Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Жван Вікторія Вікторівна. Удосконалення технології улаштування та ремонту плоских покрівель із рулонних бітумно-полімерних матеріалів: дисертація канд. техн. наук: 05.23.08 / Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. - Д., 2003.



Анотація до роботи:

Жван В.В. Удосконалення технології улаштування та ремонту плоских покрівель із рулонних бітумно-полімерних матеріалів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури. Дніпропетровськ, 2003.

У дисертації викладені класифікація і результати аналізу основних дефектів плоских покрівель, причин їх виникнення та наслідки їх впливу на експлуатаційні характеристики промислових та цивільних споруд і їх будівельних конструкції. Визначено ступінь впливу різних груп дефектів.

Досліджені основні технологічні причини зниження якості покрівель а також зниження якості рулонних бітумно-полімерних матеріалів: високі температури нагрівання під час укладання; конструкція з’єднання рулонів між собою, та рулону із жорсткою основою. Встановлено, що основною причиною зниження якості під час укладання бітумно-полімерних матеріалів є нагрівання їх до температури 220-2400С. Розроблені конструктивні і технологічні рішення по зменшенню напруги у місці з’єднання рулонів між собою, а також із жорсткою основою.

Результати досліджень можуть бути використанні усіма організаціями і фірмами які мають ліцензії та виконують роботи по обстеженню, проектуванню та улаштуванню і ремонту плоских покрівель із рулонних бітумно-полімерних матеріалів, а також науково-дослідних інститутів та заводів які займаються вдосконаленням бітумно-полімерних гідроізоляційних матеріалів.

  1. Виконані аналіз та типізація основних дефектів плоских покрівель та причини їх виникнення. Встановлено, що основну групу дефектів складають дефекти, які виникли внаслідок порушення вимог технології улаштування покрівлі (43%) використання низькоякісних матеріалів (27%) та недосконалі конструктивні рішення (16%). Розроблені способи попередження виникнення дефектів та їх ліквідації.

  2. Досліджено умови роботи рулонних бітумно-полімерних матеріалів на покрівлі у місці з’єднання між собою. Встановлено, що причиною руйнування рулонних матеріалів повздовж шва є наявність знакоперемінного напруження у місці їх з’єднання. Розроблені рішення по зменшенню цього напруження за рахунок зміни форми крайки рулону.

Досліджено умови спільної роботи рулонного матеріалу і жорсткої основи. Встановлено, що для зменшення негативного напруження між рулонним матеріалом та жорсткою основою необхідно приклеювати до основи рулонний матеріал тільки вздовж крайки рулону.

  1. Досліджено величину нагрівання рулонних бітумно-полімерних матеріалів під час наклеювання найбільш поширеним вогневим способом із температурою пальника t 0 = 465 0С, в залежності від марки матеріалу, товщини та інших характеристик. Встановлено, що температура на поверхні матеріалу досягає 220-241 0С, на глибині 1мм – 178-192 0С.

  2. Проведені дослідження термостабільності бітумно-полімерних матеріалів. Спектральний аналіз показав, що матеріал модифікований SBS, в процесі нагрівання при огневому методі вкладання знижує свої основні якісні характеристики у 4,5 рази, в той же час, матеріал, модифікований АРР - у 1,4 рази. Розроблено рекомендації по забезпеченню необхідного температурного режиму в процесі вкладання бітумно-полімерного матеріалу.

  3. Для підвищення ефективності дихаючої покрівлі розроблено новий спосіб відведення парів за рахунок підстилаючого шару рубероіда та паровідводячих пазів через зони суцільного приклеювання (коньки, карнизи та парапети).

  4. Досліджено умови роботи рулонного покрівельного матеріалу під впливом навантаження від дії вітру в залежності від нахилу покрівлі, наявності парапетів та ін. Виведені залежності для визначення величини зони приклеювання бітумно-полімерних матеріалів із умови запобігання ефекту “ляскання”, яке призводить до руйнування рулонного матеріалу внаслідок динамічного навантаження.

  5. Виконано підбір високоефективних матеріалів для влаштування усіх шарів покрівлі від пароізоляції до гідроізолюючого шару: мастик; монолітних легких утеплювачів і наплавляємих гідроізолюючих матеріалів, засобів малої механізації.

  6. Розроблена організація улаштування та ремонту плоских покрівель високоефективним поточним методом, що дозволяє скоротити час робіт, оптимізувати матеріальні та технологічні ресурси. Визначені склад та послідовність виробництва часткових потоків. Встановлено, що приведення ритма найбільш трудомістких потоків (влаштування утеплення, вирівнюючого шару і гідроізоляції) до ритму основної частини менш трудомістких дозволяє скоротити час влаштування покрівлі на 43%.

  7. Впровадження результатів дослідження дозволило скоротити час улаштування 1м2 гідроізолюючого шару покрівлі і трудомісткості робіт на 15-21%, собівартість робіт на 12-14%, що дозволило при впровадженні отримати загальний економічний ефект 73.55 тис. грн.