Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Місостов Тотраз Юрійович. Розвиток історичного краєзнавства на Лівобережній Україні (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.) : дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 256арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 191-230.



Анотація до роботи:

Місостов Т.Ю. Розвиток історичного краєзнавства на Лівобережній Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України. Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна. Харків, 2006.

Дисертація є першою комплексною роботою у вітчизняній історіографії про розвиток історичного краєзнавства на Лівобережжі в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Зокрема, основні питання дослідження включають: аналіз впливу соціально-економічних і суспільно-політичних факторів на розвиток історичного краєзнавства в губерніях Лівобережної України у той час; висвітлення участі офіційних кіл та громадськості у краєзнавчій роботі, визначення їх впливу на розвиток історичного краєзнавства; аналіз діяльності основних краєзнавчих осередків, визначення головних причин та обставин їх виникнення, а також ролі цих закладів у розвитку історико-краєзнавчого руху; дослідження діяльності окремих краєзнавців тієї доби. Робиться висновок, що наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. розвиток історичного краєзнавства на Лівобережній Україні набув цілісного і системного характеру. Основоположну роль у розгортанні історико-краєзнавчого руху відігравали історико-краєзнавчі осередки, які з’явилися в цей час у губерніях Лівобережної України. Виникнення і розвиток губернських центрів історико-краєзнавчих досліджень, головним чином, пов’язане з активізацією місцевих органів самоврядування і в цілому громадськості Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній. Досвід дореволюційного історичного краєзнавства може стати в нагоді при розв’язанні багатьох питань розвитку сучасного історико-краєзнавчого руху.