Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фармацевтичні науки / Фармацевтична хімія та фармакогнозія


7. Георгіянц Вікторія Акопівна. Цілеспрямований синтез протисудомних засобів в ряду арил(алкіл)амідів малонової кислоти: дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / Національний фармацевтичний ун-т. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Георгіянц В.А. Цілеспрямований синтез протисудомних засобів в ряду арил(алкіл)амідів малонової кислоти. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія. – Національний фармацевтичний університет, Харків, 2004.

Дисертація присвячена цілеспрямованому синтезу потенційних протисудомних засобів в ряду похідних малонової кислоти. В результаті послідовного синтезу окремих груп симетричних та несиметричних арил(алкіл)амідів малонової кислоти та вивчення їх фармакологічної активності створено комбінаторну бібліотеку речовин з протисудомними властивостями. Обрано найбільш ефективні речовини, серед яких виділено субстанцію для проведення доклінічних випробувань.

Визначені фізико-хімічні параметри молекул синтезованих речовин піддані статистичній обробці для виявлення закономірностей зв’язку “структура-протисудомна активність”, встановлено найбільш цінні прогностичні фактори.

Для найбільш перспективної субстанції – Дибамка – проведені поглиблені доклінічні дослідження. Вивчено фізико-хімічні та хімічні властивості, на основі чого проведено стандaртизацію субстанції та лікарської форми – капсул.

  1. В результаті цілеспрямованого пошуку протисудомних засобів серед арил(алкіл)амідів малонової кислоти розроблено новий оригінальний лікарський засіб з цієї фармакологічної групи – N,N’-дибензиламід малонової кислоти (Дибамк).

  2. Розроблено препаративні методи синтезу окремих груп біологічно активних сполук. Будову синтезованих речовин доведено фізико-хімічними методами – УФ-, ІЧ- ПМР-спектроскопії та мас-спектрометрії. Експериментально та за допомогою комп’ютерних програм визначено та розраховано фізико-хімічні властивості похідних та аналогів N,N’-дибензиламіду малонової кислоти: молекулярна маса, константа іонізації, коефіціент розподілу, молекулярна рефракція, молярний об’єм, парахор, індекс рефракції, поверхневий натяг, густина, здатність до поляризації. Проведено кореляцію фармакологічної активності з цими показниками.

  3. Встановлено, що алкілування арил(алкіл)амідів малонової кислоти слід проводити в умовах лужного гетерогенного каталізу. Збільшення ліпофільності шляхом введення алкільних замісників сприяє збільшенню протисудомних властивостей, а повне заміщення метиленової групи – їх втраті. При вивченні залежності протисудомної активності від фізико-хімічних параметрів встановлено, що активність корелює з показниками, що безпосередньо залежать від молекулярної маси.

  4. Синтезовані в умовах конденсації Кневенагеля N,N’-дибензиламіди бензиліденмалонових кислот проявили активність, що у ряді випадків перевищувала препарати порівняння фенобарбітал та дифенін. Як і очікувалось, найбільш значним прогностичним фактором в цьому ряду сполук виявились молекулярна маса та ліпофільність. Приєднання брому до подвійного зв’язку синтезованих сполук призвело до зменшення протисудомних властивостей.

  5. Бромування арил(алкіл)амідів призводить до втрати протисудомних властивостей, але дозволяє отримати цінні напівпродукти для подальших перетворень. Подальше амінування галогенпохідних приводить до N,N’-дибензиламідів R-аміномалонових кислот, що були перетворені в свою чергу у -лактами. Взаємодією з солями карбонових кислот в молекулу було введено ацилоксизамісники. Встановлено, що наведені модифікації арил(алкіл)амідів не є доцільними внаслідок зменшення ліпофільності при введенні аміногрупи та ацильного залишку в молекулу. В той же час взаємодією зі спиртами та фенолами було отримано алкокси- та арилоксипохідні, що мають значну протисудомну активність.

  6. 3-заміщені N1,N3-дибензил-2[(4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-2-іл)тіо]малонаміди синтезовано з метою об’єднання двох фармакофорів – хіназолінового та малонільного. Майже однакова фармакологічна активність синтезованих речовин дозволяє припустити, що вони піддаються біотрансформації з утворенням подібних продуктів, що демонструє недоцільність подібного ускладнення структури.

