Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


173. Лукач Оксана Іванівна. Вплив ноотропних (ноофен),вазоактивних (нафтидрофурил,томерзол) і антигомотоксичних препаратів на функціональний стан ЦНС у хворих похилого віку, які перенесли ішемічний інсульт: дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Лукач О.І. Вплив ноотропних (ноофен), вазоактивних (нафтидрофурил, томерзол) і антигомотоксичних препаратів на функціональний стан центральної нервової системи у хворих похилого віку, які перенесли ішемічний інсульт. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.15 – нервові хвороби. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, 2005.

У роботі проаналізований вплив ноотропних (ноофен) і вазоактивних (нафтидрофурил, томерзол) препаратів на функціональний стан ЦНС у хворих похилого віку, які перенесли ішемічний інсульт. Виявлені півкульні особливості дії цих препаратів на емоційно-мнестичну діяльність, церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку. Встановлений більш виражений метаболічний і гемодинамічний ефект у хворих на інсульт при локалізації вогнища в лівій півкулі і визначені півкульні особливості реорганізації внутрішньо- та міжпівкульних взаємозв`язків основних ритмів ЕЕГ. Встановлені регіонарні особливості дії ноофена, нафтидрофурила і томерзола на судини каротидного і вертебрально-базилярного басейнів: ноофен покращує гемодинаміку в судинах ВББ, а нафтидрофурил і томерзол - в каротидному басейні. Обгрунтована доцільність застосування церебрум композітум і ескулюс композітум в системі реабілітації хворих похилого віку, які перенесли інсульт.

  1. В результаті комплексного клініко-фізіологічного та біохімічного аналізу впливу ноотропних, вазоактивних та антигомотоксичних препаратів на церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку у хворих похилого віку, які перенесли ІІ, встановлені півкульні особливості впливу цих препаратів.

  2. Під впливом курсового лікування ноофеном зміни психоемоційного стану і біоелетричної активності головного мозку мають півкульні особливості. При ЛІВ в ЛП активізовувалась короткочасна пам'ять, а при ЛІВ в ПП зменшувалася депресивність і покращувалося загальне самопочуття. У хворих з ЛІВ в ЛП після курсового лікування ноофеном відзначалося посилення інтенсивності в діапазоні альфа ритму в обох півкулях, а з ЛІВ в ПП - збільшення інтенсивності в діапазоні бета ритму на фоні зниження тета ритму в обох півкулях і посилення інтенсивності в діапазоні дельта ритму в інтактній півкулі.

  3. Під впливом ноофена у хворих на ІІ зміни структури внутрішньопівкульних і міжпівкульних кореляційних зв'язків інтенсивності основних ритмів ЕЕГ мають півкульні особливості. У хворих з ЛІВ в ПП ноофен більше підсилював внутрішньопівкульні кореляційні взаємозв'язки, а у хворих з ЛІВ в ЛП - міжпівкульні.

  4. Курсовий прийом ноофена у хворих похилого віку, які перенесли ІІ, викликав збільшення ЛСШК переважно в судинах ВББ як в гомо- так і в гетеролатеральній вогнищу ураження півкулях. Результати факторного аналізу показали більш виражений вплив ноофена у хворих з ЛІВ в ПП на гемодинаміку в гетеро- і гомолатеральних вогнищу ураження судинах інтракраніального відділу.

  5. У хворих на ІІ під впливом курсового прийому нафтидрофурила зміни церебральної гемодинаміки мають півкульні особливості. При ЛІВ в ЛП переважно збільшується ЛСШК у гетеролатеральних вогнищу ураження судинах (ЗСА, ВСА), а при ЛІВ в ПП - в гомолатеральних вогнищу ураження судинах (ЗСА, ЗМА).

  6. Вплив нафтидрофурила на біоелектричну активність головного мозку у хворих на ІІ характеризувався збільшенням в загальній структурі ЕЕГ частоти альфа ритму і питомої ваги інтенсивності в діапазоні альфа ритму на фоні зниження інтенсивності в діапазоні дельта риму. Нафтидрофурил активізовував внутрішньопівкульні і міжпівкульні взаємозв'язки між структурами мозку що генерують основні ритми ЕЕГ, про що свідчило збільшення кореляційних зв`язків. Більш виражені ці зміни у хворих з ЛІВ в ЛП.

  7. Порівняльний аналіз змін показників церебральної гемодинаміки у хворих ІІ під впливом прийому препаратів томерзол і кавінтон показав, що обидва препарати збільшують ЛСШК в екстра- і інтракраніальних судинах каротидного басейну. Збільшення ЛСШК у судинах ВББ відмічено тільки під впливом кавінтона.

  8. Зміни церебральної гемодинаміки під впливом курсового прийому церебрум композитум мають півкульні особливості. Статистично достовірне збільшення ЛСШК у хворих при ЛІВ в ЛП відмічається як в гомо- так і в гетеролатеральних вогнищу ураження ВСА. При ЛІВ в ПП статистично достовірно знижувався індекс пульсації переважно в гетеролатеральних вогнищу ураження судинах (СМА, ЗМА, ХА), а при ЛІВ в ЛП тільки в гетеролатеральній ХА.

