Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Інфекційні хвороби


Лапій Федір Іванович. Вивчення впливу стану здоров'я та факторів місцевого захисту на формування специфічної імунної відповіді при вакцинації оральною поліомієлітною вакциною у дітей : дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Лапій Ф.І. Вивчення впливу стану здоров’я та факторів місцевого захисту на формування специфічної імунної відповіді при вакцинації оральною поліомієлітною вакциною у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.13 – інфекційні хвороби. – Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського АМН України, Київ, 2006.

Дисертація присвячена вивченню факторів, що можуть впливати на формування імунної відповіді на вакцинацію ОПВ. Вперше в Україні у рандомізованому з подвійним сліпим контролем проведене дослідження вивчення факторів, які впливають на формування імунітету до поліомієліту при вакцинації ОПВ серед дітей 6 років. Показано, що одним із вірогідних факторів, що впливає на формування імунітету при вакцинації ОПВ, може бути облігатна мікрофлора кишечнику. Не виявлено впливу рівнів імуноглобулінів слини, інтеркурентних захворювань на формування імунної відповіді при вакцинації ОПВ. Вперше в Україні досліджено стан імунітету до поліомієліту у дітей з первинними імунодефіцитами. Встановлено, що діти з селективним дефіцитом IgA та транзиторною гіпогамаглобулінемією відповідають утворенням антитіл на вакцинацію ОПВ у захисному титрі та мають подібні СГТ антитіл до поліовірусів, що і в популяції. Проведено визначення титрів антитіл до поліовірусу в динаміці у дітей з імунодефіцитом, котрі перебувають на замісній терапії препаратами крові, що містять імуноглобуліни. Встановлено, що діти, які отримують із замісною метою “Сандоглобулін”, мають рівні антитіл у захисному титрі. Показано, що у дітей з імунодефіцитом, котрі отримують із замісною терапією внутрішньом’язевий імуноглобулін або ж свіжозаморожену плазму не існує гарантії захисту проти поліомієліту. Проведено обстеження дітей із захворюваннями нирок щодо імунітету до поліомієліту. Встановлено, що діти з хронічним гломерулонефритом мають нижчі СГТ антитіл до поліовірусів трьох типів у порівнянні до дітей з гострим гломерулонефритом.

  1. Серед дітей 6 років, котрі підлягають черговій плановій ревакцинації є незахищеними проти поліовірусу типу 1 – 49,2%, до поліовірусу типу 2 – 36,9%, до поліовірусу типу 3 – 63,1%.

  2. Нами не отримані дані, що б засвідчували ад’ювантну властивість лакто- та біфідобактерій при призначенні їх одноразово, разом з ОПВ.

  3. Не виявлено залежності поміж формуванням імунної відповіді при вакцинації ОПВ та рівнем імуноглобулінів класів A, G та секреторного імуноглобуліну А на поверхні слизових травного тракту.

  4. Встановлено, що діти з первинним імунодефіцитом, котрі перебувають на замісній терапії внутрішньовенним імуноглобуліном “Сандоглобулін” пасивно отримують антитіла до поліовірусів в захисному титрі. Замісна терапія внутрішньом’язевим імуноглобуліном та свіжозамороженою плазмою не гарантує захищеності хворим від поліомієліту та вакцин-асоційованого поліомієліту.

  5. Діти з селективним дефіцитом імуноглобуліну А та з транзиторною гіпогамаглобулінемією відповідають утворенням антитіл на вакцинацію ОПВ у захисному титрі.

  6. Серед дітей з захворюваннями нирок питома вага незахищених до вірусу поліомієліту типу 1 склала 13,5%, до типу 2 – 13,6%, до типу 3 - 27,2%. Нижчі СГТ антитіл є характерними для дітей з хронічним гломерулонефритом у порівнянні з гострим.

Публікації автора:

    1. Чернишова Л.І., Костюк О.П., Самарін Д.В., Лапій Ф.І., Лісничук М.М., Анісімова А.А. Особливості лікування секреторних та інвазивних діарей у дітей // ПАГ.- 2000.-№1.- С.19-22. (Брав участь в підборі та курації хворих, статистичному аналізі результатів дослідження, брав участь в написанні та оформленні роботи).

      1. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І., Задорожня В.І., Зубкова Н.Л., Поліщук О.І., Макосій Н.Г., Кігель Н.Ф., Вдовенко Р.Т. Вивчення ад’ювантних властивостей молочнокислих бактерій при ревакцинації оральною поліомієлітною вакциною в плацебо-контрольованому дослідженні / Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. – Київ, 2001 р. – С.837-842. (Розроблення дизайну дослідження, оформлення дозволу на дослідження та підбір дітей, забір біологічного матеріалу, статистичний аналіз результатів дослідження, написання та оформленні роботи).

