Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Хрущов Олег Іванович. Технологія і організація улаштування збірних покрівель з великорозмірних килимів : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2007.



Анотація до роботи:

Хрущов О.І. Технологія і організація облаштування збірних покрівель з великорозмірних килимів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровськ, 2007.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності облаштування збірних покрівель з великорозмірних килимів які виготовлені із стандартних малорозмірних рулонів полімерних матеріалів.

Конструкція збірної покрівлі включає великорозмірний килим розміром рівним площі водозбору, який розстилається “насухо” з привантаженням баластом по всій площі з облаштуванням збірних примикань методом затискання килима в будівельній конструкції.

Досліджені способи розрізання покрівлі на збірні килими серій житлових будинків масової забудови. Виявлено три розмірні групи килимів: перша – до 55 м2; друга – до 340 м2; третя – до 500 м2.

Проведені теоретичні дослідження, пов'язані зі встановленням зусиль і міцностних властивостей стиків килимів від чинників, що їх визначають, що дозволяє вибрати оптимальні параметри технології виготовлення килимів.

В процесі натурного експерименту з килимом площею 311 м2 виявлені особливості організації і технології укладання килима, при його виготовленні, у вузькі або широкі стрічки. Запропонована установка для намотування на осердя, що обертається, стрічки килима, яку перевозять на об'єкт з подальшим розкочуванням рулону в стрічку на покритті за допомогою баштового крана. Виявлена залежність між можливими схемами укладання і розгортання килима і кількістю робітників, що залучаються, до цих операцій.

Встановлений вплив рівня збірності покрівлі і покриття на трудомісткість і тривалість робіт по їх улаштуванню. Застосування запропонованої збірної покрівлі призводить до зниження трудомісткості на 65% і тривалості робіт в три рази менше порівняно з традиційною технологією.

Розроблені рекомендації до виготовлення і улаштування збірної покрівлі з великорозмірних килимів.

  1. Аналіз науково-технічної літератури, присвяченої улаштуванню покрівель показав, що по рівню технологічності, економічності і доступності найбільш перспективним є спосіб збирання покрівлі з великорозмірних килимів виготовлених з полімерних рулонних матеріалів за межами даху. Проте цей спосіб вимагає удосконалення конструкції покрівлі і наукового обґрунтування організаційно-технологічних рішень виготовлення збірного покрівельного килима.

  2. Автором розроблена конструкція збірної рулонної покрівлі, яка включає великорозмірний (до 500 м2) покрівельний килим, що виготовлений за межами будмайданчика із стандартних дрібнорозмірних полімерних рулонних матеріалів і розстилається “насухо” на покритті з привантаженням сипким баластом по всій площі і облаштуванням збірних примикань методом затискання килима в будівельній конструкції (А.С. №718570). Запропоновано три типи килимів з гідробутилу і армогідробутилу: одношарові, двошарові, а також наклеєні на підкладку із рулонних матеріалів. Для житлових будинків, що масово споруджують, в Україні виявлено три розмірні групи килимів: до 55 м2; до 340 м2 та до 500 м2.

  3. Теоретичними обгрунтуваннями встановлені можливі внутрішні зусилля в килимі при його виготовленні і розгортанні на даху під час монтажу. Найбільші зсувні напруження в стиках не перевищують значень 0,16 кг/см2.. Лабораторними експериментами виявлена залежність між наростанням зсувної міцності клейового стику з мастики МБО-2 і тривалістю твердіння стику. Встановлено, що практично стабілізована міцність (1,13 кг/см2) досягається через 70 хвилин, а через 10 хвилин після склеювання мастикою із вмістом твердого залишку 32% стик має міцність 0,5 кг/см2 і може витримати навантаження, що виникають при його виготовленні і монтажі килима. При застосуванні мастик із вмістом твердого залишку 42% міцність стику збільшується на 62%. Досліджені також залежності міцності стику від привантаження стику та від дій природних чинників під час експлуатації покрівлі.

  4. Натурний експеримент склеювання і монтажу великорозмірного покрівельного килима площею 311 м2 дозволив обґрунтувати організаційно-технологічні рішення цих процесів. Найважливіші з них рекомендують виготовляти килим стендовим способом і укладати його в стрічку, яку найдоцільніше намотувати на циліндричне осердя в рулон для перевезення на об'єкт і розкочування рулону в стрічку за допомогою монтажного крану на покритті будинку з подальшим розгортанням стрічки вручну на все покриття. Встановлена залежність допустимого радіусу осердя від міцності клейового стику. Розроблені раціональні схеми укладання килима в стрічку. Виявлена залежність між можливими схемами укладання різних типів килимів і необхідною кількістю робітників для його укладання в стрічку в цеху або розгортанні на покритті.

