Ильчук Валерий Петрович. Управління розвитком інноваційно-інвестиційних систем на залізничному транспорті України: теорія і практика. : Дис... д-ра наук: 08.07.04 - 2005.
Анотація до роботи:
Ільчук В.П. Управління розвитком інноваційно-інвестиційних систем на залізничному транспорті України: теорія і практика. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку. – Київський університет економіки і технологій транспорту, Київ, 2005.
У дисертаційній роботі виконано комплексне дослідження актуальних питань теорії і практики інтеграційних і системоутворюючих процесів суб’єктів інноваційної та інвестиційної діяльності у відновлювальній сфері залізничного транспорту, які привели до виникнення нових структурних утворень – інноваційно-інвестиційних систем (ІІС).
Досліджена еволюція системних утворень, визначені передумови їх створення, розглянуті теоретичні проблеми формування, функціонування та розвитку, їх мета і завдання в процесі інноваційного оновлення залізниць.
Обґрунтовано сучасне поняття “ІІС залізничного транспорту” як нова економічна категорія.
Виявлені інтеграційні процеси у відновлювальній сфері транспортної галузі і розкриті механізми формування більш масштабних системно-практичних утворень – інноваційно-інвестиційних комплексів (ІІК), діяльність яких посилює кінцеві стадії процесу створення інноваційної продукції і тим самим сприяє реалізації теорії ІІС у транспортному виробництві.
Визначені науково-методичні підходи до оцінки соціально-економічної ефективності функціонування ІІС.
В дисертаційній роботі розв’язано актуальну науково-прикладну проблему – підвищення ефективності розвитку відновлювальних процесів на залізничному транспорті, що забезпечує стале функціонування галузі в умовах постійно зростаючої жорсткої конкуренції на ринку транспортних послуг.
На основі застосування системного, комплексного підходів до інноваційно-інвестиційної сфери залізниць було досліджено становлення нових системних утворень – ІІС та виявлені механізми їх формування та розвитку.
Розроблені та науково-обґрунтовані теоретико-методологічні засади управління ефективним розвитком відновлювальних процесів на базі використання ІІС, а також визначені практичні рекомендації по підвищенню рівня конкурентоспроможності залізничного транспорту в сучасних умовах господарювання.
У дисертації одержано наступні теоретичні і практичні результати.
Відновлення та розвиток залізничного транспорту на новій науково-технологічній основі сприяє зростанню провідних галузей економіки і визначає стратегічний напрямок в інноваційній політиці. Відновлення повинно враховувати технологічні пріоритети і передбачати докорінне переоснащення матеріально-технічної бази залізниць, що обумовлює тривалий термін її ефективної експлуатації.
Комплексне інвестування це найбільш ефективний метод відновлення та розвитку основних фондів залізничних підприємств, який забезпечує узгоджене та пропорційне оновлення всіх складових галузі – рухомого складу, транспортної мережі та інших об’єктів інфраструктури.
Розвиток інноваційно-інвестиційної діяльності в ринкових умовах супроводжується прискоренням інтеграційних та системоутворюючих процесів, що приводить до створення інноваційних структур – бізнес-інкубаторів, інноваційних центрів, технопарків і т. ін., формування яких можна розглядати як початкову стадію життєвого циклу ІІС.
Становлення ІІС є об’єктивною закономірністю взаємодії інноваційних та інвестиційних процесів у відновлювальній сфері галузі, що створюють економічні, техніко-технологічні та соціальні передумови їх розвитку.
Дослідження різновидів ІІС, систематизація та всебічний аналіз за виявленими відмінностями дозволили провести їх класифікацію за ознаками, що відбивають процеси ефективного формування, функціонування та розвитку. З подальшим розвитком ІІС, розширенням їх інноваційно-інвестиційних можливостей та напрямків діяльності, появляються нові типи систем, які доповнюють і збагачують діючу систему класифікації.
