Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Судова медицина


Шавловський Григорій Степанович. Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі : Дис... канд. наук: 14.01.25 - 2008.



Анотація до роботи:

Шавловський Г.С. Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.25 - судова медицина. - Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Київ, 2008.

Вивчали можливості використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп’ютерну програму для їх використання при експрес-діагностиці часу настання смерті, странгуляції, автомобільній травмі і переломах кісток черепа, для встановлення статі, віку, зросту загиблих, при визначенні механізму утворення слідів крові, діагностиці дистанції пострілу. Відпрацьовано оригінальні підходи до створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди при огляді трупа чи його ексгумації, для чого складено більш, ніж 100 комп’ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу по судовій медицині. Апробовано функцію відео-зйомки смартфоном для об’єктивної реєстрації змін трупних плям при їх дослідженні на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. В роботі відпрацьована методика використання текстового редактора смартфона (комунікатора) і способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв’язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів з успіхом можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Показано, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунки, відеофайли) чи текстової інформації на будь-який стаціонарний комп’ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон. Все це створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

1. Сучасні смартфони (комунікатори) є багатофункціональними, інтегральними і компактними засобами отримання, обробки і оперативної передачі різноманітної інформації. Однак такі пристрої не знайшли свого використання в судовій медицині, оскільки наукових розробок цієї проблеми до цього часу не було. Результати нашої роботи дозволяють стверджувати, що використання смартфонів є доцільним в практичній судово-медичній експертизі для виконання цілої низки завдань.

2. Поєднання в смартфонах нинішнього покоління функцій мобільного телефону і комп’ютера дозволяє складати спеціалізовані комп’ютерні програми діагностичного і довідкового спрямування, які з успіхом можуть бути використані при проведенні судово-медичних досліджень і експертиз.

3. Компактність смартфонів з вбудованим в них судово-медичним програмним забезпеченням створює ефективну можливість експрес-діагностики стану трупа, ушкоджень, накладень і слідів на місці знайдення трупа чи його частин. Адекватність і однозначне сприйняття програм стаціонарним комп’ютером і смартфоном дозволяє їх використання і в стаціонарних умовах роботи експерта - в морзі чи у відділеннях лабораторії.

4. Вбудований графічний редактор смартфона забезпечує створення різноманітних схем, малюнків, графіків для формалізації пошкоджень і слідів як на місці події, так і в стаціонарних умовах роботи експерта. Складений нами атлас рисунків з успіхом доповнює інформацію про судово-медичну характеристику таких об’єктів, сприяє об’єктивізації самого дослідження.

5. Цифрова відеокамера сучасного смартфона, наприклад, типу Nokia N80, забезпечує достатню якість фіксації плинних процесів, наприклад, послідовність змін трупних плям, і з успіхом може бути використана на місці пригоди, при відтворенні обставин і умов спричинення травми і реконструкції події в цілому, експертному моделюванні процесу спричинення травми.

6. Отримана за допомогою смартфона інформація у вигляді результату роботи комп’ютерної програми, графічного зображення, відео-файла з успіхом може бути використана в експертному документі. Смартфон, як один із сучасних швидкісних засобів передачі інформації, дозволяє зручно надсилати її для використання на стаціонарному комп’ютері за допомогою вбудованих у ньому засобів. Найбільш ефективною є передача інформації замовнику (наприклад, районному експерту) за допомогою електронної пошти.

Публікації автора:

1. Шавловський Г.С. Експрес-діагностика при огляді трупа на місці події з використанням смартфонів і комунікаторів//Український судово-медичний вісник. – 2007. - № 20(1). – С. 20-22.

2. Шавловський Г.С. Програмування судово-медичних методик за допомогою смартфонів і комунікаторів//Збірник наукових праць НМАПО ім. П.Л. Шупика. – Київ. Вип.16. – Книга 1. – 2007. – С. 810-815.

3. Шавловський Г.С. Об’єктивізація судово-медичних експертиз ілюстративними матеріалами //Збірник наукових праць НМАПО ім. П.Л. Шупика. – Київ. Вип.16. – Книга 2. – 2007. – 505-510.

4. Шавловський Г.С. Способи передачі судово-медичної інформації

за допомогою смартфона // Український судово-медичний вісник. – 2007. - № 20(2). – С.46-48.