Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Кононенко Олексій Миколайович. Технологія ремонту і відновлення пошкоджених поверхонь залізобетонних конструкцій : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2009.



Анотація до роботи:

Кононенко О.М. Технологія ремонту та відновлення пошкоджених поверхонь залізобетонних конструкцій. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури. Харків, 2008.

Дисертація присвячена питанням технологічного забезпечення і нормування гідроізоляційних робіт при відновленні властивостей залізобетонних конструкцій.

У роботі розглянуто останні тенденції гідроізоляційних робіт в Україні та за кордоном. Виконано аналіз конструктивних та організаційних рішень проведення відновлення поверхонь залізобетонних конструкцій.

Дослідження комплексного процесу відновлення поверхонь залізобетонних конструкцій показало, що якість робіт, що виконуються, значною мірою залежить від вибору матеріалу. Пенетрирувальні гідроізоляційні матеріали відзначаються своєю легкістю у використанні та значним підвищенням показників, що відновлюються.

Аналіз статистичних даних, здобутих на будівництві об’єктів в містах України, та публікацій в зарубіжних наукових журналах, показав, що зазначені матеріали та технології їх застосування дають можливість якісно проводити ремонтно-відновлювальні роботи поверхонь залізобетонних конструкцій.

Дослідження показали, що рівень розробки нормативної документації значною мірою відстає від розвитку темпів проведення ремонтно-відновлювальних робіт поверхонь залізобетонних конструкцій.

Розроблена технологія використання пенетрирувальних гідроізоляційних матеріалів ручним методом, а також із використанням механічного нанесення (розчинонасос з насадкою для розпилювання). За результатами досліджень не виявлено різниці в якості поверхні, що відновлюється за різними технологіями нанесення.

Виявлено, що волога не тільки не заважає проведенню гідроізоляційних робот, а й навпаки необхідна (чим глибше зволожено бетон, тим глибше проникнуть кристали пенетрирувальних матеріалів, а тому буде досягнуто вищі показники якості проведення гідроізоляційних робіт).

Застосування гідроізоляційних матеріалів проникної дії дає змогу підвищити якість та економічність ремонтно-відновлювальних робіт пошкоджених поверхонь залізобетонних конструкцій.

У дисертаційній роботі науково обґрунтовано та розроблено технологічні та організаційні рішення підвищення ефективності робіт з ремонту та відновлення поверхонь бетонних та залізобетонних конструкцій.

1. На основі аналізу стану конструкцій підтверджено, що основним чинником їх руйнування є корозія, яка в свою чергу безпосередньо залежить від стану захисного шару залізобетонних конструкцій. Несвоєчасний антикорозійний захист поверхні бетону конструкцій призводить до необхідності використання технології відновлення їх несучої спроможності, яка дорого коштує.

У роботі розглянуто шляхи зменшення впливу руйнівних чинників на довговічність конструкцій, зокрема шляхом улаштування захисного шару з використанням гідроізоляційних матеріалів проникної дії.

2. Досліджено існуючі вітчизняні та зарубіжні технології ремонту та відновлення поверхонь бетонних та залізобетонних конструкцій і матеріалів, які при цьому використовуються. Встановлено, що висока ефективність заходів для відновлення поверхонь бетонних та залізобетонних конструкцій може бути досягнута завдяки використанню пенетрирувальних гідроізоляційних матеріалів.

3. У результаті аналізу властивостей гідроізоляційних матеріалів («Віатрон» і «Аквафін») і технологічних заходів ремонту та відновлення поверхонь різних залізобетонних конструкцій визначено основні підходи до розробки ефективних способів ліквідації дефектів. Прийнято рішення використовувати як гідроізоляційні покриття пенетрирувальні матеріали.

4. Дослідження адгезійної міцності бетону та гідроізоляційних матеріалів проникної дії показало, що вона складає для різних типів поверхонь такі значення: горизонтальні поверхні – 1,72 МПа; похилі поверхні (кут нахилу до горизонту 30) – 1,56 МПа; вертикальні поверхні – 1,14 МПа. Оскільки адгезійна міцність епоксидних клеїв та бетону становить близько 2,0 МПа, можна констатувати, що адгезія на міцність бетону та гідроізоляційних матеріалів проникної дії задовільна (а для горизонтальних поверхонь вона практично близька до епоксидних клеїв), а улаштування гідроізоляцій «пенетрирувальна гідроізоляція – існуючий (відновлюваний) бетон» уявляється можливим.

5. Виконано розрахунок періоду карбонізації захисного шару бетону, що показує, через який період часу карбонізація захисного шару досягне позначки глибини закладення арматури. За результатами проведеного аналізу встановлено, що даний період (однакові умови експлуатації) при використанні за гідроізоляцію матеріалів проникної дії в 2,4 раза перевищує період звичайного захисту бетону з використанням бетону марки В25.

6. Розроблено технологічні, технічні та організаційні рішення, спрямовані на відновлення та ремонт поверхонь бетонних та залізобетонних конструкцій з використанням гідроізоляційних матеріалів проникної дії, що дає змогу підвищити їх експлуатаційну довговічність. Наступне проведення робіт можливе вже після першої доби, а початок експлуатації відновленої поверхні з використанням даних матеріалів можливий на третю добу.

7. Розробленні рішення упроваджені при ремонті залізобетонних конструкцій Південної трибуни Харківського стадіону «Металіст».

Економічний ефект від упровадження рішень склав порядку 36,5 тис. грн.

Публікації автора:

1. Кононенко А.Н. Факторы, влияющие на долговечность бетонных конструкций. // Науковий вісник будівництва. №36. – Х.: ХДТУБА. – 2006. – С. 338-341.

2. Кононенко А.Н. Анализ основных деградационных процессов в бетоне и арматуре железобетонных конструкций // Науковий вісник будівництва. №38. – Х.: ХДТУБА. – 2007. – С. 251-255.

3. Костюк Т.А., Гончаренко Д.Ф., Кононенко А.Н. Исследование и сравнительный анализ пенетрирующих гидроизоляций марки «ВИАТРОН» и «АКВАФИН-Иц» // Коммунальное хозяйство городов, 2007. № 79. – С. 399-405.

4. Копейко А.Е., Кононенко А.Н. Состояние железобетонных конструкций южной трибуны стадиона «Металлист» в г. Харькове // Науковий вісник будівництва. № 45. – Х.: ХДТУБА. – 2008. – С. 52-59.

5. Гончаренко Д.Ф., Копейко А.Е., Кононенко А.Н. Технологические решения восстановления железобетонных конструкций методом иньецирования // Науковий вісник будівництва. № 47. – Х.: ХДТУБА. – 2008. – С. 371-378.

6. Емельянова И.А., Непорожнев А.С., Кононенко А.Н. Использование малогабаритного оборудования для нанесения покрытий из цементно-песчаных смесей типа «Виатрон» // Науковий вісник будівництва. № 48. – Х.: ХДТУБА. – 2008. – С. 222-225.