Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Журналістика


Губарець Василь Васильович. Українська етнічна преса США та Канади (1945-1994 рр.): особливості висвітлення україно-американських взаємин : дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 205арк. — Бібліогр.: арк. 188-205.



Анотація до роботи:

Губарець В. В. Українська етнічна преса США та Канади (1945–1994 рр.): особливості висвітлення україно-американських взаємин. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.08 – журналістика. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Київ, 2007.

У дисертації вперше в історії досліджень аналізуються матеріали української етнічної преси Північної Америки з точки зору їх зосередженості на цілому комплексі питань американо-українських стосунків після Другої світової війни, зокрема у галузі політики, культури, економіки та захисту прав людини. З’ясовано головні мотиви, якими керувався офіційний Вашинґтон у реалізації своєї політики щодо України спершу як складової СРСР, а згодом як незалежної держави, і проаналізовано дискусії на сторінках української етнічної преси Північної Америки, пов’язані з цією проблематикою. Особливості висвітлення стосунків України і США на шпальтах української етнічної преси США та Канади аналізуються з точки зору застосування і розвитку жанрів журналістської творчості.

Виходячи з жанрової парадигми, аналізується висвітлення українською етнічною пресою США і Канади цілого комплексу україно-американських взаємин. Жанри журналістської творчості, зокрема інформаційні, аналітичні і художньо-публіцистичні, розглядаються як інструменти донесення до читача збалансованої, неупередженої та об’єктивної точки зору етнічних журналістів на актуальні для свого часу громадсько-політичні проблеми.

Продемонстрована багатофункціональність українських журналістів Північної Америки, що обумовлюється специфічними умовами роботи і завданнями, які стоять перед ними. Зокрема, продемонстровано роль журналістів в інформуванні громадськості, формуванні громадської думки, відстоюванні інтересів нації в умовах бездержавності, а згодом і лобіювання інтересів новопосталої держави.