  7. Для збільшення кількості арил(алкіл)амідних угруповань в молекулі синтезовано арил(алкіл)аміди 2-R-1,1,3-пропантрикарбонової кислоти взаємодією N,N’-дибензиламіду малонової кислоти з арил(алкіл)амідами кротонової та коричної кислот в умовах реакції Міхаеля та алкілуванням вихідної сполуки відповідними амідами -, - та -галогенкарбонових кислот. Синтезовані речовини виявили дуже високу протисудомну активність, що в значній мірі залежала від показника ліпофільності молекул.

  8. Подальше нарощування кількості арил(алкіл)амідних угруповань досягнуто конденсацією арил(алкіл)амідів малонової кислоти з параформом. Синтезовані N’,N’’,N’’’,N’’’’-тетраарил(алкіл)аміди 1,1,3,3-пропантетракарбонової кислоти є досить перспективними антиконвульсантами, протисудомна активність яких найкращим чином корелює з молекулярною масою.

  9. Синтезовані симетричні аналоги N,N’-дибензиламіду малонової кислоти та продукти їх хімічних перетворень. Розроблено препаративний метод синтезу S(-) N,N’-ди-(1-фенілетил)-амідів алкілмалонових кислот. Встановлено, що заміна бензильного радикалу в амідній функції іншими амінами знижує протисудомну активність. Ацилюванням арил-(гетерил-)амінів етоксималонілхлоридом та наступною реакцією з бензиламіном отримано несиметричні аналоги N,N’-дибензиламіду малонової кислоти. Окремі сполуки в цій групі речовин виявили високу протисудомну активність. Ця активність найкраще корелювала з показником молекулярної рефракції.

  10. На основі проведених хімічних реакцій встановлено реакційну здатність N,N’-дибензиламіду малонової кислоти, створено комбінаторну бібліотеку його похідних та аналогів з протисудомними властивостями, виявлено основні закономірності зв’язку структура-протисудомна активність. Для загальної виборки найбільш значущими показниками є молекуляна маса, ліпофільність, молекулярна рефракція та індекс рефракції. Виявлені кореляції можуть бути застосовані для попереднього розрахунку протисудомної активності для нових похідних малонової кислоти.

  11. В результаті поглибленого фармакологічного вивчення найбільш активних речовин з поміж них було відібрано N,N’-дибензиламід малонової кислоти (Дибамк), який відзначається низькою токсичністю, високою активністю на різних моделях судомної реакції, може бути отриманий в одну стадію з високим виходом із доступних реагентів. Вивчення хронічної токсичності довело відсутність впливу препарата на життєво важливі функції. Розроблено рекомендації щодо раціонального застосування.

  12. Вивчено фізико-хімічні, хімічні та спектральні характеристики N,N’-дибензиламіду малонової кислоти. Розроблено методи ідентифікації субстанції та лікарської форми (капсул) з використанням хімічних реакцій, що дозволяють довести наявність в структурі речовини функціональних груп, та УФ-спектрофотометрії. Розроблено методики визначення чистоти та кількісного вмісту Дибамка. Наведені методики покладено в основу аналітично-нормативної документації на субстанцію та лікарську форму. Методика синтезу апробована в промислових умовах.

  13. Розроблено методику визначення Дибамка в крові методом високоефективної рідинної хроматографії, що може бути покладена в основу визначення фармакокінетики препарату при клінічних дослідженнях.

Публікації автора:

Наукові статті

  1. Синтез амідів N-заміщених аміномалонових кислот як можливих нейротропних засобів /В.А.Георгіянц, П.О.Безуглий, І.А.Сич, М.В.Рахімова // Вісник фармації. – 1997. – № 2 (16). – С.40-43. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  2. Синтез та біологічна активність дибензиламідів 1-R-2-оксоазетидин-4,4-дикарбонових кислот /В.А.Георгіянц, П.О.Безуглий, І.А.Сич, Н.В.Гарна, С.М.Дроговоз, В.О.Косточка // Фармац. журн. – 1997. – № 6. – С.65-67. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  3. Діаніліди малонової кислоти – нова група нестероїдних протизапальних засобів / В.А.Георгіянц, М.В.Рахімова, П.О.Безуглий, О.М.Гладченко, Н.Г.Вахніна, Н.В.Гарна, Н.Ю.Бевз // Фармац. журн. – 1998. – № 1. – С. 78-81. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  4. Експериментальне вивчення впливу дибензиламідів R-аміномалонових кислот на центральну нервову систему / В.А.Георгіянц, І.А.Сич, П.О.Безуглий, О.М.Гладченко, Н.Г.Вахніна, Н.В.Гарна, Н.Ю.Бевз // Ліки. – 1998. – № 1. – С. 62-63. (Дисертант приймала участь в дослідженні, аналізі та узагальненні експериментальних даних, підготовці статті).

