Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика навчання та виховання (по областях і рівню освіти)


Філоненко Людмила Миколаївна. "Система роботи над переказами різних типів і стилів мовлення в 5-7 класах загальноосвітньої школи" : Дис... канд. наук: 13.00.02 - 2008.



Анотація до роботи:

Філоненко Л.М. Система роботи над переказами різних типів і стилів мовлення в 5-7 класах загальноосвітньої школи. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання української мови. – Інститут педагогіки АПН України, Київ, 2007.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі роботи над переказами різних типів і стилів мовлення.

У роботі представлені лінгвістичні, психолого-педагогічні і методичні засади формування вмінь і навичок переказувати усно та письмово тексти різних типів і стилів мовлення на уроках української мови в 5-7 класах; з’ясовані шляхи і засоби його реалізації. У дисертації вперше науково обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено розосереджену методику формування вмінь і навичок сприймати, розуміти і відтворювати тексти різних типів і стилів мовлення (з урахуванням сучасних підходів) на уроках української мови в 5-7 класах; науково обґрунтовано і вдосконалено критерії визначення рівнів сформованості вмінь відтворювати тексти в учнів 5-7 класів; з’ясовано етапність роботи над усним і письмовим переказами різних типів і стилів мовлення; місце розосередженої підготовчої роботи до переказів різних видів на уроках української мови в 5-7 класах; види переказів і послідовність роботи над ними з урахуванням вікових особливостей учнів і вивчених типів, стилів мовлення; обсяг тексту переказу певного виду, типу і стилю мовлення для зазначеної вікової категорії учнів; ураховано внутрішньопредметні й міжпредметні зв’язки, а саме: на уроках української мови учні працювали над текстами з підручників історії, географії, біології, української та зарубіжної літератури тощо.

Доведено, що розроблена методика сприяє вдосконаленню сучасного навчально-виховного процесу, розвитку зв’язного мовлення учнів, їх комунікативних здібностей, підвищенню якості роботи над переказами.

Публікації автора:

  1. Творчий переказ у системі роботи з розвитку зв’язного мовлення учнів 5-7 класів // Гуманітарний вісник Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди: Науково-теоретичний збірник. – Переяслав-Хмельницький, 2004. – №5. – С. 165 – 168.

  2. Лінгвостилістичні засади роботи над переказом у 5-7 класах // Українська мова і література в школі. – 2005. – №5. – С. 11 – 14.

  3. Стан роботи над переказами в сучасній школі // Українська мова і література в школі. – 2006. - №7. – С. 10-12.

  4. Шкільний підручник з української мови у системі роботи над переказами // Гуманітарний вісник ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди”: Науково-теоретичний збірник. – Переяслав-Хмельницький, 2006. – № 11. – C. 178 – 181.

  5. Використання сучасних методів під час роботи над переказами текстів різних типів і стилів мовлення // Українська мова і література в школі. – 2007. – №1. – С. 9-14.

  6. Лінгвістичний аналіз тексту в системі роботи над переказом // Україністика: нові імена в науці: Збірник наукових матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Горлівка, 2006. – С. 247 – 250.

  7. Особливості підготовчої роботи до написання переказів у 5-7 класах загальноосвітньої школи // Розвиток наукових досліджень – 2006: Збірник наукових матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції. – Полтава, 2006. – С. 92-96.

  8. Проблеми аудіювання (сприймання та розуміння) у роботі над розвитком зв’язного мовлення учнів // Соціум. Наука. Культура. Збірник наукових матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції. – Київ, 2007. – С. 73-76.