Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


354. Коломієць Світлана Веніамінівна. Вермілат в комплексному лікуванні гнійних запальних процесів щелепно- лицевої ділянки: дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2004. : табл.



Анотація до роботи:

Коломієць С. В. Вермілат в комплексному лікуванні гнійних запальних процесів щелепно-лицевої ділянки. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Українська медична стоматологічна академія МОЗ України. – Полтава, 2004.

Дисертація присвячена вивченню дії вітчизняного поліпептидного препарату вермілат в комплексному лікуванні хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки при його регіонарному введенні.

Експериментальними методами доведено, що вермілат підвищує функціональну активність фібробластів, нейтрофілів, макрофагів і лімфоцитів, виявляє непрямий вплив на мікрофлору гнійних ран, сприяє швидкій нормалізації клінічних показників, оптимізує перебіг запального процесу, зменшує строки загоєння рани та регулює формування ніжного малопомітного косметичного рубця.

У комплексному лікуванні 55 хворих з гострими гнійними запальними процесами щелепно-лицевої ділянки було застосовано поліпептидний препарат вермілат.

Вперше проведено порівняльний аналіз запропонованого комплексу лікувальних заходів регіонарного використання вермілату у хворих на запальні процеси щелепно-лицевої ділянки з внутрішньом’язовим його введенням та з комплексом традиційного лікування. Регіонарне використання вермілату в комплексному лікуванні хворих на запальні процеси щелепно-лицевої ділянки оптимізує перебіг запального процесу, скорочує терміни перебування хворих в стаціонарі.

У дисертаційній роботі наведено нове вирішення практичного завдання, що виявляється в покращанні результатів лікування хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки одонтогенного і неодонтогенного походження завдяки включенню в комплекс лікування препарату вермілат шляхом його внутрішньом`язового та регіонарного введення.

1. В експерименті вплив вермілату на перебіг гнійної рани полягає в посиленні регенераторних процесів, які в ній відбуваються, що проявляється в скороченні термінів очищення гнійних ран від бактеріального засилля (7,2 дні в дослідній групі, проти 9,2 у контролі), посилені функціональної активності фагоцитів (63,3 у досліді, проти 53,3 у контролі, при нормі 61,3), прискоренні елімінації некротичних мас з рани (3,5 днів в досліді, проти 6,2 днів у контролі), моделюванні специфічних і неспецифічних факторів імунного захисту (у 3,6 разів зростав рівень циркулюючих імунних комплексів; у 1,2 рази зростала кількість антитілоутворюючих клітин; у 1,2 рази знижувався титр гемаглютинінів; в 1,4 рази знижувався титр комплементу).

2. Доцільність впровадження розробленого способу в клініку аргументується доведеним позитивним впливом вермілата на перебіг І та ІІ фази раньового процесу у гнійних ранах. Процес загоєння проходив однотипно у хворих всіх груп, різниця спостерігалась лише в тривалості стадій його перебігу. В основній групі сполучнотканинні елементи почали з’являтись вже на 3-у добу, у контролі перші фібробласти з’явились на 5-у добу; концентрація імуноглобулінів А, G, М та вміст СД-3, СД-4, СД-8, СД-22 лімфоцитів в основній групі знаходились в межах норми після проведеного лікування. В контролі всі показники були також у межах норми але сягали лише нижніх її значень.

3. Розроблена методика комплексного лікування хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки одонтогенного та неодонтогенного походження, яка включає препарат вермілат, що вводиться внутрішньом’язовим або регіонарним шляхом.

4. При співставленні результатів лікування хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки при регіонарному використанні вермілату і без нього встановлено, що у контрольної групи хворих нормалізовувалась температура тіла на 5-у добу, припинялись виділення з рани на 10-у добу, з’являлись грануляції на 6-у добу, поява епітелію відбувалась на 7-у добу, перебування в стаціонарі в середньому становило 10,2 доби, в той час як в основній ІІ групі 2 підгрупі ці показники становили 2,5 доби, 7 діб, 4 доби, 5 діб та 7,5 діб відповідно.

5. Запропонований комплекс лікувальних заходів регіонарного введення вермілату у хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки має переваги над внутрішньом’язовим його введенням та значні переваги над комплексом традиційного лікування хворих даного профілю, що проявлялось в оптимізації перебігу запального процесу (4,6 діб в ІІ групі 2 підгрупі, 5,6 діб в ІІ групі 1 підгрупі та 7 діб в І групі), в скороченні термінів перебування хворих в стаціонарі (в ІІ групі 2 підгрупі на 2,7 доби, в ІІ групі 1 підгрупі на 2,1 доби в порівнянні з контрольною І групою). Отримані дані обгрунтовують доцільність клінічного застосування регіонарного введення вермілату при лікуванні хворих з гострими гнійними запальними процесами щелепно-лицевої ділянки.