  5. Георгіянц В.А., Рахімова М.В., Гладченко О.М. Синтез, спектральні характеристики та вплив на центральну нервову систему діанілідів малонової кислоти // Вісник фармації. – 1998. - № 1 (17). – С. 11-14. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  6. Георгіянц В.А., Рахімова М.В. Препаративне одержання похідних 2-(бензімідазоліл-2)малонанілової кислоти // Вісник фармації. – 1998. - № 1 (17). – С. 116-117. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  1. Синтез та фармакологічна активність бензиламіду 4-гідразинокарбонілмалонанілової кислоти та його іліденпохідних / В.А.Георгіянц, П.О.Безуглий, М.В.Рахімова, Н.Ю.Бевз // Фармац. журн. – 1998. - № 2. – С. 95-97. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  2. Дибензиламиды бензилиденмалоновых кислот как потенциальные средства для лечения судорог / П.А.Безуглый, В.А.Георгиянц, М.В.Рахимова, В.А.Косточка // Фармаком. – 1998. – № 4. – С. 45-46. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  3. Георгіянц В.А., Сич І.А., Сич Ю.В.. Вивчення кислотно-основних властивостей дибензиламідів R-аміномалонових кислот // Вісник фармації. – 1999. – № 1 (19). – С. 15-16. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку аналітичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  4. Георгіянц В.А. Синтез нових дибензиламідів алкілмалонових кислот та їх протисудомна активність // Фізіологічно активні речовини. – 1999. – № 1 (27). – С. 29-32.

  5. Безуглый П.А., Георгиянц В.А., Рахимова М.В. Конденсация N,N’-дибензиламида малоновой кислоты с ароматическими альдегидами в условиях реакции Кневенагеля // Журн. Орган. Химии. – 1999. – Т. 35, Вып. 3. – С. 416-418. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  6. Алкіл- та ариламіди кротонової кислоти як напівпродукти синтезу біологічно активних сполук / П.О.Безуглий, В.А.Георгіянц, Л.О.Перехода, Н.В.Гарна, І.А.Сич // Вісник фармації. – 2000. - № 3. – С. 7-10. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  7. Георгіянц В.А. Синтез ацильних похідних 2-амінобензофенонів як можливих продуктів метаболізму 1,4-бензодіазепінів // Фізіологічно активні речовини. – 2000. – № 2. – С. 30-32.

  8. Синтез та місцевоанестезуюча активність похідних дибензиламідів малонової кислоти / В.А.Георгіянц, Л.М.Малоштан, В.О. Косточка, І.А.Сич, О.Л.Куршина, О.А.Валькович // Вісник фармації. – 2000. – № 4 (24). – С. 7-10. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  9. В.А.Георгіянц, В.М.Савченко. Синтез похідних ацилоксималонових кислот як можливих проліків нових антиконвульсантів // Вісник фармації. – 2001. – № 1 (25). – С. 13-15. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, хімічну експериментальну частину, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  10. Розробка методів якісного визначення нової протисудомної речовини / В.А.Георгіянц, З.Г.Єрьоміна, Н.Ю.Бевз, Н.А.Марусенко // Фізіологічно активні речовини – 2001. – № 1 (31). – С. 45-47. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію аналітичних методик, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  11. Георгіянц В.А. Симетричні бензиламіди арил(алкіл)оксималонових кислот та їх фармакологічна активність //Фармацевтичний журнал. – 2001. – № 4. – С.66-69.

