Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


246. Ейяд М.С.Алар. Вікові особливості церебральної гемодинаміки та ліпідного обміну у хворих на ішемічний інсульт: дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Ейяд М.С. Алар. Вікові особливості церебральної гемодинаміки і ліпідного обміну у хворих на ішемічний інсульт. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.15 – нервові хвороби. - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2004.

Виявлено, що у хворих на ІІ середнього віку вище частота атеросклеротичного ураження МАГ в порівнянні з особами КГ того ж віку та хворими похилого віку, що свідчило про більш "агресивний" перебіг атеросклерозу у хворих середнього віку і високий ризик розвитку повторних гострих порушень мозкового кровообігу.

Показники церебральної гемодинаміки в екстра- та інтракраніальних судинах у хворих на ІІ середнього і похилого віку значно нижче, ніж у осіб КГ. У хворих на ІІ середнього віку рівень кровотоку в церебральних судинах відповідав значенням, характерним для хворих похилого віку. У той же час, у хворих на ІІ в каротидному басейні відзначалась збереженість мозкового кровотоку в ХА і БА, що свідчило про роль ВББ у компенсації церебральної гемодинаміки у хворих на ІІ.

У хворих на ІІ похилого віку в реабілітаційний період виявлялось підвищення рівня ХС, ЛПНГ, апо В, тригліцеридів і зниження вмісту антиатерогенних факторів - ЛПВГ і апо А1.

ЛСШК у хворих на ІІ похилого віку як в інтактній, так і в ураженій півкулі позитивно корелювала з рівнем ЛПВГ і негативно з рівнем ЛПНГ.

У хворих на ІІ похилого віку більш тверда система взаємозв'язків між системною, інтракардіальною гемодинамікою і церебральним кровотоком як в ураженій так і в інтактній півкулях, що свідчить про більш виражене звуження діапазону автономності церебральної гемодинаміки у хворих похилого віку

1. В дисертацій наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної проблеми що полягає у визначені ролі вікових особливостей церебральної гемодинаміки, структурних змін магістральних артерій голови та ліпідного обміну в формуванні ішемічних уражень головного мозку.

2. У хворих на ІІ середнього віку при одно- та двобічному ураженні ЗСА товщина ІМТ в іпсілатеральній і гетеролатеральній ЗСА статистично вірогідно більша, ніж в осіб КГ відповідного віку. У хворих похилого віку з одно- та двобічним ураженням ЗСА товщина ІМТ тільки в іпсілатеральній ЗСА статистично вірогідно більша, ніж в осіб КГ відповідного віку.

3. Встановлено, що у хворих на ІІ з однобічним ураженням ЗСА в середньому віці товщина ІМТ в іпсі- та гетеролатеральній ЗСА менша, ніж у хворих похилого віку. У хворих на ІІ середнього віку із двобічним ураженням ЗСА товщина ІМТ в гетеролатеральній ЗСА більша, ніж у хворих похилого віку.

4. У хворих на ІІ середнього і похилого віку при однобічному ураженні ЗСА частота і ступінь стенозування судин каротидного басейну однакова і переважали стенози понад 75 % (відповідно 45 % і 44,5 %). У хворих на ІІ середнього віку із двобічним ураженням каротид вища частота стенозування іпсілатеральних і гетеролатеральних судин понад 75 % (відповідно 33 % і 33 %), ниж у хворих похилого віку (відповідно 20 % і 12 %), що свідчить про вищий ступінь прогресування атеросклеротичного процесу у хворих на ІІ середнього віку.

5. У хворих на ІІ середнього віку вища, ніж у хворих похилого віку частота виявлення гіпоехогенних атеросклеротичних бляшок в ЗСА (при однобічному ураженні – у 4 рази частіше, при двобічному – у 12 разів) та внутрішній діаметр ЗСА менший, ніж у хворих похилого віку, що свідчить про більш “агресивний” перебіг атеросклерозу у хворих середнього віку.

