Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Дробишинець Сергій Ярославович. Вплив повторних малоциклових навантажень на механічні характеристики сталефібробетону та роботу згинальних елементів на його основі : Дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Луцький держ. технічний ун-т. — Луцьк, 2005. — 192арк. — Бібліогр.: арк. 162-174.



Анотація до роботи:

Дробишинець С.Я. Вплив повторних малоциклових навантажень на механічні характеристики сталефібробетону та роботу згинальних елементів на його основі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – “Будівельні конструкції, будівлі та споруди”. – Національний університет “Львівська Політехніка”, Львів, 2006.

В дисертації встановлено вплив повторних малоциклових навантажень на призмову міцність і модуль пружнопластичності сталефібробетону та запропоновано обґрунтовані математичні моделі для їх визначення. Вперше досліджена малоциклова втомленість сталефібробетону. Встановлено залежності між напруженнями і деформаціями в сталефібробетоні при одноразовому і повторному малоцикловому стисненні і розтяганні.

Отримано нові експериментальні дані про роботу сталефібробетонних і сталефіброзалізобетонних згинальних елементів при повторних малоциклових навантаженнях.

Вперше розроблена методика розрахунків напружено-деформаційного стану і міцності нормальних перерізів сталефібробетонних та сталефіброзалізобетонних згинальних елементів на основі деформаційної моделі з урахуванням повторних малоциклових навантажень, яка має задовільну збіжність з експериментальними даними автора. Розроблено рекомендації щодо застосування даної методики в проектній практиці.

  1. Сталефібробетон є ефективним композиційним матеріалом для виготовлення будівельних конструкцій різноманітного призначення, але механічні характеристики та робота елементів на його основі досліджені недостатньо. Особливо це стосується роботи елементів під дією повторних малоциклових навантажень. В дисертації отримані нові експериментальні і теоретичні результати про роботу сталефібробетону при стиску і розтягу, роботу згинальних сталефіброзалізобетонних елементів при одноразових і повторних малоциклових навантаженнях та розроблені рекомендації щодо їхнього розрахунку.

  2. Встановлено вплив повторних малоциклових навантажень на призмову міцність і модуль пружнопластичності сталефібробетону та запропоновані обґрунтовані математичні моделі для їх визначення. Показано, що при експлуатаційному рівні повторних малоциклових навантажень призмова міцність може збільшуватись до 10 %, а початковий модуль пружності – зменшуватись. Вперше досліджена малоциклова втомленість сталефібробетону та запропонована формула для її визначення.

  1. Встановлені залежності між напруженнями і деформаціями в сталефібробетоні при одноразовому і повторному малоцикловому стисненні і розтяганні.

  2. Отримані нові експериментальні дані про роботу сталефіброзалізобетонних згинальних елементів при повторних малоциклових навантаженнях. Встановлено, що при повторних навантаженнях експлуатаційних рівнів (60 … 70 % від руйнівних) після п’яти – семи циклів відбувається стабілізація напружено-деформаційного стану елементів.

  3. Повторні малоциклові навантаження спричиняють збільшення повних прогинів та ширини розкриття тріщин в згинальних елементах (до 15 %).

  4. Вперше запропонована методика розрахунків напружено-деформаційного стану і міцності нормальних перерізів сталефібробетонних згинальних елементів на основі сучасної деформаційної розрахункової моделі при дії одноразових і повторних малоциклових навантажень, яка має задовільну збіжність з експериментальними даними.

  5. Запропоновані рекомендації до розрахунків сталефібробетонних і сталефіброзалізобетонних згинальних елементів з урахуванням зміни механічних характеристик матеріалу внаслідок дії повторних малоциклових навантажень, які доцільно використовувати в проектній практиці.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях

  1. Бабич Є.М., Дробишинець С.Я. Дослідження деформування сталефібробетону при повторному розтяганні / Коммунальное хозяйство городов. – Киев: Издательство “Техника”, 2002. – Выпуск 39. - С.7 – 11. (автором сформульовано результати експериментальних досліджень та зроблено їх аналіз, порівняння експериментальних та теоретичних даних);

  2. Дробишинець С.Я. Вплив малоциклових навантажень на опір сталефібробетону осьовому стиску // Вісник Українського державного університету водного господарства та природокористування: Збірник наукових праць. – Рівне, 2002. – Випуск 5(18): - с. 24-28.

  3. Бабич Є.М., Дробишинець С.Я. Дослідження втомленості сталефібробетону при малоцикловому стисненні / Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди. – Рівне: Видавництво УДУВГП, 2002.- Випуск 8.- С. 55 – 64. (автором сформульовано результати експериментальних досліджень та зроблено їх аналіз, виконано порівняльні розрахунки);

  4. Дробишинець С.Я. Дослідження механічних характеристик сталефібробетону при повторному стисненні та розтяганні // Перспективи розвитку будівельних конструкцій, будівель, споруд та їх основ: Міжвідомчий науково-технічний збірник. – Київ. НДІБК., 2003. – Випуск 58: - с. 39-45.

  5. Дробишинець С.Я. Експериментальні дослідження сталефібробетонних та сталефіброзалізобетонних балок при одноразовому та малоцикловому навантаженні // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: Збірник наукових праць. – Рівне, 2003. – Випуск 9: - с. 218-224.

  6. Бабич Є.М., Дробишинець С.Я. Експериментальні дослідження роботи сталефіброзалізобетонних балок при повторних навантаженнях // Гідромеліорація та гідротехнічне будівництво: Збірник наукових праць, Рівне: РДТУ, 2003.- Випуск 28.- С. 44 – 52. (автором описано процеси руйнування балок та зроблено аналіз деформацій сталефібробетону і розтягнутої арматури при повторних навантаженнях, сформульовано висновки);

  7. Дробишинець С.Я. Вплив малоциклових навантажень на зміну модуля пружнопластичності сталефібробетону при осьовому стиску // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: Збірник наукових праць. – Рівне, 2004. – Випуск 11: - с. 178-183.

  8. Бабич Є.М., Дробишинець С.Я. Робота сталефібробетонних та сталефіброзалізобетонних балок при одноразовому та повторних малоциклових навантаженнях // Сталезалізобетонні конструкції: дослідження, проектування, будівництво, експлуатація: Збірник наукових статей. – Кривий Ріг: КТУ, 2004.- Випуск 6.- С. 65 – 71. (автором зроблено аналіз деформацій сталефібробетону в стиснутій зоні балок другої серії дослідів, побудовано графіки, сформульовано висновки);

  9. Бабич Є.М., Крусь Ю.О., Дробишинець С.Я. Напружено-деформований стан і міцність згинальних сталефібробетонних і сталефіброзалізобетонних елементів // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: Збірник наукових праць. Рівне: НУВГП, 2005.- Випуск 12.- С.91 – 99. (автором складено умови рівноваги внутрішніх зусиль в нормальних перерізах балок та їх рішення).