Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Медична психологія


Завязкіна Наталія Володимирівна. Вплив антиепілептичних препаратів на пізнавальні функції хворих на епілепсію: дисертація канд. психол. наук: 19.00.04 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Завязкіна Н.В. Вплив антиепілептичних препаратів на пізнавальні функції хворих на епілепсію. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук із спеціальності 19.00.04 –медична психологія. - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2002.

Дисертація присвячена вивченню впливу карбамазепіну, вальпроатів, ламотріджину (груп антиепілептичних препаратів) на характеристики інтелектуально-мнестичної діяльності хворих на епілепсію в динамиці.

Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що вперше була зроблена порівняльна оцінка змін психічних функцій в процесі лікування антиепілептичними препаратами різних груп; отримані результати, які можна використовувати в діагностиці як критерій прогнозу та ефективності лікування антиепілептичними препаратами, з точки зору психологічного статусу хворого, а також вибору адекватних реабілітаційних заходів для корекції психічних порушень.

Комплекс запропонованих експериментально-психологічних методик дозволяє найбільш точно вивчити стан когнітивних функцій хворих з різними формами епілепсії в найближчому та віддалених періодах, що сприяє об‘єктивній діагностиці стану психічних функцій на фоні прийому тих чи інших протисудомних медикаментів, позитивно впливає на подальшу життєдіяльність та “якість життя” пацієнтів, сприяє покращенню надання медичної та соціально-психологічної допомоги.

Вперше доведено, що дія вивчаємих антиепілептичних препаратів в деякі періоди прийому позитивно впливає на психологічний статус хворих у вигляді поліпшення обсягу, як короткочасного, так і довгочасного запам‘ятовування, а також покращення процесів мислення та уваги, прискорення темпу сенсо-моторних реакцій, збільшення працездатності, покращення “соціального плану” діяльності.