Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Поліщук Ірина Анатоліївна. Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації : Дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 146арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 127-146.



Анотація до роботи:

Поліщук І.А. Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2005.

Наукова робота присвячена зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з прееклампсією при попередній гестації на основі вивчення вегетативної нервової системи, центральної гемодинаміки і функціонального стану фетоплацентарного комплексу, а також розробки і упровадження комплексу лікувально-профілактичних заходів. Вперше вивчені клінічні особливості віддалених наслідків прееклампсії на стан репродуктивного здоров'я і соматичну захворюваність. Вперше вивчені особливості преморбідного фону, перебігу вагітності і пологів, а також перинатальні наслідки розродження у жінок з прееклампсією при попередній гестації. Вперше показана роль вегетативної нервової системи в розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з прееклампсією при попередній гестації. Розроблено і впроваджені практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської і перинатальної патології у жінок з прееклампсією при попередній гестації на підставі проведених реабілітаційних заходів на етапі планування сім'ї, а лікувально-профілактичних – у жіночій консультації та акушерському стаціонарі.

У дисертації наведені дані і нове вирішення наукової задачі сучасного акушерства – зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з прееклампсією при попередній гестації на основі вивчення в них клініко-гемодинамічних особливостей, функціонального стану ВНС, центральної гемодинаміки та ФПК, а також розробки і упровадження реабілітаційних лікувально-профілактичних заходів.

  1. Перенесена під час гестації прееклампсія є істотним фактором ризику розвитку патології репродуктивної системи: порушень менструального циклу (12,0%) і соматичної захворюваності; нейроциркуляторної дистонії (12,0%) і гіпофункції щитоподібної залози (10,0%).

  2. Вагітність у жінок з прееклампсією при попередній гестації супроводжується високою частотою раннього переривання (8,0%) з приводу діагностування аномалій розвитку плода і мимовільних викиднів (по 4,0%),
    а також значним рівнем анемії вагітних (60,9%), прееклампсії (52,2%);
    ПН (52,2%) і бактеріального вагінозу (32,6%).

  3. У вагітних з прееклампсією при попередній гестації погіршується стан плода, що проявляється змінами КТГ, УЗД та характеризується розвитком плацентарної недостатності у 52,2% пацієнток із затримкою розвитку плода у 32,6% жінок.

  4. Розродження жінок з прееклампсією при попередній гестації відбувається на фоні високої частоти передчасного розриву плодових оболонок (45,7%), дистрес-синдрома плода (47,8%), аномалій пологової діяльності (41,3%) і передчасного відшарування плаценти (8,7%), що призводить до значного рівня передчасних пологів (13,1%) і кесаревих розтинів (39,1%).

  5. Перинатальні наслідки розродження жінок з прееклампсією при попередній гестації характеризуються високою частотою перинатальної смертності (анте- 21,7; інтра- 21,7 і постнатальної – 21,7), середньо-тяжких форм асфіксії (21,7%), інтраамніального інфікування (10,9%) і постгіпоксичної енцефалопатії (27,9%).

  6. Стан ВНС у жінок з прееклампсією при попередній гестації характеризується розвитком стресової ситуації з підвищеною стомлюваністю, порушенням сну і тривожністю. Регуляція серцевого ритму відбувається в умовах автономного контуру з наступною вираженою напругою регуляторних механізмів, що виявляються централізацією керування серцевою діяльністю і різким підвищенням активності симпатичної і парасимпатичної нервової системи. Під час наступної вагітності ці зміни носять прогресуючий характер.

  7. Розроблено реабілітаційні і лікувально-профілактичні заходи для жінок з прееклампсією при попередній гестації, що включали призначення прегравідарної підготовки (гормональні контрацептиви, коректори метаболізму і комплекси вітамінів-мінералів) та профілактику акушерських і перинатальних ускладнень (коректори метаболізму і комплекс вітамінів-мінералів).

  8. Запропоновані реаблітаційні і лікувально-профілактичні заходи у жінок з прееклампсією при попередній гестації дозволяють знизити рівень стомлюваності, порушень сну і тривожності, а також знизити активність симпатичної і парасимпатичної нервової системи.

  9. Використання запропонованих реабілітаційних і лікувально-профілактичних заходів у жінок з прееклампсією при попередній гестації дозволяє знизити частоту переривання вагітності до 20 тижнів у 4 рази; прееклампсії при даній вагітності – в 3,6 рази; ПН в 2 рази; передчасних пологів – в 3,2 рази; дистрес-синдрома плода в пологах у 2,3 рази; аномалій пологової діяльності –
    у 2 рази; кесаревих розтинів – в 1,9 рази; середньо-тяжких форм асфіксії новонароджених – у 3,6 рази; постгіпоксичної енцефалопатії – у 3,2 рази і перинатальних втрат – у 3,2 рази.

Практичні рекомендації

1. Вагітні, які при попередній вагітності мали прееклампсію є групою високого ризику акушерської та перинатальної патології.

2. Лікарям жіночих консультацій з метою зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з прееклампсією при попередній гестації доцільно:

оцінювати стан ВНС до і під час вагітності;

використовувати гормональні контрацептиви останнього покоління (логест, сілест, фемоден) на етапі планування сім’ї і прегравідарної підготовки;

профілактично застосовувати препарати кратал і магне-В6 в загальноприйнятих дозуваннях на етапі прегравідарної підготовки і впродовж гестаційного періоду в такі терміни: 10-12 тиж.; 20-22 тиж.; 30-32 тиж. і 37-38 тиж.

Публікації автора:

1. Полищук И.А. Особенности течения беременности и родов у женщин с повторной преэклампсией // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: Зб. наук. праць. – Вип. 9. – Київ-Луганськ, 2003. – С. 58-62.

2. Поліщук І.А. Клінічні аспекти гестаційного періоду у жінок із повторною прееклампсією // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім.
П.Л. Шупика. – 2003. – Вип. 12. – Кн. 3. – С. 72-76.

3. Полищук И.А. Беременность и роды у женщин с преэклампсией при предыдущей гестации // Репродуктивное здоровье женщины. – 2005. – № 3. – С. 69-70.

4. Полищук И.А. Акушерские и перинатальные исходы родоразрешения у женщин с повторной преэклампсией // Тез. докл. научн.-практ. конф. „Актуальные аспекты репродуктивного здоровья”. – Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. – № 2. – С. 162.