ІІС представляє собою динамічне утворення особливого типу, яке функціонує у відновлювальній сфері залізничного транспорту і має складні ієрархічні зв’язки, що обумовлюють існування підсистем першого та другого рівнів з різноманітним складом структурно-формуючих елементів.
Сутність зв’язків між складовими ІІС, основні з яких – організаційно-управлінські, фінансово-економічні та нормативно-правові визначаються функціями відповідних підсистем, їхнім призначенням, характером відновлювальних процесів та оточуючим середовищем. Існуючі зв’язки та відносини відображають залежність і незалежність складових елементів, відповідність та невідповідність їх потребам та розвитку і т.ін.
ІІС, що створюються на корпоративному, муніципальному, галузевому, регіональному та національному рівнях характеризуються відповідними масштабами інноваційних перетворень та техніко-технологічними можливостями по створенню нової техніки та технологій, є найбільш масштабними системними формуваннями, які знаходяться на різних стадіях життєвого циклу і виступають у різних організаційно-економічних формах.
Дослідження відновлювальних процесів у галузі дало змогу установити принципи формування, функціонування та розвитку ІІС, розкрити їх сутність та значення, що сприяє підвищенню рольової участі таких систем у посиленні інноваційних пріоритетів, прискоренню технологічного розвитку залізничного транспорту з метою підвищення статусу як базової провідної галузі, де закладаються соціально-політичні основи економічної безпеки та обороноздатності країни.
Розкриття сутності сучасного поняття “ІІС залізничного транспорту”, визначення змісту, значимості та ролі в теоретичному осмисленні відновлювальних процесів, дало змогу підійти до вказаного поняття як до нової економічної категорії.
В результаті проведених досліджень виявлена сукупність категоріальних ознак, яка властива введеному поняттю “ІІС залізничного транспорту”, що дало можливість обґрунтувати його як сучасну економічну категорію, визначити відповідне місце і застосування у транспортно-економічній науці та практиці.
Введення такої економічної категорії сприяє розвитку, з одного боку, понятійного апарату, а з іншого – посилює теоретичне підґрунтя розвитку ІІС, дозволяє виявити і розкрити їхню техніко-технологічну, організаційно-економічну та соціально-правову сутність.
Нова економічна категорія відбиває провідну участь ІІС в процесі інноваційного оновлення залізниць, дає змогу більш глибокого пізнання сутності відновлювальних галузевих процесів, розкриває функціональні взаємозв’язки між суб’єктами інноваційно-інвестиційної діяльності та механізм прискорення організаційно-технологічного розвитку залізничного транспорту, як провідної галузі матеріального виробництва.
Комерціалізація інноваційних процесів, що реалізуються в рамках ІІС є ефективним напрямком залучення фінансових ресурсів для інвестування інноваційних проектів і програм галузі за умов розвиненого транспортного ринку, відповідної інфраструктури та нормативно-правового забезпечення. Комерціалізація інновацій прискорює оновлення залізничного транспорту, підвищує роль інтелектуальної праці та її результатів, сприяє розвитку інноваційної інфраструктури та венчурного підприємництва, відкриває нові можливості отримання фінансових ресурсів.
Маркетингова діяльність, яка в рамках ІІС спрямовується на дослідження інвестиційного та інноваційного ринків, набуває нових функцій і розширює можливості управлінської підсистеми по ресурсному забезпеченню процесу оновлення основних фондів залізниці.
Необхідність застосування логістичного підходу до реалізації інвестиційних процесів обумовлена наявністю проектів з різними термінами реалізації та окупності, доходності та ризикованості, розосередженістю інноваційних об’єктів по всій території країни, складною структурою матеріально-технічної бази залізничного транспорту і т.ін.
Використання такого підходу до фінансування інноваційних проектів дозволяє реалізувати раціональні методи організації та управління інвестиційними та інформаційними потоками, що забезпечує раціональне використання всіх видів ресурсів, а також оптимізацію грошових та інформаційних потоків.