  5. Встановлена залежність між річною потужністю введення площ житла та потужністю виробництва з виготовлення покрівельних килимів. Приведена класифікація виробництв покрівельних килимів за стендовою технологією від 10 до 60 тис. м2 в рік. Розроблені принципові технологічні схеми пристроїв для склеювання килимів і принципові схеми установок різної продуктивності, а також структурна схема комплексної механізації виробництв зі склеювання покрівельних килимів.

  6. Доведено, що для скорочення тривалості покрівельних робіт з елементів збірної покрівлі, її улаштування доцільно об'єднати з монтажем збірних елементів даху (вище за площину плит покриття). Цю роботу слід доручити робітникам, які суміщають фах монтажника і покрівельника. Запропонована конструкція збірної покрівлі, що заснована на заводській готовності покрівельних елементів, збільшує кількість сприятливих для роботи днів в році. Наприклад, для м. Донецька, кількість робочих днів сприятливої погоди зросло в 1,3; рази для м. Києва - в 1,83 рази, у порівнянні із традиційною технологією.

  7. Результати наукових досліджень і пошуково-конструкторських розробок упроваджені в будівельне виробництво в Комі АРСР і в м. Києві в об'ємі близько 500 тис. м2 покрівель, а також в нормативно-технічну базу будівництва - серед них найважливіші: ДБНВ.2.6-14-95; ВСН-10-89; типові технологічні карти на виготовлення великорозмірних килимів і монтаж збірної крівлі. Запропонована технологія викладена в підручнику для вищих навчальних закладів “Технологія будівельного виробництва / За ред. Черненка В.К. та Яромоленко М.Г. , – К., Вища шк. 2003”.

Публікації автора:

  1. Федотов О.Л., Фершуков О.А., Хрущев О.И. Перспективы использования полимерных кровельных гидроизоляционных материалов в условиях Севера // Полимерные материалы в гражданском строительстве на Крайнем Севере. – Л.: ЛенЗНИИЭП. - 1983. – С. 18 - 24.

  2. Хрущев О.И. Сборные кровли из полимерных рулонных материалов // Строительство и архитектура. - 1983. - №10. - С. 36.

  3. Хрущев О.И. Для устройства сборных ковровых кровель // Механизация строительства - 1985. - №12. - С. 16-17.

  4. Хрущев О.И. Индустриальные сборные ковровые кровли в жилищном строительстве. // Промышленное строительство и инженерные сооружения. – 1987 - № 1. – С. 16 – 17.

  5. Хрущев О.И., Павлюк О.Т. Анализ факторов определяющих эффективность применения сборных кровель. // Строительное производство.– К.: АП НИИСП.- 1995. - Вып. 35 -С. 80-84.

  6. Хрущев О.И. К вопросу организации поточного устройства сборных кровель. // Строительное производство.– К.: АП НИИСП. - 1995 - Вып.35 – С. 24 – 27.

  7. Хрущев О.И. Основы расчета параметров производственной мощности изготовления сборных кровельных ковров на базе УПТК. // Строительное производство.– К.: АП НИИСП. - 1996. - Вып.36 – С. 136 - 138.

  8. Терновий В. І., Хрущов О. І. Дослідження необхідної міцності клеевих стиків у великорозмірних килимів. // В К.Н. Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин. – К.: КНУБА. - 1999. - № 7. – С. 118-121.

  9. Терновый В.И., Хрущев О.И. Применение полимерных рулонных материалов в составе кровель из крупноразмерных ковров // Нові технології в будівництві –2005 - №2 (10) – С. 46 – 51.

  10. Терновий В.І, Хрущов О.І. Технологія влаштування покрівель із сбірних великорозмірних килимів // Сучасні технології, матеріали і конструкції. – В.: Вінницький НТУ. - 2006 – С. 95-98.

  11. Сборная кровля: А.с. 718570 СССР, М.Кл2 Е04В7/14 /О.И. Хрущев/ №2673701/29-33; Заявлено 28.08.78. Опубликовано 28.02.80. Бюл. № 8 – 3с.

Додаткові публікації

  1. Хрущев О.И., Индустриальные сборные ковровые кровли из полимерных рулонных пленочных материалов // Организация и технология строительства сборник Минтяжстроя СССР Сер.2 –1981. - Вып. 6. – С. 9-10.

  2. Проектирование и устройство сборных ковровых кровель из полимерных рулонных материалов ВСН 10-89 / Хрущев О.И. (ответственный исполнитель), к.т.н. Павлюк О.Т., Шульженко Ю.П., Токарев В.Г. – К., НИИСП Госстроя Украины, 1989. – 52 с.

  3. Покриття будинків і споруд. ДБН В.2.6-14-95 - Том 1, 2./ О.Т.Павлюк, О.М.Лівінський, Ю.С. Наумов, О.І.Хрущов, О.І.Гармаш, О.О.Павлюк, І.Г.Любченко - К.: НДІБК 1998. – С. 10-12, 99-100.