6. Виявлено, що у хворих на ІІ середнього віку із двобічним ураженням ЗСА товщина ІМТ більша, ніж у хворих похилого віку, вища частота стенозування судин каротидного басейну понад 75 % просвіту судини і менші внутрішні розміри ЗСА. У хворих на ІІ середнього віку у загальній структурі атеросклеротичних бляшок висока питома вага гіпоехогенних бляшок, що дає підставу хворих середнього віку із двобічним ураженням ЗСА розглядати як групу з високим ризиком повторного порушення мозкового кровообігу.

7. У хворих на ІІ двох вікових груп в екстракраніальних судинах (ЗСА і ВСА) знижувався рівень кровотоку, в порівнянні з особами КГ. У хворих на ІІ середнього віку із двобічним ураженням каротид рівень кровотоку в сонних артеріях відповідав значенням, характерним для хворих похилого віку, а у хворих на ІІ середнього віку з однобічним стенозуванням каротид в іпсілатеральних вогнищах ураження ЗСА і ВСА рівень кровотоку нижчий, ніж у хворих похилого віку.

8. Встановлено, що у хворих на ІІ двох вікових груп з однобічним ураженням ЗСА в інтракраніальних судинах каротидного басейну не виявлялось вірогідної різниці між показниками ОбШК у СМА в порівнянні з особами КГ відповідного віку. У хворих на ІІ середнього і похилого віку із двобічним ураженням каротид ОбШК в іпсі- і гетеролатеральних СМА вірогідно нижче, ніж в осіб КГ і хворих з однобічним стенозуванням каротид. У хворих на ІІ двох вікових груп рівень ЛСШК в судинах ВББ (ХА, БА) відповідав рівню, характерному для осіб КГ відповідного віку, що свідчить про роль ВББ у компенсації церебральної гемодинаміки у хворих на ІІ в судинах каротидного басейну.

9. У хворих на ІІ похилого віку в реабілітаційний період виявлялись ДЛП: підвищення рівня загального холестерину, ЛПНГ, аполіпопротеїнів В, триглицеридів і зниження вмісту антиатерогенних факторів - ЛПВГ і аполіпопротеїнів А1. У хворих на ІІ похилого віку ЛСШК в ЗСА як в інтактній, так і в ураженій півкулі, а також ЛСШК у ПМА інтактної півкулі позитивно корелювала з рівнем ЛПВГ і ЛСШК у ХА ураженої півкулі негативно корелювала з рівнем ЛПНГ.

10. У хворих на ІІ структура і ступінь виразності кореляційних зв'язків між показниками церебральної і системно-інтракардіальної гемодинаміки мала вікові особливості. У хворих на ІІ похилого віку більш сильна, ніж у хворих середнього віку система взаємозв'язку між системною, інтракардіальною гемодинамикою та церебральним кровотоком як в ураженій так і в інтактній півкулях, що свідчить про більш виражене звуження діапазону автономності церебральної гемодинаміки у хворих похилого віку.

Публікації автора:

1. Ейяд М.С. Алар. Возрастные особенности морфо-функциональной структуры магистральных артерий головы у лиц без клинических признаков церебральной сосудистой патологии // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения (Труды Крымского государственного медицинского университета им. С.И. Георгиевского). 2002. № 1 (том 138). С. 8587.

2. Ейяд М.С. Алар. Возрастные особенности атеросклеротического поражения магистральных артерий головы у больных ишемическим инсультом // Проблемы старения и долголетия 2003. № 3 (том 12). С. 259264.

3. Ейяд М.С. Алар. Шульженко Д.В. Корреляция уровня атерогенных и антиатерогенных факторов с мозговым кровотоком при церебральном атеросклерозе у пожилых больных ишемическим инсультом // Проблемы старения и долголетия 2003. № 4 (том 12). С. 388394. (Внесок здобувача полягає у самостійно клінічному підборі і обстежуванні хворих, статистичній обробці, аналізі отриманих даних і підготовці статті до друку).

