Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Порівняльно-історичне і типологічне мовознавство


Сегін Любомир Васильович. Структурно-семантична типологія словотвірних парадигм дієслів динамічної просторової локалізованості в українській і польській мовах: дисертація канд. філол. наук: 10.02.17 / Донецький національний ун-т. - Донецьк, 2003.



Анотація до роботи:

Сегін Л.В. Структурно-семантична типологія словотвірних парадигм дієслів динамічної просторової локалізованості в українській і польській мовах. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство. Донецький національний університет. Донецьк, 2003.

У дисертації розглядаються словотвірні парадигми дієслів динамічної просторової локалізованості в українській і польській мовах. На основі аналізу словотвірних парадигм описуються і зіставляються словотвірні значення похідних від дієслів динамічної просторової локалізованості української та польської мов. Виявлено випадки розбіжності у кількісній наповнюваності груп, визначено семантичні групи і підгрупи, характерні для української та польської мов, а також словотвірні значення, що властиві одній із досліджуваних мов. Досліджується словотвірний потенціал дієслів та його реалізація у зіставлюваних мовах. Аналіз словотвірних парадигм дієслів динамічної просторової локалізованості в українській і польській мовах показує, що ця група твірних словотвірно дуже активна, хоча реалізація дериваційного потенціалу конкретними похідними неоднорідна як у кожній мові зокрема, так і в обох загалом. Визначено чинники, які впливають на його реалізацію. Встановлено способи і засоби реалізації словотвірних значень та їх продуктивність в українській і польській мовах.

Публікації автора:

  1. Сегін Л.В. Дієслова віддалення з префіксом ВІД- в сучасній українській мові // Лінгвістичні студії: Зб. наук. праць. – Вип. 4. – Донецьк: ДонДУ, 1998. – С. 98-101.

  2. Сегін Л.В. Структурно-семантичний аналіз дієслів віддалення в сучасній українській мові // Типологія мовних значень у діахронічному та зіставному аспектах: Зб. наук. праць. – Вип. 2. – Донецьк: ДонДУ, 1999. – С. 71-74.

  3. Сегін Л.В. Дієслова віддалення з префіксом ВІД- в українській мові у порівнянні з польською // Вісник Донецького університету. Серія Б. Гуманітарні науки. – Донецьк: ДонДУ, 2000. – № 2. – С. 104-108.

  4. Сегін Л.В. Лексико-семантичний клас дієслів руху // Теоретичні й прикладні проблеми україністики: Зб. наук. праць. – Слов’янськ: СДПІ, 2000. – С. 51-56.

  5. Сегін Л.В. Словотвірна структура дієслів наближення з префіксом ДО- в українській мові у зіставленні з польською // Лінгвістичні студії: Зб. наук. праць. – Вип. 8. – Донецьк: ДонНУ, 2001. – С. 175-179.

  6. Сегін Л.В. Префіксна деривація дієслів йти/ходити, їхати/їздити в українській, польській та чеській мовах // Дослідження різнорівневих одиниць романських, германських і слов’янських мов: Зб. наук. праць. – Вип. 1. – Донецьк: ДонНУ, 2001. – С. 111-131.

  7. Сегін Л.В. Семантико-словотвірна структура дієслів їхати/їздити в українській, польській та чеській мовах// Вісник Донецького університету. Серія Б. Гуманітарні науки. – 2001. – № 1. – С. 75-80.

  8. Сегін Любомир Словотвірна парадигма дієслова ходити в українській мові // Лінгвістичні студії: Зб. наук. праць. – Вип. 10. – Донецьк: ДонНУ, 2002. – С. 101-106.

Анотації