Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка транспорту і зв’язку


Бойко Дмитро Іванович. Стратегія функціонування і розвитку міжнародних транспортних коридорів і методи управління: Дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Українська держ. академія залізничного транспорту. - Х., 2002. - 191арк. - Бібліогр.: арк. 158-172.



Анотація до роботи:

Бойко Д.І. Стратегія функціонування і розвитку міжнародних транспортних коридорів і методи управління.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.07.04. економіка транспорту і зв'язку. Українська державна академія залізничного транспорту. Міністерство транспорту України, Харків, 2002.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності функціонування транспортної галузі в Україні завдяки її реструктуризації та корпоратизації, організації міжнародних транспортних коридорів.

Показано, що процес глобалізації світової економіки дозволяє використовувати переваги міжнародного розподілу праці і співробітництва.

Розкрито приоритетні напрями програмно-цільового підходу до регулювання розвитку транспортної галузі.

Розроблено науково обґрунтовані підходи до створення та функціонування концерну Укрзалізниця, конкретизовано методичні рекомендації щодо корпоратизації та акціонування державного підприємства.

Обґрунтовано оптимальний комерційний проект міжнародного транспортного коридору Балтика - Чорне море.

Розроблено методику розподілу прибутку між учасниками холдингу, яка дозволяє об’єктивно оцінити внесок кожного учасника холдингу в загальний результат.

У дисертації розв’язано наукове завдання розробки теоретичних і методичних основ стратегії функціонування й розвитку міжнародних транспортних коридорів в умовах трансформації методів управління на залізничному транспорті, що дозволяє зробити висновки і подати рекомендації:

  1. Запропоновано використання стратегії зовнішньоорієнтованого розвитку шляхом просування національних транспортних послуг на міжнародних ринках, метою якої є подолання негативної тенденції в зовнішньоекономічній діяльності України, що проявляється в збільшенні питомої ваги торгівлі сировиною і напівфабрикатами.

  2. Доведено доцільність створення і подальшого розвитку міжконтинентальних транспортних коридорів на Україні, що істотно сприятиме стабілізації і підвищенню ефективності функціонування залізничного транспорту та економіки України.

  3. Виявлено недоліки чинного українського законодавства, які стримують ефективне функціонування транспортно-дорожнього комплексу й органічну взаємодію залізничного з іншими видами транспорту при змішаних перевезеннях та запропоновано основні шляхи їх подолання.

  4. Доведено, що входження України до міжнародної транспортної системи вимагає розробки та реалізації програмно-цільового методу до науково-технічного відновлення всього транспортного комплексу, без ефективного функціонування якого неможливий високий рівень міжнародної інтеграції та закріплення позитивних тенденцій на транспорті.

  5. Розкрито суперечність між сучасною централізованою системою на залізничному транспорті України та міжнародною тенденцією децентралізації управління, що стримує його входження в єдину міжнародну систему.

  1. Обґрунтовано доцільність створення концерну з холдинговою формою управління як найбільш ефективної форми об'єднання суб'єктів промислового і фінансового капіталу, що дозволяє підвищити самостійність структурних підрозділів при одночасній схоронності централізованого управління процесом перевезень.

  2. Розроблено організаційно-економічну структуру концерну УЗ, яка дозволить перейти на самофінансування стратегічних проектів, знизити економічний ризик промислово-господарської та інвестиційної діяльності, проводити єдину грошово-кредитну політику, централізоване управління фінансовими та інвестиційними ресурсами з одночасною передачею права прийняття рішень компетентним працівникам і підвищенням зацікавленості структурних підрозділів у кінцевих результатах роботи.

  3. Реалізація комерційного проекту контрейлерних перевезень міжнародним транспортним коридором Балтика - Чорне море потребує сучасних транспортних, митних і перевізних технологій, а також інших складових інфраструктури, використання яких дозволить виконувати перевезення транспортною системою України на рівні європейських стандартів.

  4. Запропоновано використання системи управління концерном УЗ з назвою “керівництво у співвідношенні з співробітництвом”, яка сприяє підвищенню зацікавленості менеджменту концерну в кінцевих результатах своєї праці.

  5. Розроблено методику формування, розподілу та використання прибутку підприємств-учасників, яка максимально враховує інтереси держави, дозволяє оптимально сполучати інтереси учасників ПФГ, забезпечує достатній рівень мотивації в досягненні високих результатів і гарантоване фінансове джерело розвитку ПФГ.

Реалізація розробленої стратегії функціонування й розвитку міжнародних транспортних коридорів за умови проведення рекомендованих заходів щодо реструктуризації системи управління на залізничному транспорті дозволить забезпечити значне покращення об’ємних показників та фінансових результатів роботи як транспортної галузі, так і української економіки в цілому.

Публікації автора:

  1. Бойко Д.И. Источники инвестиций для рыночных трансформаций в Украине // Деловая жизнь. - 1999. - №3. - С. 14-15.

  2. Бойко Д.И. “Безальтернативны” ли реформы, проводимые в Украине по рекомендациям МВФ // Деловая жизнь. - 1999. - №7. - С. 10-11.

  3. Бойко Д.И. Государственное регулирование экономики в промышленно развитых странах // Бизнес информ. - 1999. - №7. - С. 58-60.

  4. Бойко Д.И. Некоторые причины экономического кризиса в экономике Украины // Вісник Інженерної Академії України. - 1999. - №1. - С. 32-33.

  5. Бойко Д.И. Создание ПФГ в Украине, как средство оздоровления экономики // Вісник Харківського національного університету. - Харків: ХНУ, 1999. - (Економічна серія № 451). - С. 306-314.

  6. Дикань В.Л., Бойко Д.И. Реформирование железнодорожного транспорта: вариант стратегии преобразований в системе управления отраслью // Бизнес информ. - 2000. - №11/12. - С. 48-49.

  7. Дикань В.Л., Бойко Д.И. Повышение эффективности работы транспортной отрасли в Украине на основе формирования системы организации и регулирования взаимодействия всех видов транспорта // Вісник Харківського національного університету. - Харків: ХНУ, 2001. - (Економічна серія №512). - С. 115-117.

  8. Дикань В.Л., Бойко Д.И. Формирование национальной системы международных транспортных коридоров на основе взаимодействия всех видов транспорта Украины // Економіка транспортного комплексу: Збірник наукових праць. – Харків: ХДАДТУ. – 2001. – Вип. 4. - С. 135-141.