Публікації автора:

  1. Коломиец С.В., Ганчо О.В., Катрушев А.В. Влияние препарата “Вермилат” на заживление гнойных ран у крыс линии Wistar //Проблеми екології та медицини. – 1998. – Т. 2, № 5-6. – С. 64-67. Здобувачем проведено експеримент, планіметричні методи дослідження, статистичну обробку одержаних результатів, оформлення статті до друку.

  2. Коломиец С.В., Ганчо О.В. Влияние комплекса препаратов «Вермилат» на иммунитет крыс с экспериментальной гнойной раневой инфекцией //Вісник проблем біології та медицини. – 2002. – Вип. 4 – С. 8-11. Здобувачем проведені дослідження на тваринах, зроблено статистичну обробку отриманих результатів та оформлена стаття до друку.

  3. Коломиец С.В., Ганчо О.В. Результаты гистологических исследований процесса заживления гнойной раны у крыс линии Wistar под воздействием «Вермилата» //Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2002. – Т. 2, Вип. 1. – С. 22-24. Здобувачем проведені гістологічні дослідження, статистична обробка та аналіз одержаних результатів, оформлена стаття до друку.

  4. Коломієць С.В., Митченок В.І. Поліпептидний препарат “Вермілат” в комплексному лікуванні гострих гнійних неодонтогенних запальних захворювань щелепно-лицевої ділянки //Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2002. – Т. 2. –Вип. 2(4). – С. 56-58. Здобувачем проведено лікування хворих, їх обстеження, аналіз отриманих результатів, оформлення статті до друку.

  5. Коломієць С.В., Митченок В.І., Кайдашев І.П. Цитологічний контроль загоєння гострих гнійних одонтогенних захворювань щелепно-лицевої ділянки лікованих “Вермілатом для ін’єкцій” /Галицький лікарський вісник. – 2003. – Т. 10, № 3. – С. 43-45. Здобувачем проведено лікування хворих, цитологічні дослідження, статистична обробка отриманих результатів та оформлена стаття до друку.

  6. Ганчо О.В., Коломиец С.В. Иммуномодулирующий эффект вермилата при лечении гнойных ран в эксперименте //Проблеми екології та медицини. – 1999 – Т. 3, № 1-2. – С. 17-18. Здобувачем проаналізовані результати дослідження та оформлена стаття до друку.

  7. Пат. 45193 А Україна, А61К31/00. Спосіб лікування хворих на абсцеси та флегмони щелепно-лицевої ділянки: Деклараційний патент України 45193А Україна, А61К31/00. Коломієць С.В., Митченок В.І.; Українська медична стоматологічна академія (UA). – № 2001064099; Заявл.14.06.2001; Опубл.15.03.2002, Бюл. № 3. Здобувачем проведено лікування та обстеження хворих, опис винаходу та оформлення заявки.

  8. Рыбалов О.В., Ганчо О.В., Коломиец С.В. Бактериологическое изучение процессов заживления гнойных ран в динамике под влиянием инъекционной формы препарата «Вермилат» //Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии. – Харьков: ХГМУ, 1998. – С. 107-108. Здобувачем проведено моделювання гнійної рани у щурів, спостереження за перебігом експерименту, оформлення статті до друку.

  9. Влияние вермилата на формирование рубцов при экспериментальной гнойной раневой инфекции /О.В. Рыбалов, А.В. Катрушов, С.В. Коломиец, О.В. Ганчо// Тези доп. 3-го міжнародного медичного конгресу студентів та молодих учених. – Тернопіль, 1999. – С. 327. Здобувачем проведено гістологічні дослідження, проаналізовані отримані результати, оформлено і подано статтю до друку.

  1. Коломиец С.В., Рыбалов О.В. Оптимизация заживления гнойных ран под влиянием препарата «Вемилат для инъекций» //Материалы Всеармейской научно-практической конф. «Актуальные проблемы военной стоматологии, гнойной хирургии и травматологии челюстно-лицевой области». – Санкт-Петербург, 1999. – С. 119-120. Здобувачем проведено лікування хворих, аналіз отриманих результатів, оформлена стаття до друку.

  2. Вплив препарату “Вермілат” на мікрофлору гнійних ран в експериментальних щурів ліній Wistar /О.В. Рибалов, Г.А. Лобань-Череда, О.В. Ганчо, С.В. Коломієць //Матеріали І з’їзду Асоціації стоматологів України. – К., 1999. – С. 367. Здобувачем проведені експериментальні дослідження, оформлена стаття до друку.