Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Каржинерова Тетяна Іллівна. Розробка організаційно-технологічних рішень ремонту та відновлення конструкцій підземних частин житлових та громадських будівель : дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Каржинерова Т. I. Розробка організаційно-технологічних рішень ремонту та відновлення конструкцій підземних частин житлових та громадських будівель –Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. Харкiвський державний технiчний унiверситет будівництва та архітектури, Харків,2005.

Дисертація присвячена відновленню конструкцій підземних частин житлових та громадських будівель з використанням поліуретану.

Виконано класифікацію та аналіз чинників, що впливають на довговічність і несучу здатність конструкцій будинків, які лежать нижче нульової позначки.

Установлено характер впливу, виду та ступеня руйнування на вибір способу відновлення конструкцій.

За допомогою методів статистики нечислової природи та теорії експертних оцінок проведено математичний аналіз найбільш вагомих причин виникнення ушкоджень підземної частини будинків, головною з яких є водопроникність конструкцій.

Здійснено експериментальні дослідження поліуретану з метою його вивчення як матеріалу, що підвищує вологонепроникнiсть, морозостійкість та міцність конструктивних елементів і має високу водостійкість - і хімічну стійкістіь.

Вірогідність теоретичних досліджень перевірено та підтверджена шляхом зіставлення їх із експериментальними даними.

Розроблено технічні, технологічні та організаційні рішення з ремонту та відновлення підземної частини житлових і цивільних будинків з використанням поліуретану.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення i нове розв'язання наукової проблеми, що виявляється в розробці організаційно-технологічних рішень, які підвищують ефективність відновлювальних робіт підземної частини житлових і цивільних будинків.

Підвищення ефективності цих робіт досягнуто завдяки використанню поліуретану, здатного підвищувати міцність і водонепроникність конструктивних елементів, що ремонтуються.

Результатами досліджень підтверджено покладену в основу дисертаційної роботи робочу гіпотезу про необхідність підвищення ефективності ремонтно-будівельних робіт за рахунок використання сучасних будівельних матеріалів.

1. Дослідження конструктивних рішень будинків, зведених наприкінці ХIХ – середині ХХ ст. і конструкцій їх підземної частини, проведені на основі аналізу різних наукових джерел і виконаних автором спостережень при ремонті або перебудові житлових і цивільних будинків показали, що ефективність робіт з відновлення ушкоджених конструкцій підвальної частини будинків може бути суттєво підвищена завдяки застосуванню нових будівельних матеріалів, поліпшення якості робіт із проведення перебудови та відновлення конструкцій житлових будинків, удосконалення технології і організації робіт.

2. У результаті класифікації та аналізу чинників, що впливають на довговічність і несучу здатність будинків, виявлено причини експлуатаційної ненадійність конструкцій їх підземних частин. За допомогою методів статистики нечислової природи та теорії експертних оцінок виконано математичний аналіз найбільш вагомих причин виникнення ушкоджень підземної частини будинків.

3. Визначено, що гідроізоляційний захист забеспечений такими традиційними способами, як цементація, бітумізація або обмазувальна гідроізоляція є недовговічним – у середньому близько 7 років.

Крім того, метод цементації неможливо застосувати при ширині розкриття тріщин менше 0,5мм, а термін служби обмазувальної гідроізоляції становить усього 2-3 роки. Це викликає необхідність застосування нових прогресивних матеріалів та ініціює вдосконалювання організаційно-технологічних рішень виробництва гідроізоляційних робіт.

До того, виконання таких робіт усередині приміщення ускладнено за наявності великої кількості вологи або підпору ґрунтових вод.

4. Проведено експериментальні дослідження поліуретану з метою його вивчення як матеріалу, що підвищує міцність і вологонепроникнiсть конструктивних елементів.

Результати дослідження дали змогу висновити: поліуретан характеризується високими показниками з водостійкості (ДМ=1,17%) і хімічної стійкості до NaCl (ДМ=1,25%), NaOH (ДМ=1,44%), H2SO4 (ДМ=1,56%), морозостійкості (F=200), низьким водопоглинанням - 1,5-1,7% при покритті поверхні у два та один шари відповідно, великою водонепроникністю W= 12атм при товщині просочувального шару 1-2мм. Поліуретан має достатню адгезію до бетону, час технологічної життєздатності поліуретанової композиції становить 30 хвилин і може варіюватися додаванням спеціального складу, що прискорює полімеризацію.

