Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Міжнародне право, європейське право


Мережко Олександр Олександрович. Теорія та принципи транснаціонального торгового права (lex mercatoria): Дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2002. - 388 арк. - Бібліогр.: арк. 355-388.



Анотація до роботи:

Мережко О.О. Теорія та принципи транснаціонального торгового права (lex mercatoria). — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.11 — міжнародне право. — Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, 2002.

Дисертація присвячена дослідженню теорії та принципів транснаціонального торгового права (lex mercatoria) в історичному плані та на сучасному етапі. В дисертації розкривається поняття та юридична природа транснаціонального торгового права в контексті розвитку світових торгово-економічних зв'язків та міжнародного ділового співтовариства, розглядаються його джерела, суб'єкти та функції. Аналізується місце транснаціонального торгового права в системі права, його співвідношення з міжнародним публічним та приватним правом, національним правом і сучасним європейським lex mercatoria, визначаються основні тенденції його розвитку, а також висвітлюються питання, пов'язані з юридичним механізмом реалізації норм lex mercatoria в рамках міжнародної арбітражної та національної судової практики. В дисертації розглянуті основні та спеціальні принципи lex mercatoria, принципи та способи тлумачення міжнародних комерційних контрактів, а також пропонується класифікація цих принципів. Приділена увага теоретичним і практичним аспектам уніфікації та гармонізації права міжнародної торгівлі у контексті теорії транснаціонального торгового права. В ході дослідження формулюються висновки щодо підвищення ролі lex mercatoria в правовому регулюванні міжнародної торгівлі на сучасному етапі і необхідності подальших наукових досліджень цього явища.