  9. Під впливом курсового прийому ескулюс копмозітум покращувалась гемодинаміка в екстра- і інтракраніальних судинах каротидного і вертебрально-базилярного басейнів і характер цих змін мав півкульні особливості. У хворих на ІІ при ЛІВ в ПП збільшується ЛСШК в гетеролатеральних вогнищу ураження судинах (ЗСА, ВСА), в гомолатеральній вогнищу ураження сифоні ВСА і знижується індекс пульсації в гетеролатеральних НА, СМА. У хворих з ЛІВ в ЛП збільшується ЛСШК в гетеролатеральній і гомолатеральній вогнищу ураження ЗМА і знижується ЛСШК в гетеролатеральній НА, знижується індекс пульсації переважно в гомолатеральній ЗСА, сифоні ВСА і ХА, а також у гетеролатеральній вогнищу ураження ЗСА.

Публікації автора:

  1. Лукач О.И., Кузнецов В.В. Влияние ноофена на психоэмоциональную деятельность и церебральную гемодинамику у больных, перенесших ишемический инсульт // Український вісник психоневрології 2003. № 2 (том 11). С. 24-26. (Внесок здубувача полягає у клінічному підборі хворих, проведенні ультразвуковоі доплерографії, в опрацюванні одержаних даних, обгрунтуванні наукових висновків та підготовці до друку).

  1. Кузнецова С.М., Лукач О.И. Влияние блокады 5-НТ2-рецепторов на церебральную гемодинамику и биоэлектрическую активность головного мозга у больных, перенесших ишемический инсульт, в реабилитационный период // Серце і судини 2004. № 1 (5). С. 8893. (Особисто клінічно та інструментально обстежувала хворих, здійснювала статистичну обробку отриманих даних).

  2. Кузнецова С.М., Лукач О.И. Влияние препарата Церебрум композитум на функциональное состояние ЦНС у больных пожилого возраста, перенесших ишемический инсульт// Лікарська справа 2004. № 5-6 (1075). С.88-93. (Внесок здубувача полягає у самостійно клінічному підборі і обстежуванні хворих, проведенні ультразвукової доплерографії, статистичній обробці, аналізі отриманих даних і підготовці статті до друку).

  3. Кузнецова С.М., Лукач О.И. Cerebrum compositum в реабилитации больных, перенесших ишемический инсульт // Биологическая терапия 2002. № 3 с. 20-25. (Приймала особисто участь у наданні ідеї статті, проводила ультразвукову допплерографію, статистично обробляла отримані дані та підготувала статтю до друку).

  4. Кузнецова С.М., Новикова С.Н., Лукач О.И. Опыт применения препаратов cerebrum compositum и ubichinon compositum в системе реабилитации постинсультных больных // Тезисы докладов материалов научно-практической конференции – Биопунктура и антигомотоксическая терапия неврологичесих заболеваний. – Судак, 9-10 октября 1999. – С. 3-4. (Внесок здобувача полягає у самостійному клінічному підборі і обстежуванні хворих, проведенні ультразвукової допплерографії, статистичній обробці даних, підготовці тез до друку).

  5. Кузнецов В.В., Лукач О.И. Возрастные аспекты гетерогенности ишемического инсульта // Тези доповідей III Національного конгресу геронтологів і геріатрів України – К.: Інститут геронтології. - 2000. – С. 44. (Внесок здобувача полягає у інструментальному обстеженні хворих, проведенні статистичної обробки даних ультразвукової доплерографії).

  6. V.V. Kuznecov, E.P. Krasilenko, O.I. Lukach Cerebral hemodinamics in the chernobyl disaster liqiuidators // Тезисы докладов конгресса: From basic science to clinical applications – Флоренция, 4-7 апреля 2001. – С. 35. (Внесок здобувача полягає у проведенні ультразвукової доплерографії і обробки статистичних даних).

  7. Кузнецова С.М., Лукач О.И. Антигомотоксическая терапия в реабилитации больных, перенесших ишемический инсульт // Биологическая терапия –2004. №2 С.9-15. (Особистий внесок здобувача полягає у обґрунтуванні результатів обстеження за методом ультразвукової допплерографії, статистичній обробці та аналізі отриманих даних і підготовці статті до друку).

  8. Kuznecov V., Kuznecova S., Lukach O. Gaba agents in the rehabilitation of patients after an ishemic stroke // Abstracts from the XXIV CINP Congress, Paris, June 20-24, 2004. – р.285. (Внесок здобувача полягає в підборі клінічної групи хворих, проведенні інструментальних методів дослідження, обробці статистичних даних).

  9. Кузнецова С.М., Кузнецов В.В., Лукач О.И. Полушарные особенности влияния ноотропных и вазоактивных препаратов у больных ишемическим инсультом пожилого возраста (в реабилитационный период) // Тези доповідей на IX міжнародній науково-практичній конференції. – Москва , 2004. – с. 53. (Внесок здобувача полягає в підборі клінічної групи хворих, проведенні ультразвукової допплерографії , статистичній обробці отриманих даних).

  10. Кузнецова С.М., Лукач О.И. Влияние антигомотоксических препаратов на церебральную гемодинамику, нейромедиаторный обмен и психоэмоциональную деятельность у больных, перенесших ишемический инсульт // Тези доповідей науково-практичного симпозіума "Перспективи застосування антигомотоксичних препаратів в клініці нервових хвороб" – 2004 – с. 25-26.