  12. Синтез нових симетричних діамідів малонової кислоти як потенційних біологічно активних речовин / Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О., Бевз Н.Ю., Таран А.В. // Медична хімія. – 2001. – Т.3, № 3. – С. 78-80. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  13. Георгіянц В.А., Титкова Г.М. Вплив похідних малонової кислоти на судоми різного генезу. // Ліки. – 2001. – № 5-6. – С.80-82. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  14. Синтез, фізико-хімічні та фармакологічні властивості арил- та алкіламідів коричної кислоти / Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О., Рахімова М.В., Марусенко Н.А. Таран А.В.// Фармацевтичний журнал. – 2001. – № 6. – С.45-48. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  15. Георгиянц В.А., Безуглый П.А., Перехода Л.А. Взаимодействие N,N’-дибензиламида малоновой кислоты арил(алкил)амидами кротоновой кислоты по Михаэлю // Журн. Орган. Химии. – 2002. – Т. 38, Вып. 3. – С. 475-476. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  16. Георгіянц В.А. Кількісні співвідношення структура-протисудомна активність в ряду N,N’-дибензиламідів алкілмалонових кислот. //Клінічна фармація. – 2002. – Т.6, № 1. – С.61-65.

  17. Георгіянц В.А. Протисудомні властивості та кількісні взаємовідносини “структура-протисудомна активність” N,N’-ди(1-феніл-)етиламідів заміщених малонових кислот //Клінічна фармація. – 2002. – Т.6, № 2. – С.57-61.

  18. Синтез та протисудомна активність 3-заміщених N1,N3-дибензил-2[(4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-2-іл)тіо]малонамідів /В.А.Георгіянц, С.М.Коваленко, О.Г.Друшляк, І.А.Сич // Фізіологічно активні речовини. – 2002. – № 1 (33). – С. 26-29. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, синтетичні дослідження, аналіз та узагальнення спектральних даних, підготовку статті).

  19. Метод визначення чистоти та кількісного вмісту нової протисудомної сполуки /В.А. Георгіянц, Н.Ю. Бевз, З.Г. Єрьоміна, Н.В. Гарна, І.А. Сич // Медична хімія. – 2002. – Т.4., № 2. – С. 86-88. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію аналітичних методик, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  20. Георгиянц В.А., Безуглый П.А. Бромирование N,N’-замещенных диамидов малоновой кислоты // Журн. Орган. Химии. – 2002. – Т.38, Вып.8. – С.1129-1132.

  21. Георгіянц В.А., Бевз Н.Ю., Єрьоміна З.Г. Можливості використання УФ-спектрофотометрії для аналізу Дибамка //Зб. наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. – 2002. – Кн. 3., Вип. 11. – С. 666-670. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію аналітичних методик, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  22. Георгіянц В.А. Вивчення залежності протисудомної активності бензиламідів малонанілових кислот від параметрів їх молекулярної будови // Медична хімія. – 2002. – Т.4, № 4. – С.31-35

  23. Георгіянц В.А., Українець І.В. Синтез та протисудомна активність солей бензиламіду 2-карбоксималонової кислоти // Медична хімія. – 2003. – Т.5, № 1. – С.74-76.

  24. Cинтез, физико-химические и фармакологические свойства N, N, N, N-замещенных амидов 1,1,3,3-пропантетракарбоновой кислоты / П.А.Безуглый, В.А.Георгиянц, Л.А.Перехода, Н.В.Гарная, И.А.Сыч // Журн. Орган. Химии. – 2003. – Т. 39 , Вып. 4 . – С. 510-513. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  25. Георгіянц В.А. Залежність протисудомної активності діанілідів малонової кислоти від їх структури // Клінічна фармація. – 2003. – Т.7, № 1. – С.63-66.

  26. Георгіянц В.А. Особливості протисудомної дії та її залежність від молекулярної будови N,N’-дибензиламідів бензиліденмалонових кислот // Клінічна фармація. – 2003. – Т.7, № 2. – С.59-64

  27. Георгіянц В.А. Залежність фармакологічних властивостей N,N’-дибензиламідів заміщених аміномалонових кислот від їх структури //Вісник фармації. – 2003. – № 2 (34). – С.11-15.

  28. Георгіянц В.А. Протисудомна активність та її залежність від молекулярної будови N,N’,N’’,N’’’-тетразаміщених амідів 1,1,3,3-пропантетракарбонових кислот // Вісник фармації. – 2003. – № 3 (35). – С.18-23.

