Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


Курило Тетяна Вячеславівна. Становлення і розвиток законодавства про охорону культурної спадщини в Україні: історико-правове дослідження: дисертація канд. юрид. наук: 12.00.01 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Курило Т. В. Становлення i розвиток законодавства про охорону культурної спадщини в Україні: історико – правове дослідження. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень. - Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Київ, 2003.

У дисертації досліджується проблема становлення i розвитку законодавства про охорону культурної спадщини в Україні. Значна увага приділена архівним документам, аналізу чинного законодавства України в сфері охорони культурної спадщини та практики його застосування.

Автором аналізується історія становлення системи правової охорони пам’яток від охорони окремих об’єктів до середовища, дається науковий аналіз історичних процесів в контексті означеної проблематики.

Зазначається, що в Україні відбуваються процеси формування системи спеціального законодавства про охорону, використання і примноження культурної спадщини, яке ґрунтується на конституційних засадах цієї діяльності. В роботі підкреслюється, що на сьогодні актуальним є питання не тільки висвітлення досягнень та помилок, детальний науковий аналіз процесів, що відбувалися в радянський період, а й вироблення належних висновків для подальшого розвитку українського законодавства в сфері охорони культурної спадщини. Автором досліджується міжнародно-правове співробітництво України щодо реституції i повернення культурних цінностей.

Зроблено висновок про необхідність реформування системи державного управління у сфері охорони культурної спадщини. Для реального зрушення справи збереження пам’яток культури потрібне не лише утворення єдиної продуманої структури державних i громадських організацій, значного збільшення коштів, але й розробка науково обґрунтованої програми.

Публікації автора:

  1. Курило Т.В. Становлення та розвиток законодавства про охорону культурної спадщини України в сучасний період. // Право України. – 2001. - № 3. – С.108-110

  2. Курило Т.В. До питання про початки правової охорони культурної спадщини в Україні. // Вісник Львівського інституту внутрішніх справ: Збірник / Гол. ред. В.Л.Регульський. – Львів: ЛІВС при НАВС України. – 2001. – Вип. 2. – С.22-26.

  3. Курило Т.В. Конституційно-правові засади охорони національної культурної спадщини в східноєвропейських державах.// Вісник Львівського ун-ту. – Серія юридична. – 2001. – Вип.36. – С.229-231.

  4. Курило Т.В. Роль указів Петра І у становленні законодавства про охорону культурної спадщини в Україні // Вісник Львівського університету. Серія юридична. – Львів, 2002. Вип. 37. С. 100-103.

  5. Курило Т.В. Юридична відповідальність за порушення законодавства про охорону культурної спадщини в Україні // Збірник наукових праць „Держава і право”. – Київ., 2002. Вип. 17. С. 88-91.

  6. Курило Т.В. Проблеми реалізації законодавства про охорону культурної спадщини в Україні та деякі шляхи їх подолання // Право України. – 2003, - №3.

  7. Курило Т.В. Положення про імператорську Археологічну комісію 1859 року як визначна пам’ятка пам’яткоохоронного права // Матеріали четвертої міжвузівської науково-практичної конференції „Актуальні проблеми державотворення в Україні” м. Рівне, 25 квітня 2001 року. С. 53-57.

  8. Курило Т.В. Правове забезпечення вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей України // Матеріали восьмої регіональної науково-практичної конференції „Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні”, м. Львів, 13-14 лютого 2002 року. С. 84-87.

  9. Курило Т.В. Реституція та повернення культурних цінностей України, вивезених в роки Другої світової війни Матеріали дев’ятої регіональної науково-практичної конференції „Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні”, м. Львів, 13-14 лютого 2003 року. С. 87-89.