5. У результаті випробування цегляних зразків із заiнґєктованими поліуретаном тріщинами, дією центрально прикладеного зростаючого короткочасного навантаження визначено, що величина поздовжніх деформацій заiнґєктованого зразка практично дорівнює величині поздовжніх деформацій цілого зразка до руйнування.

Величина напруги, при якій відбувається руйнування цілого та заiнґєктованого зразка, дорівнює 0,8 МПа, при цьому поздовжні деформації становлять 50 е 10-5 й 68 е 10-5 відповідно.

6. Порівняння поліуретану із традиційними матеріалами, що використовуються для гідроізоляційних робіт, показало, що поліуретан є більш економним матеріалом тому, що витрата його на 1м2 поверхні становить 0,0002-0,00025м3.

Трудомісткість ін’єктування поліуретаном нижча, ніж при iнґєктуваннi цементним розчином та епоксидною смолою, але трохи вища, ніж рідким склом.

Використання поліуретану як покривного та тампонажного матеріалу характеризується легким його дозуванням у співвідношенні компонентів 1:1.

Вартість поліуретанової суміші, нанесеної на 1м2 поверхні, нижче від вартості нанесених цементних розчинів – в 3,2 - 4 раза, силікат полімерної суміші – в 4,85 - 6,12 раза, бітумних мастик – в 2,1 - 2,7 раза, епоксидної суміші – в 1,3 - 1,6 раза.

7. Установлено технологічні властивості матеріалів, що використовувалися для гідроізоляції: характер впливу на їх адгезію з конструкцією, що ізолюється, а також впливу вологого середовища на властивості гідроізоляції та її взаємодії з матеріалом конструкцій.

В'язкість поліуретанової композиції в Па перебуває в межах від 0,15 до 0,2; життєздатність 20-40 хвилин - із системою, що прискорює полімеризацію (СУП) і 240 хвилин без використання СУП.

Поліуретан має високу адгезію до металу - 9,6 МПа, до бетону - при випробуванні зразка, покритого поліуретаном, розрив відбувся по бетону.

8. Дано рекомендації щодо оптимального складу полімерної композиції МБ1-3 (МБ.3.ПУ.КПП-01) і МВ-3 (МВ.3.ПУ.КПП-01) і СУП, її кількості, що залежить від необхідної життєздатності поліуретану.

9. Науково обґрунтовано та розроблено технічні, технологічні та організаційні рішення з ремонту та відновлення конструкцій підземної частини житлових і цивільних будинків з використанням поліуретану.

10. Визначено економічну ефективність розроблених рішень ремонту та відновлення конструкцій підземних частин будівель з використанням поліуретану

Публікації автора:

1. Гончаренко Д.Ф., Каржинерова Т.И. Применение полиуретана для ремонта цокольных частей зданий старой застройки / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2003, №22, с.17 –20.

2. Каржинерова Т.I. Перебудова та посилення конструкцiй житлових будинкiв старої забудови / Збiрник наукових праць «Шляхи пiдвищення ефективностi будiвництва в умовах формування ринкових вiдносин». – Київ: КНУБА, 2002, №11, с. 58 –61.

3. Бондаренко Ю.В., Мосиенко Б. М., Каржинерова Т.И. Переустройство жилого здания в г. Харькове / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2002, № 19, с. 53 – 58.

4. Савйовский В.В., Каржинерова Т.И., Коломийченко Ю.Д. Заглубление и усиление фундаментов существующего здания старой застройки / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2002, № 19, с.103-106.

5. Каржинерова Т.И. Повышение долговечности эксплуатации конструктивов подвальных частей жилых и общественных зданий / Матерiали Мiжнародної конференцiї «Ресурс i безпека експлуатацiї конструкцiй, будiвель i споруд» / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2003, № 23, с.219 – 223.

6. Каржинерова Т.И. Использование полиуретана для ремонтно-восстановительных работ цокольных помещений жилых и гражданских зданий / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2004, № 27, с. 59 – 63.

7. Каржинерова Т.И, Копейко А.Е. Исследование кирпичной кладки с трещинами, восстановленными инъектированием / Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2004, № 28, с. 139 – 143.

8. Каржинерова Т.И. Ремонт и восстановление конструкций подземной части зданий с использованием экспертной системы/ Науковий вiсник будiвництва. – Харкiв: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2005, № 30, том 1, с. 89 – 91.