У висновках праці міститься підсумок проведеного дослідження. Викладено загальнотеоретичні результати, одержані в дисертації, і сформульовані положення щодо вдосконалення чинного кримінального законодавства. Зокрема, автором пропонується наступне.
n Насамперед, приділити стадіям вчинення злочину значно більшу увагу у чинному кримінальному законі, тобто присвятити цій проблемі окремий розділ.
n Закріпити у законі поняття стадій вчинення злочину, тобто – це сукупність етапів, що мають самостійне юридичне значення, які злочин проходить ступенево в своєму розвитку по висхідній від моменту задуму або підготовчих дій до моменту реалізації злочинного наміру, тобто до моменту вчинення злочину з формальним складом або до моменту настання суспільно небезпечних наслідків, що вказані в законі для матеріальних складів злочину.
n Доповнити ч.1 ст.14 КК України, вказавши, що готуванням до злочину визнається самостійна стадія вчинення злочину, яка характеризується сукупністю таких форм як мотивація злочину та його планування, вибір мети та об’єкту, підшукання або пристосування засобів чи знарядь, підшукання співучасників або змова на вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину.
n Внести ч.3 ст.14 КК України завершене готування – це діяльність, яка в дійсності містить всі виконані в повному об'ємі, необхідні дії, які створюють умови для безпосереднього посягання, яке не отримало подальшого розвитку, з незалежних від особи причин.
n Внести ч.4 ст.14 КК України незавершене готування – це діяльність, яка не містить в собі в дійсності умов, необхідних для вчинення закінченого злочину.
n Внести ч.5 ст.14 КК України невдале готування – це помилка особи відносно засобів, способів чи знарядь, які використовуються в ході розпочатої злочинної діяльності.
n Внести ч.4 ст.15 КК України замах на вчинення злочину є непридатним, якщо винна особа внаслідок допущеної нею фактичної помилки не в змозі довести розпочате посягання до бажаного результату.
n Доповнити ч.1 ст.17 КК України добровільна відмова – це фактичне, дійсне, повне, остаточне та безповоротне припинення особою підготовчих дій чи виконання складу злочину, при усвідомленні наявної можливості їх завершення.
n Змінити зміст ч.2 ст.17 КК України на наступний добровільна відмова від доведення злочину до кінця є підставою, що виключає кримінальну відповідальність особи, але при умові, що фактично вчинені дії не містять в собі складу іншого закінченого злочину.
n Внести ч.3 ст.17 КК України добровільна відмова може мати місце на будь-якій стадії незакінченого злочину.
n Внести ст.171 КК України дійове каяття
n Ч.1 ст.171 КК України дійовим каяттям визнається активна, добровільна післязлочинна поведінка особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, направлена на ліквідацію, відвернення чи зменшення фактичних шкідливих наслідків вчиненого або надання допомоги правоохоронним органам у розкритті вчиненого злочину.
n Ч.2 ст. 171 КК України дійове каяття є обставиною, що пом’якшує кримінальну відповідальність особи.
n Ч.3 ст.171 КК України у випадках, конкретно передбачених законом, особа, в діях якої має місце дійове каяття, може бути звільнена від кримінальної відповідальності.
n Внести у розділ ХІ “Про призначення покарання” ст.721 Призначення покарання за незакінчений злочин.
n Ч.1 ст721 КК України строк чи розмір покарання за готування до злочину не повинен перевищувати половини максимального строку чи розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього кодексу.
n Ч.2 ст. 721 КК України строк чи розмір покарання замаху на злочин не повинен перевищувати трьох четвертей максимального строку чи розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого КК України за відповідний закінчений злочин.
n Доповнити ч.1 ст.66 КК України “Обставини, які пом’якшують покарання” пунктом 10 – вчинення злочину особою, якщо він передує іншому злочину при наявності добровільної відмови від останнього.
n Передбачити у розділі ІХ Особливої частини Кримінального кодексу (ст. 2551) самостійний склад злочину: “Створення злочинної групи для зайняття антисуспільною діяльністю з корисливою метою.
|