Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Журналістика


311. Федорів Тетяна Володимирівна. Телевізійні новини в політичній комунікації України: жанрова типологія, технологія виробництва, взаємодія з аудиторією: дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Федорів Т.В. Телевізійні новини в політичній комунікації України: жанрова типологія, технологія виробництва, взаємодія з аудиторією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.08 – журналістика. - Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню типології і технології виробництва програм телевізійних новин в умовах політичної комунікації сучасної України.

У дисертації розроблено теоретичну базу для створення випуску телевізійних новин, узагальнено і пов’язано із сучасним етапом розвитку політичної комунікації в Україні вже напрацьований теоретичний матеріал, окреслено структуру програми теленовин як композиційно-змістової єдності, докладно проаналізовано її головні характеристики, встановлено причиново-наслідкові зв’язки між типом комунікативного процесу, який діє в країні, і практикою функціонування теленовин. Вперше у вітчизняному журналістикознавстві зроблено спробу системно дослідити сучасну інформаційну політику загальнонаціональних телеканалів України, враховуючи не лише традиційні жанрово-стильові ознаки, а й форму власності та ідеологічну спрямованість каналу.

Автор також пропонує методичні розробки щодо пошуку, відбирання, написання і виробництва теленовин, базуючись на практичному досвіді на посаді заступника головного редактора ТСН „Студії „1+1”. Особливе значення автор приділяє критичному осмисленню практики функціонування телевізійних новин у комунікативному процесі України та наголошує на діалогічній, рівноправній моделі спілкування між журналістом та аудиторією.