Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Іскра Наталія Іванівна. Шляхи оптимізації хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки: дисертація канд. мед. наук: 14.01.03 / АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Іскра Н.І. Шляхи оптимізації хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – хірургія. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України, м. Київ, 2003.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності існуючих та розробці нових методик органозберігаючих операцій, а також використанню нових медикаментозних комплексів у Нр позитивних хворих на виразкову хворобу, ДПК ускладнену перфорацією шляхом впливу на один з факторів етіопатогенезу – паразитування Нр на слизовій оболонці гастродуоденальної зони.

На основі динамічного спостереження та аналізу результатів лікування 82 Нр-позитивних хворих на виразкову хворобу ДПК ускладнену перфорацієюбуло розроблено та впроваджено схему діагностики та лікування НР-позитивних хворих з перфоративною виразкою ДПК.

Розроблені комплекс ерадикуючої терапії та методика видалення рубцево змінених тканин у хворих з перфоративною виразкою ДПК, дозволяють проведенню антихелікобактерної терапії з моменту оперативного втручання, супроводжуються ерадикацією Нр через 1 місяць у 85% випадків, сприяють стабілізації стану клітинної та гуморальної ланок імунітету, зменшують кількість негативних сторонніх ефектів та рецидив виразки на 4%, а також максимально зберігают фізіологічність бульбарної зони ДПК.

1. Вивчення частоти та ступеня інфікованості Helicobacter pylori гастродуоденальної зони при перфорації виразки ДПК виявило його наявність у 84,5 % пацієнтів, а перебіг захворювання у Нр позитивних хворих супроводжується значним ступенем контамінації у 40,2% та середнім у 35,4% випадків.

2. Дослідження морфологічного стану гастродуоденальної зони у хворих з перфоративною виразкою ДПК виявило відсутність Helicobacter pylori в ульцерогенній ділянці та типове його знаходження в антральний відділ шлунку, а також відобразило залежність між глибиною запального процесу та ступенем забрудненості Нр та показало зворотність змін в ділянці виразки на фоні адекватної ерадикуючої терапії.

3. Поєднання перфорації виразки ДПК зі стенозом чи пенетрацією у Нр позитивних пацієнтів виникає на фоні саме важкого ступеня хелікобактерної контамінації для котрої характерним є також виразковий інфільтрат понад 1 см.

4. Персистенція Нр в слизовій оболонці шлунка і ДПК призводить до значної активації гуморального ланцюга імунної системи у вигляді зростання фагоцитозу, підвищення концентрації IgМ і циркулюючих імунних комплексів супресії клітинної реакції, що характеризувалась зменшенням кількості Т-лімфоцитів за рахунок Т-хелперів.

5. Перебіг післяопераційного періоду у Нр позитивних хворих без проведення ерадикуючої терапії характеризується поглибленням негативних змін гастродуоденальної ділянки, що супроводжується зростанням в післяопераційному періоді важкого ступеня забрудненості Нр: через 1 місяць на 10%; через 6 місяців на 16%, а через 1 рік рецидив виразки мав місце у 17,3% випадків.

6. Застосування омезу, амоксіциліну, метронідазолу в післяопераційному періоді у пацієнтів з перфоративної виразкою ДПК призводить до ерадикації Нр через місяць у 67% випадків; через 6 місяців зменшується на 20%, а через 1 рік рецидив виразки було виявлено у 4,5% випадків, крім того супроводжується негативним впливом на динаміку sIgA, а також гуморальної ланки імунітету у вигляді підвищення рівня Ig G та Ig М .

7. Впровадження піноподібної ерадикуючої суміші зі складом: кисень, альтан, кверцетин пектин, азітроміцин, сприяє покращенню репаративного процесу в гастродуоденальній ділянці, супроводжується ерадикацією Нр через 1 місяць у 85% випадків, через 6 місяців - у 10 (38,5%) з 26 хворих, крім того відмічена стабілізація стану клітинного та гуморального ланок імунітету та зменшує рецидив виразки на 4%.

Публікації автора:

1. Слонецький Б.І., Ватаман В.М., Волянюк П.М., Сидорчук Р.І., Слонецький І.І., Іскра Н.І., Любецький В.Б. Окремі аспекти патогенезу перитоніту, що спричинений вмістом дванадцятипалої кишки // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. Вип. 9; кн.1.-К.,2000. - С.397 - 399.

2. Слонецький Б.І., Іскра Н.І., Мехрабан Дж.Ф., Слонецький І.І. Окремі аспекти лікування хворих, оперованих з приводу перфоративної виразки ДПК // Збірник наукових праць КМАПО ім. П.Л.Шупика. Вип.10; кн. 3.-К.,2001. - С.397-399.

3.Тутченко М.І., Слонецький Б.І., Ватаман В.М., Щур І.В., Слонецький І.І., Іскра Н.І. Шляхи покращення хірургічного лікування перфоративної виразки дванадцятипалої кишки // Науковий вісник Ужгородського університету, серія “Медицина”. - 2001. - Вип14. - С.175-177.

4. Слонецький Б.І., Іскра Н.І., Плескач О.Я., Мехрабан Дж.Ф., Слонецький І.І., Тертичний Ю.Г. Імунологічний стан хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки та його динамічні зміни при різних варіантах консервативного лікування // Збірник наукових праць КМАПО ім. П.Л.Шупика. Вип.11; кн. 1.-К.,2002. - С.794-798.

5. Слонецький Б.І., Іскра Н.І., Мехрабан Дж.Ф., Слонецький І.І., Тертичний Ю.Г. Стан слизової оболонки гастродуоденальної зони у хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки // Збірник наукових праць КМАПО ім. П.Л.Шупика. Вип.11; кн. 1.-К.,2002. - С.798-802.

6.Слонецький Б.І., Ватаман В.М., Слонецький І.І., Іскра Н.І., Мохамед Х.С., Хассан , Крилюк В.О.Тенденції перебігу та напрямки лікування перфоративної виразки дванадцятипалої кишки // Збірник наукових праць КМАПО ім. П.Л.Шупика. Вип.11; кн. 1.-К.,2002. - С.83-88.

7..Тутченко М.І., Слонецький Б.І, Щур І.В., Слонецький І.І., Іскра Н.І., Мохамед, Хассан Х.С., Тетірко І.В., Калиновський В.В. Перший досвід лапароскопічних втручань у хірургії перфоративної виразки дванадцятипалої кишки // Буковинський медичний вісник. - 2002. - Т.6, №3. – С. 111-113.

8.Tutchenko M., Furmanov U., Slonetsky B., Vataman V., Slonetsky I., Iskra N., Churbakov A. // European Society of Surgery 5th Annual Meeting. – Abstract book. – Belgium. – 2001. - P. 43-44