Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Юхновський Олексій Юлійович. Терапевтична корекція фібриляції передсердь у хворих на ІХС на підставі аналізу аритмічних предикторів та порушень гемостазу. : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2008.



Анотація до роботи:

Юхновський О.Ю. Терапевтична корекція фібриляції передсердь у хворих на ІХС на підставі аналізу аритмічних предикторів та порушень гемостазу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних за фахом 14.01.11 – кардіологія. Харківський національний медичний університет МОЗ України, Харків, 2008.

Робота присвячена питанням алгоритму лікування різних форм ФП з дозозалежним використанням антиаритмічних (аміодарон) і антитромботичних (аспірин, варфарин) препаратів, в складі комплексної терапії. Досліджено застосування моніторування ЕКГ протягом 48 годин з метою виявлення порушень міжпередсердної провідності як аритмічних предикторів розвитку ФП, а також більш ефективного впливу персистуючої форми ФП.

Представлено аналіз 117 хворих на хронічну ІХС з персистуючою і постійною формами ФП. У подальше дослідження включено 94 пацієнти: в 43 хворих (45,7 %) була персистуюча і в 51 пацієнта (54,3 %) – постійна форма ФП. Контрольну групу склали 20 хворих на ІХС без ФП.

Метою дисертаційної роботи стала розробка раціональних підходів до терапії різних форм ФП у хворих на ІХС з використанням антиаритмічних препаратів на підґрунті вивчення особливостей аритмічних предикторів розвитку ФП, а також порушень коагуляційного та тромбоцитарного гемостазу.

На підґрунті вивчення особливостей аритмічних предикторів розвитку ФП, а також порушень коагуляційного й тромбоцитарного гемостазу розроблено раціональні підходи до терапії різних форм ФП у хворих на ІХС з використанням анти аритмічних та антитромбічних препаратів.

Ключьові слова: ІХС, міжпередсердна провідність, аритмічні предиктори, фібрилляція передсердь, коагуляційні порушення, тромбоцитарний гемостаз, Д-димер.

1. На основі вивчення особливостей аритмічених предикторів розвитку ФП, а також порушень коагуляційного й тромбоцитарного гемостазу розроблені раціональні підходи до терапії різних форм ФП у хворих на ІХС із використанням антиаритмічних та антитромботичних препаратів.

2. Основними аритмічними предикторами персистуючої форми ФП є ранні і ранні спарені передсердні екстрасистоли. Порушення міжпредсердної провідності є субстратом для розвитку пароксизмів ФП, можливо, пролонгуючи тривалість пароксизму ФП.

3. Найбільш виражені порушення коагуляційного гемостазу відзначаються в пацієнтів з постійною формою ФП, що має найбільш високі показники рівня Д- димеру. Підвищення агрегаційної відповіді поряд зі зниженням плазменного рівня Д- димеру свідчить про нормалізацію коагуляційної ланки і, можливо, є прогностично сприятливим у відношенні корекції передтромботичних станів.

4. У пацієнтів з персистуючою формою ФП сукупне застосування аміодарона в субтерапевтичній дозі 100 мг і - адреноблокаторів не уступає за антиритмічною ефективністю терапії аміодароном у дозі 200 мг і - адреноблокаторами. Наявність власної антиішемічної активності в - адреноблокаторів потенціює ефекти аміодарону, сприяючи попередженню ФП, особливо в пацієнтів з епізодами як болісної, так і безболісної ішемії міокарда.

5. Установлено, що в групі пацієнтів з постійною формою ФП при наявності менш 3 факторів ризику ТЕУ і помірковано підвищеним рівнем Д-димеру прийнятна доза варфарину, що підтримує МНВ в межах від 1,5 до 2,0 у комбінації з аспірином у добовій дозі 75 мг, тоді як при наявності 3 і більш факторів ризику ТЕУ і високим рівнем Д-димеру показана монотерапія варфарином у дозі, що підтримує МНВ від 2,0 до 3,0.

Публікації автора:

1.Волков В.И., Юхновский А.Ю., Строна В.И. Фармакологическая коррекция показателей гемостаза у больных ИБС с пароксизмальной и персистирующей формами фибрилляции предсердий, //Медицина сьогодні і завтра.-2007 г №2 С.- 73-78.

2.Юхновский А.Ю., Строна В.И., Волков В.И. Анализ аритмических предикторов пароксизмальной и персистирующей фибрилляции предсердий у больных ИБС в межприступном периоде // Украинский терапевтический журнал.- 2007.- №1 -С. 10-15.

3.Юхновский А. Ю., Строна В.И., Ченчик Т.А. Особенности показателей плазменного уровня Д-димера как маркера гиперкоагуляции у больных ишемической болезнью сердца с различными формами фибрилляции предсердий. //Український медичний альманах.-2007.№1-С.175-178.

4.Юхновский А.Ю. Антиаритмическая активность перорального кордарона для купирования пароксизмов фибрилляции предсердий у больных ИБС. // Украинский терапевтический журнал. - 2006,- №3.- С. 55-57.

5.Юхновський. О.Ю. Нарушения ритма сердца у больных ИБС с пароксизмальной формой фибрилляции предсердий в межприступном периоде.// Матеріали науково - практичної конференції.- Харків – 2005.- с 171.

6. Юхновський А.Ю., Волков В.И., Строна В.И. Оценка антиаритмической активности кордарона при пероральном приеме для купирования пароксизмов фибрилляции предсердий у больных ИБС. Материалы научно- практической конференции.- Харьков 2006.- с 190.

7. Юхновский А.Ю Состояние амплитуды фибрилляторных волн f при различных формах фибрилляции предсердий Материалы всеукраинской научно - практической конференции молодых ученых и специалистов.-Харьков 2005.- с 184-185.

8. Юхновский А.Ю. Купирование пароксизмов фибрилляции предсердий у больных ИБС кордароном при однократном пероральном применении. Материалы всеукраинской научно- практической конференции с международным участием.- Харьков 2006.- с 147.

9. Юхновский А.Ю. Нарушения ритма сердца у больных ИБС с пароксизмальной формой фибрилляции предсердий в межприступном периоде. Материалы научно - практической конференции с международным участием .-Харьков 2006.-№339,- с 134-135.

10.Юхновский А.Ю., Строна В.И., Волков Анализ аритмических предикторов пароксизмальной и персистирующей фибрилляции предсердий у больных ишемической болезнью сердца в межприступном периоде// XIV Российский Национальный конгресс Человек и лекарство.- Москва 2007.-С 467.

11.Юхновский А.Ю., Строна В.И. Межпредсердная проводимость как электрофизиологический субстрат развития пароксизмов ФП у больных ИБС Матеріали VIII Національного конгресу кардіологів України Київ 2007.-С.185

12.Юхновский А.Ю. Д-димер, как маркер гиперкоагуляции у больных ИБС с различными формами фибрилляции предсердий // Матеріали всеукраїнської науково – практичної конференції (з міжнародною участю) «Сучасні досягнення молодих вчених на допомогу практичній медицині», Харків, 2006.- С 126.

13. Юхновский А.Ю. Плазменный уровень Д-димера как маркер гиперкоагуляции при различных фрмах фибрилляции предсердий у больных ИБС.- Матеріали науково - практичної конференції “Внутрішні хвороби. Нові аспекти”.- Харків-2007.- С 155.