  29. Георгіянц В.А. Синтез та протисудомна активність симетричних діамідів малонової кислоти /Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики: Збірник наукових статей. – 2003. – Вип. 10. – С.126-131.

  30. Георгіянц В.А. Протисудомна активність та кількісні взаємовідносини “структура- активність” N,N’-дибензил-N’’-ариламідів 2-феніл-1,1,3-пропантрикарбонової кислоти // Фармаком. – 2003. – № 3. – С.30-34.

  31. Георгиянц В.А., Еремина З.Г., Бевз Н.Ю. Стандартизация капсул нового противосудорожного средства // Зб. наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. – 2002. – Вип. 12, Кн. 1. – С. 815-821. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію аналітичних методик, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  32. Георгіянц В.А., Сич І.А. Взаємодія N,N’-дибензиламіду броммалонової кислоти з біфункціональними амінами – шлях до нових біологічно активних речовин / Медична хімія. – 2003. – Т.5, № 3. – С.95-99. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  33. Георгіянц В.А.Оптимізація синтезу перспективних протисудомних речовин – S(-) N,N’-ди-(1-фенілетил-)-амідів алкілмалонових кислот / Медична хімія. – 2003. – Т.5, № 3. – С.116-120

  34. Георгіянц В.А. Кількісні співвідносини “структура-протисудомна активність” в ряду похідних малонової кислоти / Вісник фармації. – 2004. - № 1 (37). – С. 7-11.

  35. Георгіянц В.А. Використання високоефективної рідинної хроматографії у фармацевтичному аналізі нового протисудомного засобу// у зб. “Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики” – Мат. Міжнар. Наук. конф., присвяченої 100-річчю створення фарм. Фак-ту Запорізького держ. Мед. Університету. Запоріжжя, 10-11 березня 2004 р. – Вип. XII, Т.3. – С. 34-36.

  36. Визначенння нового протисудомного засобу – Дибамка – в крові методом високоефективної рідинної хроматографії / В.А.Георгіянц, Н.І.Колочавіна, Н.Ю.Бевз, В.А.Ханін// Клінічна фармація – 2004. – Т.8, № 1. – С. 8-11. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію аналітичних методик та пробопідготовки, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  1. Поиск потенциальных антиконвульсантов в ряду производных бензиламида 4-карбоксималонаниловой кислоты/В.А.Георгиянц. П.А.Безуглый, И.А.Сыч, Н.Ю.Бевз, Н.Г.Сергиенко, В.Н.Савченко; Укр. фармац. академия. – Харьков, 1994. – 7 с.- Деп. в ГНТБ Украины 15.08.94 № 1639 – Ук 94. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

  2. Георгіянц В.А. Арилалкіламіди заміщених малонових кислот – перспективні антиконвульсанти / В кн. Наукові основи розробки лікарських препаратів: Мат. наук. Сесії Відділення хімії НАН України. – Х.: Основа, 1998. – С. 307-310.

  3. Нові перспективні протисудомні засоби – похідні малонової та коричної кислот / Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О., Бевз Н.Ю., Таран А.В., Сич І.А., Рахімова М.В. // Лекарства-человеку Мат науч.-практ.конф. – 2001. – Т.15, № 1-2. – С.86-89. (Дисертантом здійснено постановку задачі дослідження, розробку та апробацію синтетичної методики, синтез окремих речовин, аналіз та узагальнення експериментальних даних, підготовку статті).

Тези доповідей.

  1. Перспективы создания противосудорожных средств в ряду диамидов малоновых кислот / И.В.Украинец, В.А.Георгиянц, О.В.Горохова, Н.Г.Сергиенко, В.Н.Савченко // В кн. «Реализация научных достижений в практической фармации»: Тез. докл. респ. науч. конф., Харьков, 1991. – С.142.

  2. Перспективы создания новых антиконвульсантов на основе оптически активных производных малоновых кислот /И.В.Украинец, В.А.Георгиянц, О.В.Горохова, Н.Г.Сергиенко, В.Н.Савченко// В кн. «Лекарственные средства Украины. Синтез, научные исследования, производство, реализация»:Тез. докл. науч.-практ. конф. Харьков, 1992. – С. 138.

  3. Георгіянц В.А., Безуглий П.О., Сич І.А. Нові аналоги амінокислот як перспективні біологічно активні сполуки // В кн. «Сучасні проблеми фармації»: Тези доп. респ. науково-практ. конф. Харків, 1994. – С. 16.

