Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Конституційне право, муніципальне право


Цоклан Віктор Іванович. Система сучасних джерел конституційного права України: проблеми теорії та практики. : Дис... канд. наук: 12.00.02 - 2008.



Анотація до роботи:

Цоклан В. І. Система сучасних джерел конституційного права України: проблеми теорії та практики. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02 – конституційне право. – Інститут законодавства Верховної Ради України. – К., 2008.

У дисертаційній праці досліджуються теоретичні проблеми системи сучасних джерел конституційного права України та перспективи і пріоритети її удосконалення в політико-правових реаліях сьогодення. Пропонуються та обґрунтовуються новітні теоретико-методологічні підходи до визначення сучасних джерел конституційного права України і виявляються їх загальні та спеціальні юридичні властивості. Наголошується, що сучасні джерела конституційного права України об’єктивізують і унормовують політико-владні інтереси основних суб’єктів національного конституційного правотворення в передбачених Конституцією та законами України юридичних формах буття конституційно-правових норм.

Центральне місце дослідження присвячується проблемам класифікації та систематизації сучасних джерел конституційного права України. Зокрема, робиться висновок, що критерії класифікації є кваліфікуючими ознаками джерел відповідної галузі права, що дозволяють розмежовувати сучасні джерела конституційного права України між собою. Виявляються такі критерії, як характер (сутність) волевиявлення суб’єктів конституційної правотворчості, зміст, юридична сила, форма правового буття, джерела, територія та час дії, чинність, національна приналежність, традиційність для національної правової системи тощо.

Відповідно до цих критеріїв, здійснюється класифікація сучасних джерел конституційного права України, виявляються та систематизуються їх основні види. Визначається, що система сучасних джерел конституційного права України є системою різнопорядкових, взаємодіючих і пов’язаних між собою креативними, предметними і структурно-функціональними зв’язками груп джерел відповідної галузі права, які втілюють і юридично закріплюють волю Українського народу, Української держави та територіальних громад.

Аналізуються основні чинники, які зумовлюють розвиток системи сучасних джерел конституційного права України в умовах конституційно-правової реформи останніх років, а також визначаються основні тенденції її подальшого удосконалення. Обґрунтовується пропозиція щодо законодавчого забезпечення розвитку та ефективного функціонування системи відповідних галузевих джерел права.