Створення ІІК на залізничному транспорті це результат подальших інтеграційних процесів між суб’єктами інноваційно-інвестиційної та виробничої сфер, які відкривають новий якісний етап у розвитку відновлювальної діяльності, що забезпечує технологічну єдність ланок інноваційного ланцюга – від фундаментальних і прикладних досліджень до тиражування нової техніки і технологій. Формування ІІК є втіленням теорії ІІС в практику відновлювальних процесів на залізницях країни.
Дослідження існуючих тенденцій комплексоутворення, організаційних форм і структур управління інноваційним розвитком залізничного транспорту показує на необхідність прискорення процесів формування і розвитку ІІС та ІІК і потребує як удосконалення процесу управління інноваційним розвитком, так і стимулювання міжгалузевих зв’язків в ході інноваційної діяльності тощо.
Темпи економічного зростання залізничного транспорту залежать від техніко-технологічного рівня та ефективного функціонування його складових – суб’єктів господарювання, з яких сформований відновлювальний потенціал. Впровадження поняття “відновлювальний потенціал залізничного транспорту” дозволяє охарактеризувати, розкрити та дослідити організаційно-економічні, науково-технологічні та виробничі можливості галузі.
При обґрунтуванні та розрахунку ефективності функціонування ІІС доцільно застосовувати системний підхід, який передбачає певну ієрархію і взаємозв’язок між окремими техніко-економічними показниками, враховує різноплановий характер інноваційно-інвестиційних процесів в залежності від інтегративності, багаторівневості та комплексності.
Для визначення організаційно-технологічної ефективності функціонування ІІС рекомендується матрична модель, яка включає такі складові: верхні реквізити – вектор-рядок параметрів-представників функціональних підсистем; бокові реквізити – вектор-стовпець таких самих параметрів, а також квадратна матриця відношень параметрів-представників означених систем.
На базі матричної моделі виявлені і обґрунтовані режими функціонування ІІС шляхом порівняння значення трьох груп індексів, що характеризують: перша – стан входу до ІІС; друга – взаємодію ресурсів в інноваційно-інвестиційному процесі і третя – стан виходу із ІІС, тобто кінцеві результати функціонування системи.
Таким чином, залізничний транспорт як головна ланка єдиної транспортної мережі завдяки своєму статусу а також інноваційно-інвестиційному потенціалу має необхідні та достатні передумови для ефективного техніко-технологічного розвитку, що сприяє активізації економічних процесів в усіх сферах, галузях і підрозділах господарського комплексу країни.
Публікації автора:
Монографії
1. Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи залізничного транспорту: становлення та розвиток / За ред. д.е.н., проф. Сича Є.М. – К.: Логос, 2004.- 381 с.
2 Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційний розвиток залізничного транспорту. – К.: Логос, 2002.- 256 с. (Особисто здобувачу належить визначення основних видів інновацій в галузі, фактори формування конкурентоспроможності транспортних послуг, визначення показників комплексного інвестування, оцінка ризиків інвестування та їх класифікація – 8,2 д.а.).
