Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Кірюшин Володимир Миколайович. Розробка технології відновлення каналізаційних трубопроводів з використанням керамічних виробів: дисертація канд. техн. наук: 05.23.08 / Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

В.М. Кірюшин “Розробка технології відновлення каналізаційних трубопроводів з використанням керамічних виробів” – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія і організація промислового та цивільного будівництва Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури. Харків, 2003.

У дисертації розглянуто розробку технології відновлення каналізаційних трубопроводів з використанням керамічних виробів.

Виконано аналіз стану каналізаційних мереж і факторів, що впливають на експлуатаційну довговічність конструкцій.

Установлено, що протягом останніх двох століть мережі, що були побудовані з застосуванням кераміки, зарекомендували себе позитивно, тому використання їх для ремонту і відновлення сучасних каналізаційних трубопроводів є ефективним.

У роботі виявлена раціональна комбінація труб-вкладишів із застосуванням керамічних виробів.

Розроблена методика розрахунку максимальної довжини проштовхування ланцюгів труб-вкладишів від стартового до цільового оглядових колодязів.

Наведена методика підбору складу розчину для заповнення міжтрубного простору.

Запропоновані технічні, технологічні та організаційні рішення відновлення каналізаційних трубопроводів за допомогою каналізаційних керамічних збірно-монолітних трубопроводів-вкладишів.

В дисертаційній роботі науково обґрунтована і розроблена технологія відновлення каналізаційних трубопроводів шляхом зведення у зруйнованому трубопроводі комбінованих керамічних збірно-монолітних трубопроводів-вкладишів, що дозволяє знизити вартість ремонтно-відновлювальних робіт і підвищити експлуатаційну довговічність мереж водовідведення.

  1. Дослідження стану каналізаційних мереж в Україні показало, що основними причинами передчасного руйнування каналізаційних трубопроводів є корозія склепінь, стирання лотків, руйнування тіла труб і стикових з’єднань.

Аналіз зарубіжного досвіду відновлення несучої здібності каналізаційних трубопроводів показав, що роботи із введення до старого трубопроводу пластмасового трубопроводу-вкладиша має високу вартість.

  1. Виконані дослідження дозволили зробити висновок, що каналізаційні керамічні труби (але без раструбів) діаметром 350; 450; 600 і 800 мм, що виготовляються в Україні, можуть бути використані як труби-вкладиші у відновлювальних каналізаційних трубопроводах діаметром відповідно 500; 600; 800 і 1000 мм. При цьому внутрішні діаметри, що одержуються в результаті відновлення, не відрізняються від діаметрів, які мають місце в зарубіжній практиці при відновленні відповідних трубопроводів поліетиленовими трубами-вставками.

Теоретично і практично підтверджена можливість відновлення трубопроводу діаметром до 2000 мм за допомогою безраструбних залізобетонних труб, футерованих керамікою.

  1. Порівняння результатів випробувань керамічних і пластмасових матеріалів і виробів показало, що зносостійкість керамічних виробів перевищує зносостійкість пластмасових труб.

  2. З використанням чисельного експерименту розроблена методика визначення максимальної довжини нового трубопроводу, яка залежить від проштовхуючого зусилля, яке створюється в стартовому котловані, і міцності конструкцій трубопроводу.

  3. Для забезпечення додаткової міцності трубопроводу-вкладиша і його водонепроникності підібрані склади розчинів для заповнення міжтрубного зазору.

  4. В роботі запропоновано укладання труб-вкладишів здійснювати з умовою зміщення стиків труб, що заново укладаються, по відношенню до стиків зруйнованого, що дозволяє значно підвищити водонепроникність відновлюваного трубопроводу.

  1. Розроблені, що відрізняються новизною, конструкції і технічні рішення для відновлення непрохідних і напівпрохідних трубопроводів, що дало можливість знизити вартість ремонтно-відновлювальних робіт на пошкоджених ділянках мережі водовідведення.

  2. Науково обґрунтована і розроблена технологія відновлення зруйнованих непрохідних і напівпрохідних каналізаційних трубопроводів , що забезпечує міцність, корозійно- і зносостійкість і водонепроникність трубопроводів.

  3. Розроблений спосіб відновлення каналізаційних трубопроводів, з використанням гідроопалубки з м’якою оболонкою, що служить привантаженням від спливання трубопроводу-вкладиша при заповненні міжтрубного зазору цементним розчином, захищений патентом України ІА 54858А.

