Галушко Андрій Володимирович. Управління реструктуризацією великих акціонерних товариств: дисертація канд. екон. наук: 08.06.01 / Харківський держ. економічний ун-т. - Х., 2003.
Анотація до роботи:
Галушко А. В. Управління реструктуризацією великих акціонерних товариств. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами. – Харківський державний економічний університет, Харків, 2003.
Дисертація присвячена теоретичному обґрунтуванню здійснення організаційно-економічної реструктуризації машинобудівних підприємств на прикладі відкритого акціонерного товариства "Лозівський ковальсько-механічний завод" і розробці науково-прикладних і методичних рекомендацій з метою відновлення його господарської діяльності і підвищення ефективності функціонування в майбутньому.
Проведений аналіз маркетингової стратегії, виробничо-господарської діяльності й аналіз фінансового стану ВАТ "ЛКМЗ" свідчить про наявність значних резервів, особливо в секторі цінової конку- ренції. Ці резерви пов'язані, насамперед, зі зниженням питомої ваги невиробничих витрат у структурі витрат на виробництво основних видів продукції.
Розроблено методичний підхід до відновлення виробництва в процесі санації. Наведені в роботі дослідження показали, що санація для підприємства вигідніша від банкрутства. Відновлення платоспроможності підприємства уможливлює здійснення адаптаційної реструктуризації шляхом розробки маркетингової програми підприємства як вирішення проблеми збільшення попиту на вироблену продукцію.
Дослідження питань, пов'язаних з теоретичним обґрунтуванням здійснення організаційно-економічної реструктуризації акціонерних товариств, а також розробкою методичних рекомендацій щодо відновлення їх господарської діяльності та підвищення ефективності функціонування в майбутньому, проведені в дисертаційній роботі, дозволили зробити наступні висновки:
Тривале функціонування приватизованих підприємств в ринкових умовах без зміни стратегії призвело до їх масового банкрутства. Проведені дослідження зовнішнього середовища та внутрішнього стану підприємств у післяприватизаційному періоді свідчать про необхідність проведення комплексної реструктуризації.
У післяприватизаційному періоді реструктуризація є першочерговою умовою ефективної роботи підприємств. Виходячи із вивчення різноманітних точок зору, реструктуризація визначена як комплекс заходів з адаптації організаційно-економічної діяльності підприємства до ринкових умов з метою підвищення його платоспроможності.
Змістом процесу реструктуризації акціонерних товариств є комплексна програма перетворення організаційно-економічної системи функціонування підприємств, а також загальної структури, що спрямована на адаптацію акціонерних товариств до зовнішніх факторів ринкового середовища, що змінюється.
На основі узагальнення теоретичних положень та аналізу зовнішнього та внутрішнього середовищ підприємства розроблений методичний підхід до відновлення виробництва в процесі санації акціонерного товариства, що базується на обґрунтуванні заходів щодо забезпечення його платоспроможності.
При здійсненні санації запропоновано джерелами погашення кредиторської заборгованості вважати надходження від виробничої діяльності, коштів інвесторів, продажу устаткування, що не використовується, передачу об’єктів соціальної сфери та житла на міське утримання, інкасацію дебіторської заборгованості.
Першочерговим завданням після відновлення платоспроможності підприємства є проведення реструктуризації на засаді маркетингової програми, що є системою створення на внутрішньому і зовнішньому ринках попиту на продукцію, що виробляється. Запропоновано програму організаційно-технологічної реструктуризації підприємства, що здійснюється шляхом впровадження енергозберігаючих технологій, зміни структури управління, передачі в оренду виробничих площ, що не використовуються.
Публікації автора:
1. Галушко А. В. Реструктуризация как средство адаптации предприятий к рыночным условиям хозяйствования // Економіка розвитку. – 2002. – № 1(21). – С. 73 – 74.
2. Галушко А. В. Реструктуризация акционерных обществ в пере- ходной экономике // Научно-технич. сб. "Коммунальное хозяйство городов". Сер. Экономические науки. Вып. 40. – К.: Техника, 2002. –С. 72– 75.
3. Галушко А. В. Стратегическая позиция предприятия на рынке. //. Научно-технич. сб. "Коммунальное хозяйство городов". Сер. Экономические науки. Вып. 44. – К.: Техника, 2002. – С. 137 – 140.
4. Галушко А.В. Необходимость учета окружающей среды при разработке маркетинговой стратегии предприятия // Зб. матеріалів Четвертої науково-практичн. конф. молодих економістів "Сучасні проблеми розвитку виробництва." – Харків: ХДЕУ, 2000. – С. 157 – 159.