      2. Зубкова Н.Л., Поліщук О.І., Лапій Ф.І. Стан імунітету до поліомієліту у дітей з порушенням мікробіоценозу кишечнику / Українська міжвідомча збірка “Дитячі інфекції”. – Київ, 2001. – С.105 –109. (Брав участь в розробленні дизайну дослідження, курація дітей, що брали участь в дослідженні, забір біологічного матеріалу, брав участь в статистичному аналізі результатів, написанні роботи).

      3. Лапій Ф.І. Стан захищеності дітей з первинним імунодефіцитом від поліомієліту / Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім.П.Л.Шупика. - Київ, 2003 р. – Т.2. - С.587-593. (Розроблення дизайну дослідження, курація хворих, забір біологічного матеріалу, статистична обробка результатів, написання та формлення роботи).

      4. Сміян І.С., Волянська Л.А., Горішня І.Л., Чернишова Л.І., Костюк О.П., Лапій Ф.І., Сміян І.С. Актуальні питання вакцинопрофілактики інфекційних хвороб у дітей. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2001.- 144 с.

      5. Дроздова В.Д. Стецюк І.В. Поночевна О.В. Кавардакова Н.В. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І. Нове в педіатрії: Імунізація дітей з онкогематологічною патологією (Інформаційний лист). – Київ, 2003р. – 4 с.

      6. Чернишова Л.І., Сельникова О.П., Поліщук Є.І., Галазюк Л.В., Лапій Ф.І., Кігель Н.Ф. Взаємозв’язок нормальної мікрофлори та системи фагоцитозу у дітей // Праці 2-ої конференції асоціації дитячих лікарів України “Лікувально-профілактичне харчування та пробіотики в педіатрії”.- Київ, 1998.- С.131.

      7. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І., Усатенко Ж.В. Дослідження факторів, що впливають на ефективність ревакцинації оральною поліовакциною (ОПВ) дітей 6 років // Перинатологія та педіатрія. - 2001- №3.- С.85

      8. Сміян І.С., Чернишова Л.І., Лапій Ф.І. та ін. Сучасний стан імунопрофілактики інфекційних хвороб у дітей / Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України „Хіміотерапія та імунокорекція інфекційних хвороб”. - Тернопіль, 2001р. – С.48.

      9. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І. Дослідження можливості використання лактобактерій, як ад’ювантів оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) // Вестник физиотерапии и курортологии. - 2001.- №4. – С.90

      10. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І., Волянська Л.А., Усатенко Ж.В., Вотякова І.А. Дефіцит адгезії лейкоцитів 1 типу // Перинатологія та педіатрія.- 2002. - №3. – С.79.

      11. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І., Зубкова Н.Л. Вивчення стану захищеності від поліовірусів у дітей з первинними імунодефіцитами // Перинатологія та педіатрія.- 2003р. - №3. – С.72

      12. Л.І.Чернишова, Лапій Ф.І., А.П.Волоха, Д.В.Самарін. Особливості імунодефіциту при синдромі Луї-Барр // Ліки України. - 2004р. - №9 (86). – С.28.

      13. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І. Актуальні питання вакцинопрофілактики в Україні // Нова медицина.- 2002р. - №1. – С.36-37.

      14. L.Chernyshova, F.Lapiy Leukocyte adhesion deficiency: an episode in Ukraine CIM / Abstracts of 12th International Congress of Immunology and 4th Annually Conference of FOCIS, Montreal (Canada) – N4 (27). – P.188.

      15. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І., Подаваленко А.П. Чумаченко Т.О. Пушкаренко Л.П. Імунопрофілактика інфекційних хвороб у дітей з порушенням у стані здоров’я та запобігання поствакцинальних ускладнень. Методичні рекомендації. - Київ, 2005. - 26с.

      16. Чернишова Л.І., Лапій Ф.І. Захищенність від поліомієліту дітей 6 років і влив факторів місцевого захисту на імунну відповідь після введення оральної поліємієлітної вакцини / Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України „Хіміотерапія та імунокорекція інфекційних хвороб”. Тернопіль, 2005р. – С.34.

      17. Чернишова Л.І. Лапій Ф.І. Обгрунтування необхідності внесення змін до календаря щеплень в Україні / Педиатрия, перинатология. Матеріали V науково-практичної конференції „Питання імунології в педіатрії”. - 2005р. - С.26.