Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Соціальна психологія; психологія соціальної роботи


Бенько Ліана Степанівна. Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі : дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 262арк. — Бібліогр.: арк. 197-214.



Анотація до роботи:

Бенько Л.С. “Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи. Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України. – К., 2007.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню соціально-психологічних чинників, що значно впливають на поведінку студентів, надають їй нормативної спрямованості, забезпечують виникнення та збереження певного стандарту поведінки у студентській групі.

В дисертації теоретично обґрунтовано соціально-психологічну специфіку генезу нормовідповідної поведінки особистості і розкрито сутність поняття “нормативна поведінка” у контексті студентської групи; експериментально визначено соціально-психологічні чинники виникнення і збереження певного стандарту поведінки студентської молоді; розроблено і апробовано шляхи стимуляції нормативної поведінки членів студентської групи.

Теоретичне значення дослідження полягає: у поглибленні знань про поняття “стандарт поведінки”, “нормативна поведінка” і “девіантна поведінка” та їх співвідношення; у з’ясуванні специфіки спілкування у студентській групі, де формуються певні стандарти поведінки; у розкритті механізмів стабілізації прийнятих більшістю норм поведінки (конформності, сумісності й спрацьованості, особливостей впливу згуртованості на ступінь прихильності індивідів до певного стандарту поведінки). Результати дослідження поглиблюють розуміння соціально-психологічних чинників, що сприяють виникненню і збереженню певних норм поведінки членів студентської групи.