4. Красиленко Е.П., Ейяд М.С. Алар. Возрастные особенности внутрисистемной корреляции церебральной гемодинамики у лиц с высоким генетическим или экологическим риском развития цереброваскулярной патологии // Проблемы старения и долголетия 2002. № 4 (том 11). С. 405416. (Приймав особисто участь у наданні ідеї статті, обстежував методом ультразвукової доплерографії, статистично обробляв та аналізував отримані дані та підготував статтю до друку).

5. Ященко И.А., Ейяд М.С. Алар. Особенности гемодинамики и липидного спектра разных стадий дисциркуляторной энцефалопатии // Таврический медико-биологический вестник. –2002. № 2 (том 5). С. 161164. (Особистий внесок здобувача полягає в обґрунтуванні результатів обстеження за методом ультразвукової доплерографії, статистичній обробці та аналізі отриманих даних і підготовці статті до друку).

6. Ященко И.А., Ейяд М.С. Алар, Савчук Е.А. Гемодинамические особенности разных стадий дисциркуляторной энцефалопатии // Таврический журнал психиатрии. –2002. том 6, № 1 (18). С. 20–22. (Приймав безпосередню участь у наборі клінічного матеріалу та обстеженні хворих, проводив аналіз та статистичну обробку отриманих даних, підготував статтю до друку).

7. Ейяд М.С. Алар. Возрастные особенности толщины комплекса интима-медиа и частоты атеросклеротического поражения магистральных артерий головы у лиц без клинических признаков церебральной сосудистой патологии // Тези доповідей IV Української конференції молодих вчених, присвяченій пам`яті акад. В.В.Фролькіса. – Київ, 24 січня 2003. – С. 7– 8.

8. Ейяд М.С. Алар, Кузнецов В.В. Изменение содержания липидов, липопротеинов и аполипопротеинов плазмы крови у больных ишемическим инсультом в реабилитационный период // Тезисы докладов научно-практической конференции, посвященная 105-летию со дня рождения С.И. Георгиевского. – Симферополь, 13-14 мая 2003. – С. 18–20. (Внесок здобувача полягає у самостійному клінічному підборі і обстеженні хворих, статистичній обробці, аналізі отриманих даних та підготовці тез до друку).

9. Ейяд М.С. Алар. Особенности морфо-функциональной структуры магистральных артерий головы у больных ишемическим инсультом на фоне церебрального атеросклероза в пожилом возрасте // Тезисы докладов материалы 75-й научно-практической конференции молодых учёных. – Симферополь, 23-24 апреля 2003. – С. 129–130.

10. Ейяд М.С. Алар. Особенности церебральной гемодинамики у лиц пожилого возраста по данным ультразвукового дупплексного сканирования // Тезисы докладов всеукраинской конференции молодых учёных посвященной актуальным вопросам современного естествознания. – Симферополь, 11–13 апреля 2003. – С. 34.

11. Ейяд М.С. Алар. Вікова динаміка товщини комплексу інтима-медіа у хворих на ішемічний інсульт на фоні церебрального атеросклерозу // Тези доповідей матеріалів науково-практичної конференції молодих вчених із міжнародною участю "Кардіальний, церебральний та периферійний атеросклероз. Актуальні питання діагностики та лікування". – Івано-Франківськ, 15–16 травня 2003. – С. 60– 61.

12. Кузнецов В.В., Ейяд М.С. Алар. Возрастные особенности объемной скорости мозгового кровотока у больных ишемическим инсультом на фоне церебрального атеросклероза // Тезисы докладов 75-й научно-практической конференции молодых учёных. – Симферополь. – 2003, 23-24 апреля. – С. 129. (Внесок здобувача полягає у клінічному та інструментальному обстеженні хворих, статистичній обробці та аналізі отриманих даних і підготовці тез до друку).