Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Пульмонологія


567. Павленко Олена Борисівна. Вплив тютюнопаління на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обстуктивний бронхіт та ефективність медикаментозної терапії: дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / АМН України; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Павленко О.Б. Вплив тютюнопаління на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та ефективність медикаментозної терапії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю – 14.01.27 - пульмонологія. – Інститут фтизіатрії і пульмонології

ім. Ф. Г. Яновського АМН України, Київ, 2004.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної задачі сучасної пульмонології – підвищенню ефективності діагностики і лікування хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) у тютюнопалільників шляхом індивідуального підходу до терапії з урахуванням стану протеїназ-інгібіторної системи.

Вивчено вплив активного тютюнопаління на клінічний перебіг ХОБ і стан протеїназ-інгібіторної системи. У хворих на ХОБ встановлено взаємозв’язки між активним довготривалим тютюнопалінням, показниками функції зовнішнього дихання та активністю протеїназ-інгібіторної системи. Аналіз результатів біохімічного дослідження виявив, що у хворих на ХОБ у бронхоальвеолярній рідині при прогресуванні захворювання зростає дисбаланс у протеїназ-інгібіторній системі, з’являється невідповідність між активністью трипсина та його інгібіторів. Виявлена залежність показників активності протеїназ-інгібіторних ферментів від ступеня тяжкості захворювання і активності ендобронхіта.

У хворих на ХОБ виявлено, що пригнічення активності інгібіторів протеїназ у бронхоальвеолярній рідині супроводжується погіршенням показників функції зовнішнього дихання.

Вивчено ефективність застосування ацетілцистеїну в комплексному лікуванні ХОБ у тютюнопалільників. Виявлено, що терапія з використанням ацетилцистеїну позитивно впливає на кліничний перебіг захворювання і стан протеїназ-інгібіторної системи.

Розроблено практичні рекомендації щодо призначення антиоксидантної терапії ацетилцистеїном у хворих на ХОБ з урахуванням особливостей стану протеїназ-інгібіторої системи.

У дисертаційній роботі узагальнені теоретичні та практичні дані щодо вирішення актуального наукового завдання пульмонології - підвищення ефективності лікуваня хронічного обструктивного бронхіту у курців тютюну шляхом індивідуального підходу до терапії з урахуванням стану протеїназ-інгібіторної системи.

1. Основним фактором ризику розвитку ХОБ є тютюнопаління, патогенний вплив якого доведено багатьма дослідженнями. Проте взаємозв’язок між активним тютюнопалінням і станом протеїназ-інгібіторної системи у хворих на ХОБ практично не вивчено. Не встановлена ефективність застосування антиоксидантних препаратів у комплексному лікуванні ХОБ. Все це обумовило необхідність проведення досліджень у цьому напрямку.

2. У хворих на ХОБ у бронхоальвеолярній рідині виявляється дисбаланс у пртеїназ-інгібіторній системі з перевагою протеїназного потенціалу: у курців збільшується активність трипсину у 4,5 рази у порівнянні з групою обстежених здорових осіб та в 1,3 рази – у порівняні з хворими на ХОБ, які не палять.

3. Встановлено, що у курців - хворих на ХОБ показник ОФВ1 має тенденцію до зниження з подовженням стажу тютюнопаління.

4. Виявлена пряма середньої сили кореляційна залежність (r=0,65) між активністю 1антитрипсину і показником ОФВ1, а саме – пригнічення активності

1 антитрипсину приводить до погіршення бронхіальної прохідності і зниження ОФВ1.

5. Встановлено, що застосування ацетилцистеїну у комплексному лікуванні ХОБ у курців у порівнянні з традиційною базисною терапією, сприяє підвищенню ефективності лікування і виражається у більш швидкій ліквідації клінічних ознак захворювання, катаральних явищ в легенях, в середньому, на (5,6±1,1) днів, та зменшенню частоти загострень ХОБ на протязі року в 1,2 рази.

6. Включення в базисну терапію ацетилцистеїну на протязі місяця забезпечує зниження рівня трипсину у бронхоальвеолярній рідині у 2,2 рази у порівняні із вихідними даними та нормалізацію показників активності 1антитрипсину і 2макроглобуліну до контрольних значень.

Публікації автора:

  1. Перцева Т.О., Павленко О.Б. Паління – чинник розвитку хронічних обструктивних захворювань легень // Укр. пульмонол. журн. - 2001.- №1. С.68-70.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка статті до друку.

  1. Перцева Т.О., Конопкіна Л.І., Павленко О.Б. Оніщенко Т.С. Клінічний досвід застосування комбівенту у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт // Медичні перспективи – 1999. - Т. ІV, № 3.–С.31-33.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, підготовку статті до друку.

  1. Павленко О.Б. Стан перикисного окиснення ліпідів та протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обструктивний бронхіт // Медичні перспективи. – 2002. –Т.VII, №1.- С. 58-61.

  2. Перцева Т.О., Павленко О.Б., Лихолат О.А. Корекція прушень протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обструктивний бронхіт // Медичні перспективи. – 2002. –Т.VIII, №2.- С.58-60.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка статті до друку.

  1. Перцева Т.О. Павленко О.Б. Ефективність застосування ацетилцистеїну у лікуванні хронічного обструктивного бронхіту // Укр. мед. часопис .-2002 - №3.- С. 113-116.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка статті до друку.

  1. Перцева Т.А., Павленко Е.Б., Тельнов В.Л Влияние табакокурения на функциональные показатели бронхолегочной системы // VIII Рос. нац. конгресс “Человек и лекарство “.- М., 2001г. - С.146, публ.LI 65.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка тез до друку.

  1. Павленко Е.Б. Тельнов В.Л. Состояние протеиназ-ингибиторной системы у курильщиков с хроническим обструктивным бронхитом //VIII Рос. нац. конгресс “Человек и лекарство “.- М., 2001г,- С.478, публ.LI 61.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка тез.

  1. Перцева Т.О., Богацкая Е.Е., Павленко Е.Б. Клинический опыт применения комбивента у больных хроническим обструктивным бронхитом //VІ Рос. нац. конгресс “Человек и лекарство” – М., 1999. – С. 215.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка тез.

  1. Pertseva T.A., Gashinova K.Y. , Pavlenko E.B. Influnce of smoking on a protein inhibiting system’s condition and airway hypersensitivity to methacholine //11th ERS Annual congress. Berlin. September 22-26, Eur. Resp. journal. 2001 –Vol.18, Suppl.67.- P 521.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу аналіз і узагальнення результатів, підготовка тез до друку.

  1. Pertseva T.A., Pavlenko E.B. Коnорkіnа L.І. The state of protein-inhibitory system and free radical POL of bronchoalveolar lavage in patients with COB //12th ERS Annual congress Stockholm, September 14– 18, Eur. Resp. journal. 2002: – Vol.20., Suppl.37. – рubl. № 1758. Р.275.

Здобувачем проведено клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, аналіз і узагальнення результатів, підготовка тез.