  4. Георгіянц В.А., Бевз Н.Ю., Гарна Н.В. Розробка методів аналізу похідних малонової кислоти в плані створення нових антиконвульсантів// В кн. «Сучасні проблеми фармації»: Тези доп. респ. науково-практ. конф. Харків, 1994. – С. 171-172.

  5. Создание новых антиконвульсантов на основе производных малоновой и коричной кислот / П.А.Безуглый, В.А.Георгиянц, В.А.Мищенко, С.А.Дарбинян // В сб. «Современные аспекты создания, исследования и апробации лекарственных средств»: Сб. науч. статей междунар. науч.-практ. конф. Харьков. – 1995. – С. 13.

  6. Изучение зависимости нейротропных свойств симметричных диамидов R-аминомалоновых кислот от физико-химических параметров / В.А.Георгиянц, И.А.Сыч, С.М.Дроговоз, Л.Н.Черепак, А.А.Бугаевский, А.А.Пестина // В сб. «Современные аспекты создания, исследования и апробации лекарственных средств»: Сб. науч. статей междунар. науч.-практ. конф. Харьков. – 1995. – С. 44.

  7. Косточка В.О., Георгіянц В.А. Вивчення протисудомної активності похідного малонової кислоти Дибамка // У кн. « Сучасні проблеми фармакології» : Тези доп. наук.-практ. конф. – Полтава. – 1995. – С. 84.

  8. Створення потенційних антиконвульсантів на основі бензиламіду 4-карбоксималонанілової кислоти/ В.А.Георгіянц, М.В.Рахімова, Н.І.Колочавіна, Н.Ю.Бевз // У кн. «Досягнення сучасної фармації – в медичну практику»: Матеріали наук.-практ. конф., присвяченої 75-річчю УкрФА. – Харків. – 1996. – С. 29-30.

  9. Георгіянц В.А., Сич І.А., Гарна Н.В. Синтез дибензиламідів 1-R-2-оксоазетидин-4,4-дикарбонової кислоти у плані створення нових ліків // У кн. «Досягнення сучасної фармації – в медичну практику»: Матеріали наук.-практ. конф., присвяченої 75-річчю УкрФА. – Харків. – 1996. – С. 28-29.

  10. Кривельова Н.О., Георгіянц В.А., Безуглий П.О. Розробка методик якісного аналізу N,N-дибензиламіду малонової кислоти хімічними методами // У кн. «Досягнення сучасної фармації – в медичну практику»: Матеріали наук.-практ. конф., присвяченої 75-річчю УкрФА. – Харків. – 1996. – С. 158-159.

  11. Перехода Л.О., Георгіянц В.А., Безуглий П.О. Синтез і протисудомна активність амідів 2-метилпропан-1,1,3-трикарбонової кислоти // В кн. Досягнення сучасної фармації та перспективи її розвитку у новому тисячолітті: Матеріали V нац. з’їзду фармацевтів України.- Х. -Вид. УкрФА. - 1999. - С.441.

  12. Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О. Синтез амідів 1,1,3,3-пропантетракарбонових кислот як потенційних біологічно активних речовин // В кн. Вчені України – вітчизняній фармації: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції - Х. -Вид. НФАУ. – 2000. – С. 8-10.

  13. Синтез амідів пропантетракарбонових кислот як потенційних антиконвульсантів / Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О., Бевз Н.Ю. / У зб. XIX Українська конференція з органічної хімії – Тези доповідей. – Львів, 10-14 вересня 2001 р. – С.314.

  14. Безуглий П.О., Георгіянц В.А., Перехода Л.О. Розробка методів стандартизації потенційних протисудомних субстанцій. //У кн.: Фармація ХХІ століття: Мат. Всеукр. Наук.-практ.конф. – Харків, 23-24 жовтня 2002 р.- С.98-99.

  15. Георгіянц В.А. Кількісні співвідношення структура-протисудомна активність в ряду похідних малонової кислоти //У кн.: Наука і соціальні проблеми суспільства: медицина, фармація, біотехнологія”: Тези доповідей III міжнар. Наук.-практ.конф. Ч.1. – Х.: Вид-во НфаУ, 2003. – с. 73.