Статті в наукових фахових виданнях
Ільчук В.П. Комплексний підхід до інвестування залізнично-транспортного комплексу // Зб. наук. праць. Т. 4 Економіка й управління. Вип. 1. – К.: КІЗТ, 2000. – С. 29 – 35. (0,46 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Еволюційний розвиток інвестиційних процесів в нових умовах господарювання // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник. Серія Економіка, № 11. – Чернігів: ЧДТУ, 2000.– С. 32 – 37. (0,34 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Організаційно-економічні аспекти механізму комплексного інвестування залізнично-транспортного комплексу // Збірник наукових праць Київського інституту залізничного транспорту. Т. 5. Економіка й управління Вип. 1. – К.: КІЗТ, 2001. – С. 26 – 29. (0,63 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Становлення інноваційно-інвестиційних систем залізничного транспорту // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник. Серія Економіка, № 14. – Чернігів: ЧДТУ, 2001. – С. 59 – 68. (0,57 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Особливості розвитку інноваційно-інвестиційних систем у процесі відновлення основних фондів залізниць // Механізм регулювання економіки, економіка природокористування, економіка підприємства та організація виробництва // Міжнародний науковий журнал, № 3 – 4 (Суми) 2001. – С. 151 – 157. (0,4 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Трудовий кредит – новий нетрадиційний метод інвестування матеріального виробництва // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 2002. – № 17. – С. 5 – 13. (0,51 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи в структурних утвореннях реального сектору економіки // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 2003. – № 19. – С. 34 – 42. (0,51 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Різновиди інноваційно-інвестиційних систем // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 2003. – № 20. – С. 4 – 10. (0,4 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Ефективність функціонування інноваційно-інвестиційних систем залізничного транспорту // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту: Економіка і управління. Вип 4. – К.: КУЕТТ, 2003. – С 47 – 59. (0,86 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Аналіз процесу формування інноваційно-інвестиційних комплексів // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту. Серія Економіка і управління. Вип 5. – К.: КУЕТТ, 2004. – С 124 – 133 (0,66 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Формування інноваційно-інвестиційних комплексів залізничного транспорту // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту. Серія Економіка і управління. Вип 6. – К.: КУЕТТ, 2004. – С 106 – 116 ( 0,72 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Основні напрямки інноваційної діяльності на залізничному транспорті // Передвісники економічного розвитку промисловості та залізничного транспорту України. Вісник Харківського національного університету ім. В.Н Каразіна. Економічна серія 512. – Харків, 2001. – С. 123 – 125. (0,13 ум.-друк.арк.).
Ильчук В.П., Сыч А.Е. Особенности и структура региональных инвестиционных потоков // Проблемы информатизации и управления. Сборник научных трудов: Выпуск 3. – К.: КМУГА, 1998. – С. 317 – 326. (Особистий внесок автора: визначення рівнів інвестиційної діяльності, розробка методу просторо-часового аналізу інвестиційних потоків 0,44 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Маркетинг фінансового інвестування // Вісник Української академії банківської справи. – 1998. – С. 33 – 36. (Особисто здобувачу належить розробка механізму маркетингового забезпечення залучення інвестицій на фінансування проектів 0,15 ум.-друк.арк..).
Сич Є.М., Ільчук В.П., Сич О.Є. Вплив ризиків на процес реального інвестування // Фінанси України - 2000. – № 3. – С 107 – 113. (Особистий внесок автора: розробка укрупненої класифікаційної матриці ризиків реальних інвестицій 0,19 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційна система залізничного транспорту як економічна категорія // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту: Економіка і управління. Вип 3. – К.: КУЕТТ, 2003. – С 103 – 108. (Особисто автору належить визначення умов ефективного формування та розвитку інноваційно-інвестиційних систем – 0,38 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи як основа розвитку матеріально-технічної бази виробництва // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць: Т 5 – Суми: ВВП „Мрія-1” ЛТД, 2002. – С. 229 – 234. (Особисто здобувачу належить визначення основних принципів інноваційного розвитку підприємств залізничного транспорту та засобів реалізації інноваційної моделі розвитку залізниць0,19 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Проблеми розвитку інноваційно-інвестиційних систем на залізничному транспорті // Вісник національного транспортного університету та транспортної академії України. К., 2002. – Випуск 6. С. 92 – 96. . (Особистий внесок автора: визначення проблем інтенсифікації розвитку певних складових інноваційно-інвестиційних систем 0,25 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Системні структурні утворення як засіб реалізації функцій інноваційно-інвестиційних систем // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту: Серія „Економіка і управління” Вип. 1–2 – К.: КУЕТТ, 2002. – С. 5 – 17.(Здобувачу належить розробка можливих варіантів виявлення інноваційно-інвестиційних систем та схеми їх формування0,44 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Комплексне відновлення основних фондів залізниць та розвиток інноваційно-інвестиційних систем // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 2002. – № 16. – С. 46 – 55. (Особисто здобувачу належить розробка показників оцінки комплексного інвестування основних фондів залізниць 0,31 ум.-друк.арк.).
