Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Механіка деформівного твердого тіла


271. Острик Володимир Іванович. Розробка математичних методів і дослідження контактної взаємодії пружних тіл при врахуванні тертя: дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Дніпропетровський національний ун-т. - Д., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Острик В. І. Розробка математичних методів і дослідження контактної взаємодії пружних тіл при врахуванні тертя. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла. - Дніпропетровський національний університет, Дніпропетровськ, 2004.

На підставі методу Вінера - Гопфа розроблено єдиний математичний підхід до розв’язання деяких класів граничних задач механіки контактної взаємодії пружних тіл з урахуванням тертя. Здійснено розвиток методу Вінера - Гопфа для його застосування до розв’язання мішаних задач теорії пружності для клина і конуса, а саме: запропоновано метод отримання асимптотичних оцінок для нескінченних добутків, які виникають при проведенні факторизації мероморфних функцій; розроблено методику знаходження асимптотики коренів ускладнених трансцендентних рівнянь; метод Вінера - Гопфа застосовано до інтегрального рівняння на скінченному інтервалі з різницевим ядром.

Знайдено точні розв’язки плоских контактних задач теорії пружності для клинів і осесиметричних контактних задач для конусів в умовах гладкого та фрикційного контакту. Розглянуто контакт пружного і жорсткого клинів, а також двох пружних клинів, які попередньо дотикаються у загальній вершині; контакт пружного клина з жорсткою насадкою; аналогічні задачі для конусів; вдавлювання жорсткої обойми у пружний конус.

В рамках теорії подібності Спенса досліджено фрикційну взаємодію індентора різної геометрії (жорсткого клина, прямого та похилого штампа, індентора поліноміального профілю) з пружною півплощиною за наявності зон зчеплення та проковзування в області контакту.

Отримано розв’язок задачі про невільний рівномірний обертовий рух стиснутих жорсткого і пружного дисків з ведучим жорстким диском. Встановлено, що область контакту поділяється на зону зчеплення на вході у контакт і зону проковзування на виході з контакту, початково горизонтальна площадка контакту стає похилою і точка прикладання рівнодійної нормальних напружень зміщується з лінії, яка з’єднує центри валів дисків. Проведено баланс потужності і визначено значення потужності втрат на тертя у зоні проковзування.

Знайдено точні розв’язки задач для пружного кусково-однорідного середовища з міжфазною тріщиною в умовах виникнення контакту берегів тріщини поблизу її вершин згідно з моделями гладкого та фрикційного контакту Комніноу. Проаналізовано вплив тертя на напружено-деформований стан контактуючих тіл.