Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Годлевська Ольга Михайлівна. Структурно-функціональне ремоделювання міокарда лівого шлуночка серця і дисперсія інтервалу QT у хворих постінфарктним кардіосклерозом та їх корекція : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2006.



Анотація до роботи:

Годлевська О.М. Структурно-функціональне ремоделювання міокарда лівого шлуночка серця і дисперсія інтервалу QT у хворих постінфарктним кардіосклерозом та їх корекція”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11. – кардіологія. – Харківський державний медичний університет, Харків, 2006.

Дисертація присвячена дослідженню функціонування лівого шлуночка серця на структурно-функціональному (систолічна і діастолічна функції) і електрофізіологічному (дисперсія інтервалу QT та його частин) рівнях та їх взаємозв’язок у хворих постінфарктним кардіосклерозом з різними типами ремоделювання ЛШ, а також оцінці впливу терапії інгібіторами АПФ і -адреноблокаторами на ці рівні.

Встановлено, що для хворих постінфарктним кардіосклерозом найбільш характерним типом ремоделювання є концентрична гіпертрофія, також у всіх хворих діагностована діастолічна дисфункція і по мірі наростання серцевої недостатності у більшості хворих спостерігався змішаний варіант ХСН. У хворих з концентричною гіпертрофією ЛШ превалював тип діастолічної дисфункції такий, як порушення релаксації, з ексцентричною – псевдонормальний тип і у хворих з нормальною геометрією не було переваги одного з двох типів.

При вивченні електрофізіологічних якостей встановлено, що усі хворі постінфарктним кардіосклерозом характеризуються електрофізіологічними порушеннями у вигляді збільшення показників дисперсії інтервалу QT та його частин, які є складовою процесів ремоделювання ЛШ і корелюють з показниками його систолічної функції. Комбінована терапія іАПФ еналаприлом і -адреноблокатором метопрололом сприяє регресу ГЛШ, нормалізує скорочувальну здатність міокарда і зменшує дисперсію інтервалу QT та його частин.

  1. В дисертаційній роботі проведено нове рішення актуальної проблеми у хворих постінфарктним кардіосклерозом – визначення особливостей змін та напрямку структурно-функціональної і електрофізіологічної перебудови (дисперсія інтервалу QT і його частин) міокарда лівого шлуночка та обумовлених цими змінами порушень його функціональних особливостей.

  2. Адаптація серцево-судинної системи у хворих постінфарктним кардіосклерозом проявляється ремоделюванням міокарда лівого шлуночка у вигляді збереження нормальної геометрії у 15%, ексцентричною гіпертрофією у 31,7% та найбільш зустрічаємою концентричною гіпертрофією у 53,3% хворих.

  3. Відмінності у варіантах ремоделювання ЛШ та притаманні їм властивості порушення гемодинаміки і формування хронічної серцевої недостатності дозволяє розглядати останнє, як один з пристосувальних інтегральних механізмів довготривало існуючих дисфункцій міокарда. У хворих з нормальною геометрією і концентричним типом гіпертрофії міокарда відбувається формування діастолічної дисфункції міокарда ЛШ, що створює умови для початкових проявів ХСН. При ексцентричній гіпертрофії міокарда ЛШ до діастолічної дисфункції ЛШ приєднується систолічна, що приводить до подальшого прогресування важкості ХСН.

  4. Для постінфарктного ремоделювання є характерним порушення процесу реполяризації міокарда ЛШ, яке проявляється збільшенням дисперсії інтервалу QT та його частин головним чином за рахунок інтервалу JT. Збільшення дисперсії інтервалу QT та його частин передує збільшенню ІММлш та прямо корелює з показниками структурно-морфологічного стану міокарда ЛШ: ІММлш, КДО та КСО, зменшенням фракції викиду та наявністю порушень ритму у вигляді шлуночковою екстрасистолії та миготливої аритмії.

  5. Зміна показника порушення реполяризації – дисперсії інтервалу JT може бути універсальним електрофізіологічним маркером систолічної дисфункції лівого шлуночка серця у хворих постінфарктним кардіосклерозом з нормальною геометрією лівого шлуночка та при різних типах його гіпертрофії.

  6. Застосування комбінації -адреноблокатора метопролола та інгібітора АПФ еналаприла характеризується зменшенням дилатації ЛШ, покращенням його систолічної і діастолічної функції, зменшенням дисперсії інтервалу QT та всіх його складових частин, що говорить на її користь.

Публікації автора:

  1. Годлевская О.М. Структурно-функциональная характеристика и дисперсия реполяризации у больных постинфарктным кардиосклерозом // Врачебная практика. – 2005. – №1. – С. 92-96.

  2. Алексеенко Н.А., Власенко М.А., Кочуева М.Н., Годлевская О.М., Псарева В.Г., Магдалиц Т.И. Структурно-функциональное состояние левого желудочка сердца у больных постинфарктным кардиосклерозом при лечении бета-адреноблокаторами и ингибиторами ангиотензинпревращающего фермента // Проблеми медичної науки та освіти. – 2003. – №4. – С. 37-39.

Внесок дисертанта полягав у проведенні ехокардіографічного обстеження, статистичній обробці даних, узагальненні отриманих результатів.

  1. Алексеенко Н.А., Псарева В.Г., Кочуева М.Н., Годлевская О.М. Особенности иммунологического статуса у больных постинфарктным кардіосклерозом // Вісник Вінницького державного медичного університету. – 2003. – №7(2/1). – С. 440-442.

Внесок дисертанта полягав у обстеженні хворих постінфарктним кардіосклерозом, статистичній обробці даних, підготовці статті до друку.