Сыч Е.Н., Ильчук В.П. Основные этапы развития инновационно-инвестиционных систем на железнодорожном транспорте // Исследования и разработки ресурсосберегающих технологий на железнодорожном транспорте. Межвузовский сборник научных трудов с международным участием. Выпуск 23. – Самара: СамИИТ, 2002. – С. 435 – 440. (Особисто здобувачу належить розробка основних етапів формування та розвитку інноваційно-інвестиційних систем 0,19 ум.-друк.арк.).
Статті у наукових виданнях
Ільчук В.П., Сич О.Є. Джерела грошових коштів при реалізації інвестиційних проектів // Вісник Чернігівського технологічного інституту. Збірник. Серія Економіка – Чернігів: ЧТІ, 1998. – № 5. – С. 71 – 81. (Особисто здобувачу належить розробка залежностей визначення умов залучення інвестиційного капіталу на реалізацію проектів 0,13 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П., Верешняк Л.Є., Кортушенко О.В. Ризики в реальному інвестуванні // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 1999. – № 8. – С. 15 – 19. (Особисто здобувачу належить систематизація видів інвестиційних ризиків та визначення проблем реального інвестування 0,18 ум.-друк.арк.)
Ільчук В.П., Сич О.Є., Францискевич Н.Г. Принципи фінансового інвестування залізнично-транспортного комплексу // Збірник наукових праць Київського інституту залізничного транспорту. Т 4. Економіка й управління. Вип. 1. – К.: КІЗТ, 2000. – С. 40 – 43. (Особисто здобувачу належить класифікація інвестицій за цілями та видами відновлювального процесу та розробка основних принципів фінансового інвестування 0,13 ум.-друк.арк.).
Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційний комплекс як дієвий засіб технологічного розвитку залізничного транспорту // Вісник Чернігівського державного технологічного університету, № 23, 2005. – С.4 - 15. ( 0,68 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Спеціальний режим інвестиційної діяльності як умова пріоритетного розвитку залізничного транспорту // Збірник наукових праць Київського інституту залізничного транспорту. Т. 4 Економіка й управління. Вип. 1. – К.: КІЗТ, 2000. – С 3 – 7. (Особистий внесок автора: визначення заходів, що забезпечують привабливість галузі для вітчизняних та зарубіжних інвесторів 0,13 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П., Сич О.Є. Шадура Н.Т. Класифікація інвестицій як система супідрядних понять довгострокового вкладення капіталу // Фінанси України - 1999. – № 7. - С. 22 – 28. (Особисто здобувачу належить розробка ознак класифікації інвестицій 0,19 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Передумови розвитку інноваційно-інвестиційних систем на залізничному транспорті // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник. Серія Економіка, № 14. – Чернігів: ЧДТУ, 2001. – С. 52 – 58. (Особисто здобувачу належить визначення факторів впливу на формування інноваційно-інвестиційних систем та певних передумов їх розвитку 0,31 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи як головний інструмент розширеного відтворення економіки // Збірник наукових праць Київського інституту залізничного транспорту. Т 5. Економіка й управління Вип. 1. – К.: КІЗТ, 2001 – С. 39 – 43. (Особисто здобувачу належить розробка схеми алгоритму інноваційно-інвестиційної системи 0,13 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Концептуальний підхід до інноваційно-інвестиційного розвитку залізничного транспорту // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Збірник – Чернігів: ЧДТУ, 2003. – № 19. – С. 4 – 13. (Особистий внесок автора розробка вихідних методологічних положень розробки концепції інноваційно-інвестиційного розвитку залізничного транспорту 0,38 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Становлення інноваційно-інвестиційних комплексів залізничного транспорту // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту. Серія Економіка і управління. Вип 5. – К.: КУЕТТ, 2004. – С 95 – 107 (особисто автору належить визначення передумов створення та механізму формування інноваційно-інвестиційних комплексів - 0,38 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П., Шаповал П.Д. становлення національної інноваційно-інвестиційної системи // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту. Серія Економіка і управління. Вип 6. – К.: КУЕТТ, 2004. – С 7 – 14 (особисто автору належить розробка концепції становлення національної інноваційно-інвестиційної системи та визначення її складових підсистем - 0,31 ум.-друк.арк.).
Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні кластери як інструмент прискорення технологічного розвитку транспортної галузі України // Вісник Чернігівського державного технологічного університету, № 24, 2005. – С.5-14. (особисто автору належить визначення механізму створення інноваційно-інвестиційних кластерів та їх можливостей щодо інноваційного відновлення виробництва – 0,44 ум.-друк.арк.).
Матеріали конференції і тези доповідей
Сич Є.М., Ільчук В.П. Особливості підприємницької діяльності в галузі фінансового інвестування // Підприємництво: проблеми становлення та функціонування. Тез. доп. міжн. наук.-практ. конф., – Житомир, 1998. – С 118 – 120. (Особисто здобувачу належить визначення ролі місця фінансового інвестування у відновленні матеріального виробництва).
Ільчук В.П. Основні напрямки інноваційної діяльності на залізничному транспорті // Проблема економіки транспорту в умовах реструктуризації . Тез. доп. 1 міжн. наук. конф. – Дніпропетровськ.: ДІІТ, 2001. – С. 46.
Сич Є.М., Ільчук В.П. Проблеми інноваційного розвитку залізниць // Теорія і практика управління організацією з погляду тисячоліть. Тез. доп. міжн. наук.-практ. конф. – К.: Політехніка, 2001. – С. 221. (Особисто здобувачу належить виявлення проблем та їх взаємозв’язок з розвитком економіки країни).
Ільчук В.П. Роль інноваційно-інвестиційних систем у реалізації інноваційних пріоритетів на залізничному транспорті // Проблемы обеспечения экономической безопасности. Тез. доп. міжн. наук.-практ. конф., – Донецьк, 2001. – С. 32 – 33.
Ільчук В.П. Роль інноваційно-інвестиційних систем у розвитку залізничного транспорту // Проблеми економіки транспорту. Тез. доп. ІІ міжн. наук. конф. – Дніпропетровськ, 2002. – С. 129 - 130.
Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи залізничного транспорту та їх різновиди // Проблеми економіки транспорту. Тез. доп. ІІІ міжн. наук. конф. – Дніпропетровськ, 2003. – С. 65 - 66.
Ильчук В.П. Инновационно-инвестиционные системы реального сектора экономики // Теория и практика управления предприятием. Тез. докл. ІІІ междунар. науч.-прак. конф. – Минск: БГЭУ, 2003. – С. 132 - 133.
Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи в структурних утвореннях галузей економіки // Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: техніка, технологія, економіка і управління. Тези доп. першої наук.-практ.конф. ч.2 Економіка і управління. – К.: КУЕТТ, 2003. – С 159 - 161. (особисто здобувачу належить визначення ролі інноваційних структур у формуванні інноваційно-інвестиційних систем).
Ільчук В.П. Соціально-економічна ефективність функціонування інноваційно-інвестиційних систем // Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: техніка, технологія, економіка і управління. – К.: КУЕТТ, 2004. – С 85-86.
Сич Є.М., Ільчук В.П. Кластери у розвитку інноваційно-інвестиційних систем // Тези доп. четвертої міжн. наук.-практ.конф. Проблеми економіки транспорту. Дніпропетровськ. – 2005. – с. 141 – 142 (особисто здобувачу належить визначення механізму формування інноваційно-інвестиційних кластерів та їх ролі в інноваційному розвитку виробництва).