  4. Розроблені технічні, технологічні та організаційні рішення дозволяють знизити вартість і тривалість ремонтно-відновлювальних робіт і забезпечити захист ґрунту і ґрунтових вод від забруднення стічними водами.

  5. Економічний ефект від упровадження розроблених у дисертаційній роботі рішень складає 25 тис.грн.

Публікації автора:

  1. Гончаренко Д.Ф., Коринько И.В., Кирюшин В.Н. Способы восстановления и антикоррозионной защиты канализационных коллекторов.// Науковий вісник будівництва – Харків: ХДТУБА; ХОТВ АБУ, 2001. № 12. с. 236-239.

/В даній публікації автором виконаний аналіз причин руйнації каналізаційних мереж, серед яких особлива роль виділяється корозії бетону./

  1. Гончаренко Д.Ф., Кирюшин В.Н. Восстановление канализационных трубопроводов способом проталкивания труб-вкладышей //Научно-технический сборник ХГАГХ "Коммунальное хозяйство городов".- Вип.33. Киев. "Техніка". 2001.с.48-53.

/Автором виконаний аналіз відновлення каналізаційних трубопроводів за кордоном, і в першу чергу, з використанням пластмасових труб-вкладишів. Він також запропонував використовувати залізобетонні труби облицьовані керамікою, що виготовляються на Україні./

  1. Гончаренко Д.Ф., Кирюшин В.Н. Технология восстановления канализационных коллекторов с использованием керамики //Збірник наукових праць Рівеньского держ.техн. ун-ту: Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди- Рівне. Вип.6. 2001. с.265-268.

/В даній роботі автором запропоновано використувати в конструкціях для відновлення каналізаційних трубопроводів керамічну плитку що служить захисним облицюванням./

  1. Гончаренко Д.Ф., Кирюшин В.Н., Коринько И.В. Восстановление с использованием коррозионностойких конструкций канализационных трубопроводов //Науковий вісник будівництва. – Харків: ХДТУБА; ХОТВ АБУ, 2002. № 16.с. 41-44.

/Автором запропонована технологія ремонту мереж із застосування вітчизняних керамічних труб-вкладишів для ремонту каналізаційних мереж./

  1. Гончаренко Д.Ф., Кирюшин В.Н. Способ облицовки канализационных труб керамической плиткой // Наук.вісн.будівництва. – Харків: ХДТУБА; ХОТВ АБУ.2002. № 17. с.72-75.

/В даній статті автором запропоновані бетонні та фібробетонні труби-вкладиші облицьовані керамічною плиткою, що виготовляються на заводах будіндустрії./

  1. Гончаренко Д.Ф., Коринько И.В., Кирюшин В.Н. Восстановление сетей водоотведения с использованием керамических труб за рубежом// Научно-технический сборник ХГАГХ "Коммунальное хозяйство городов". Вип. 38.Киев. "Техніка".2002. с. 40-43.

/Автор запропонував безраструбні керамічні труби, що виготовляються на вітчизняних заводах для послідуючого використання їх в якості труб-вкладишів./

  1. Плугин А.Н., Коринько И.В., Плугин А.А., Кирюшин В.Н. Цементация межтрубного зазора при ремонте коллекторов водоотведения методом вставок //Науковий вісник будівництва. ХДТУБА; ХОТВ ВБУ. Харків. № 19.2002 с.162-166.

/Автором запропонована методика вибору спеціального складу цементного розчину для заповнення міжтрубного зазору./

  1. Воблых В.А., Гончаренко Д.Ф., Кирюшин В.Н. Проталкивание железобетонных труб при реконструкции трубопровода//Науковий вісник будівницва. – Харків: ХДТУБА; ХОТВ АБУ. 2003. № 21, с.25-32.

/Автором проведений разрахунок максимальної довжини труб, що проштовхуються із стартового в цільовий оглядові колодязі./

  1. Гончаренко Д.Ф., Корінько І.В., Кірюшин В.М., Санков Г.О. Спосіб відновлення і захисту каналізаційних трубопроводів. Д.п. № 54858А. Бюллетень № 3 від 17.03.2002.

/Автор запропонував схему розміщення нових і існуючих стиків при ремонті і відновленні пошкоджених трубопроводів керамічними трубами-вкладишами./