Козлюк Елеонора Іпполітівна. Технологічні способи підвищення якості монолітних стін у грунті : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2002.
Анотація до роботи:
Козлюк Е.І. Технологічні способи підвищення якості монолітних стін у ґрунті. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук із спеціальності 05.23.08. - технологія промислового і цивільного будівництва. – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури. Дніпропетровськ, 2002.
Робота присвячена вирішенню завдання підвищення якості монолітних стін у ґрунті за допомогою збільшення зчеплення арматури з бетоном шляхом переходу на менш рухомі бетонні суміші і електрообробки арматурного каркасу постійним електричним струмом.
У роботі зроблено аналіз відомих технологій зведення підземних споруджень способом “стіна в ґрунті”. Викладено технологічні основи зчеплення арматури з бетоном, та технологічні прийоми, що сприяють поліпшенню якості конструкції. Виявлені причини зниження зчеплення з арматурою, що обумовлено домішкою глинистих часток. Викладено методику проведення досліджень.
Вперше обґрунтовано доцільність використання бетонних сумішей рухомістю 4-6 см для підвищення величини зчеплення арматури з бетоном, що укладається під глинистим розчином і оптимізовані параметри електрообробки з обліком їх взаємного впливу на зчеплення арматури з бетоном при використанні сумішей різної рухомості.
Перевірка в натурних умовах будівництва показала достатню збіжність з результатами експериментальних досліджень.
У роботі вирішено завдання підвищення якості монолітних стін у ґрунті за допомогою збільшення зчеплення арматури з бетоном шляхом переходу на менш рухливі бетонні суміші і електрообробки арматури постійним електричним струмом.
Одним з найважливіших показників якості є деформативні властивості конструкцій. Найбільш істотний вплив на ці властивості відзначає величина зчеплення арматури з бетоном.
Вивчення технологічних основ зчеплення арматури з бетоном в умовах зведення конструкцій способом “стіна в ґрунті” показало:
- електрообробка арматурного каркасу постійним електричним струмом є найбільш ефективний технологічний прийом, що підвищує зчеплення;
- на сьогодні недостатньо вивчений вплив електрообробки в поєднанні з іншими технологічними параметрами на ступінь зчеплення арматури з бетоном;
- методика, представлена у роботі, дозволяє вивчити вплив електрообробки арматури на зчеплення її з бетоном.
Установлено можливість збільшення величини зчеплення арматури з бетоном за рахунок:
- зниження рухомості бетонної суміші з 18 до 6 см – у 1,1 рази;
- зменшення в'язкості глинистого розчину від 27 хв. до 19 хв. – у 1,1 - 1,3 рази (у залежності від рухомості бетонної суміші);
- скорочення часу перебування арматурного каркаса в глинистому розчині – в 1,1 рази.
Максимальне збільшення показника зчеплення арматури з бетоном при оптимальних співвідношеннях (рухомості бетонної суміші, в'язкості глинистого розчину і часу перебування арматурного каркаса в глинистому розчині) можливо в 1,5 рази.
Оптимізовані технологічні режими електрообробки в поєднанні з оптимальними величинами рухомості бетонної суміші і в'язкості глинистого розчину дозволяють збільшити величину зчеплення арматури з бетоном у 1,9 – 2,2 рази.
Економічна ефективність роботи за результатами упровадження складає 21 грн. на 1 м3 стіни в ґрунті. Застосування отриманих оптимальних режимів електрообробки в порівнянні з традиційним методом бетонування стін у ґрунті дозволяє скоротити витрати арматури до 23 кг на 1 м3 готової конструкції.
Виробнича перевірка в умовах будівництва показала достатню збіжність результатів з даними лабораторних досліджень і дає можливість рекомендувати їх для застосування в практиці будівництва підземних споруд.
Публікації автора:
Менейлюк А.И., Козлюк Э.И. Технология возведения сооружений методом “стена в грунте” и ее особенности // Науковий вісник будівництва. - Харків: ХДТУБА ХОТВ АБУ. – 1999. - Вып.6. - С.179-183.
Менейлюк А.И., Козлюк Э.И. Методика исследования сцепления арматуры с бетоном, укладываемым под глинистым раствором // Комунальне господарство міст. – Київ: Техніка. - ХГАКХ, 2000.- Вып.23.- С.75-78.
Козлюк Э.И. Сцепление арматуры с бетоном при бетонировании под глинистым раствором // Сб. наук. работ “Строительство, материаловедение, машиностроение”. - Днепропетровск, ПГАСА.-1998.- Вып.5, ч.2.- С 69-71.
Менейлюк А.И., Козлюк Э.И. Оценка степени влияния технологических факторов на сцепление арматуры с бетоном, уложенным под глинистым раствором // Комунальне господарство міст. – Київ: Техніка. - ХГАКХ, 2000.- Вып.25. - С.52-55.
Пат. 40723 А UA, МКИ Е02D 5/18, 5/20. Спосіб зведення стіни в ґрунті: Пат. 40723 А UA, МКИ Е02D 5/18, 5/20 / О.І.Менейлюк, Е.І. Козлюк, Адамідіс Ніколас (GR) - № 98041914, Заявлено 15.04.1998.; Опубл. 15.08.2001. Бюл.№7. -2с.
Козлюк Э.И., Менейлюк А.И. Улучшение качества несущих стен в ґрунте // Матеріали II Міжнародної науково-методичної. конф. “Удосконалення підготовки спеціалістів у галузі будівництва та архітектури” (ОГАСА 1997): Одеса. – 1997. - С. 97.
Козлюк Э.И., Менейлюк А.И. Особенности технологии возведения гидротехнических сооружений методом “стена в ґрунте” // Работы III Украинской научно-технич. конф. по механике ґрунтов и фундаментостроению.- Том 3.- Одесса: ОГАСА.- 1998.- С.422-427.
Козлюк Э.И. Методика исследований сцепления арматуры с бетоном в конструкциях, возводимых методом “стена в ґрунте” // Матеріали V Міжнародної науково-методичної конференції “Удосконалення підготовки фахівців” (ОДАБА 2000): Одеса. - 2000. - С. 109.