  1. Кочуева М.Н., Годлевская О.М., Алексеенко Н.А., Кочуев Г.И. Дифференцированная терапия больных постинфарктным кардиосклерозом с диастолической дисфункцией левого желудочка сердца // Врачебная практика. – 2005. – №4. – С. 71-75.

Внесок дисертанта полягав у проведенні ехокардіографічного обстеження, статистичній обробці результатів, підготовці статті до друку.

  1. Деклараційний патент на корисну модель № 20041008128 UA, 6577, 7 А61В5/0402. Спосіб визначення фракції викиду у хворих на ішемічну хворобу / Годлевська О.М. – Заявл. 07.10.2004; Опубл. 16.05.2005. – Бюл. №5.

  2. Годлевская О.М. Диагностическая значимость определения интервала QT у больных желудочковыми аритмиями // Нові технології в медицині: Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених – Харків, 2001. – С.19-20.

  3. Годлевская О.М., Власенко М.А. Власенко О.А. Лечение бета-адреноблокаторами заболеваний сердечно-сосудистой системы // Сімейна медицина – досягнення і перспективи: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції – Харків, 2002. – С.92.

Автором проведено аналіз результатів.

  1. Годлевська О.М. Ремоделювання лівого шлуночка після гострого інфаркту міокарда // Нові технології в медицині: Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених – Харків, 2002. – С.12.

  2. Годлевская О.М. Изменение дисперсии интервала QT у больных с ИБС в зависимости от характера гипертрофии миокарда // Від фундаментальних досліджень до прогресу в терапії: Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених – Харків, 2003. – С.11-12.

  3. Годлевська О.М. Вплив комбінованої терапії -адреноблокаторами та інгібіторами АПФ на діастоличну функцію у хворих ІХС // Внесок молодих вчених в медичну науку: Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених – Харків, 2003. – С.18.

  4. Годлевська О.М. Зміна дисперсії інтервалу QT та його частин під впливом лікування -адреноблокаторами та інгібіторами АПФ у хворих ІХС // Ліки – людині: сучасні аспекти фармакотерапії: Матеріали науково-практичної конференції – Харків, 2004. – С.31-32.

  5. Годлевская О.М. Влияние комбинированной терапии ингибиторами ангиотензинпревращающего фермента и -блокаторами на структурно-функциональное состояние левого желудочка у больных артериальной гипертензией // Діагностика і лікування ураження серця та нирок при артеріальній гіпертензії: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю – Харків, 2004. – С.22-24.

  6. Годлевська О.М. Дисперсія інтервалу QT та його частин в залежності від структурно-функціонального стану міокарда лівого шлуночка серця у хворих з постінфарктним кардіосклерозом // Досягнення молодих вчених – майбутнє медицини: Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених – Харків, 2004. – С.20-21.

  7. Власенко М.А., Годлевская О.М., Власенко О.А., Магдалиц Т.И., Ихненко Р.Й., Псарева В.Г., Кочуева М.Н. Структурно-функциональное ремоделирование миокарда левого желудочка сердца у больных в постинфарктном периоде // Лекарства – человеку: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю – Харків, 2004. – С.34-36.

Внесок дисертанта полягав у клінічному обстеженні хворих та статистичній обробці отриманих даних.

  1. Кочуева М.Н., Алексеенко Н.А., Годлевская О.М., Власенко М.А., Браславская А.П., Наприковская Н.А. Иммунологические аспекты начальных стадий хронической сердечной недостаточности у больных гипертонической болезнью с сохраненной систолической функцией левого желудочка сердца // Лекарства – человеку: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю – Харків, 2004. – С.71-73.

Автор забезпечувала проведення ехокардіографічного обстеження хворих, готувала матеріал до друку.

  1. Власенко М.А., Годлевская О.М., Власенко О.А., Магдалиц Т.И. Ремоделирование миокарда левого желудочка в постинфарктном периоде: структурно-морфологические аспекты // Терапевтичні читання: алгоритм діагностики та лікування внутрішніх хвороб присвячена пам’яті академіка Л.Т. Малої: Матеріали науково-практичної конференції – Харків, 2005. – С.39.

Дисертант проводила ехокардіографічне обстеження хворих постінфарктним кардіосклерозом, проводила аналіз та статистичну обробку отриманих результатів.

  1. Годлевская О.М., Магдалиц Т.И. Изучение взаимосвязи артериальной гипертензии и геометрической модели левого желудочка у больных с постинфарктным кардиосклерозом // Терапевтичні читання: алгоритм діагностики та лікування внутрішніх хвороб присвячена пам’яті академіка Л.Т. Малої: Матеріали науково-практичної конференції – Харків, 2005. – С.50.

Внесок дисертанта полягав у обстеженні хворих, проведенні аналізу отриманих результатів та підготовці матеріалу до друку.

  1. Алексеенко Н.А., Годлевская О.М., Кочуева М.Н. Течение хронической сердечной недостаточности и динамика уровня провоспалительных цитокинов под влиянием различных схем лечения // ІІ з’їзд лікарів загальної (сімейної) практики України: Матеріали з’їзду. – Харків, 2005. – С.172.

Внесок дисертанта полягав у обстеженні хворих та проведенні аналізу отриманих результатів.

  1. Годлевская О. М., Кочуева М. Н., Алексеенко Н. А., Браславская А. П. Использование комбинированной терапии ингибиторами АПФ и бета-адреноблокаторами в лечении больных ИБС с сохраненной систолической функцией левого желудочка сердца в практике семейного врача // ІІ з’їзд лікарів загальної (сімейної) практики України: Матеріали з’їзду. – Харків, 2005. – С.183-184.

Автором здійснено набір клінічного матеріалу, статистична обробка отриманих даних, узагальнення отриманих результатів.