримінально-процесуального статусу засудженого до позбавлення волі. Визначено, що процесуальний статус засудженого до позбавлення волі зумовлюється структурою правового статусу людини і громадянина.

Обґрунтовано, що засуджений є окремим, активним суб’єктом реалізації функції захисту та забезпечення свого кримінально-процесуального статусу, а не пасивним учасником кримінального процесу.

Визначено систему органів, що здійснюють правозабезпечувальну діяльність щодо засудженого до позбавлення волі як у кримінальному процесі, так і під час відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі (довічно чи на певний строк) в установі виконання покарань.

Публікації автора:

1. Чмир Н.О. Забезпечення права на захист і функція захисту в кримінальному процесі України // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України. Збірник наукових статей. – Випуск 8. - Івано-Франківськ, 2002. - С. 167-172.

2. Чмир Н.О. Сутність законних інтересів у кримінальному судочинстві // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України. Збірник наукових статей. – Випуск 11. - Івано-Франківськ, 2003. - С. 189-196.

3. Чмир Н.О. Сутність та значення правозабезпечувальної діяльності в кримінальному процесі // Актуальні проблеми боротьби та попередження злочинності: Матер. наук.-практ. семінару. – Івано-Франківськ, 2004. – С. 124-130.

4. Бородовська Н.О. Забезпечення правового статусу засудженого до позбавлення волі // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. - №9 (39). – С. 104-113.

5. Бородовська Н.О. Забезпечення правового статусу засудженого // Юридична Україна. – 2004. - №10. – С. 54-57.

6. Чмир Н.О. Поняття захисту в кримінальному процесі // Нові Цивільний і Кримінальний кодекси – важливий етап кодифікації законодавства України: Матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 10-й річниці заснування юридичного інституту Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ, 2002. – С. 265-268.

7. Чмир Н.О. Правове положення суду і забезпечення прав підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого // Проблеми вдосконалення правового регулювання щодо забезпечення прав та основних свобод людини і громадянина в Україні: Матеріали Регіональної міжвузівської наукової конференції молодих вчених та аспірантів. - Івано-Франківськ, 2003. – С. 243-247.

8. Чмир Н.О. Момент виникнення у підсудного правового статусу засудженого // Корпоративне право в Україні: становлення і розвиток. - К.: НДІ приватного права та підприємництва АПрН України, 2004. – С. 397-405.

9. Бородовська Н.О. Права засудженого як об’єкт захисту // Тактика, методика, етика захисту та представництва. Доповіді учасників міжнародної науково-практичної конференції. – К.: Академія адвокатури України, 2003. – С. 25-30.

10. Бородовська Н.О. Питання удосконалення законодавчого визначення забезпечення засудженому права на захист у стадіях апеляційного та касаційного проваджень // Реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства України: сучасний стан та перспективи: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Івано-Франківськ, 2005. – С. 172-175.

Анотації