Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем


172. Яценко Олена Анатоліївна. Розробка інтегрованих алгебро-алгоритмічних моделей: елементи теорії, інструментарій, застосування: дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2005. - 17 с.



Анотація до роботи:

Яценко О.А. Розробка інтегрованих алгебро-алгоритмічних моделей: елементи теорії, інструментарій, застосування. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем. - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. – Київ, 2005.

Дисертація присвячена побудові інтегрованих алгебро-алгоритмічних моделей, що ґрунтуються на алгебрі алгоритміки, формальних граматиках і засобах параметрично керованої генерації регулярних схем. Згадані моделі призначено для проектування та синтезу паралельних алгоритмів і програм. Розроблені моделі застосовано для розв’язання задач символьної мультиобробки (паралельні сортування, пошук, мовне процесування та ін.). Розроблено концепцію середовища конструювання алгоритмічних знань мультиобробки, яка ґрунтується на апараті алгебри алгоритміки. Отримані теоретичні результати застосовано у розробленому інтегрованому інструментарії діалогового конструювання та синтезу синтаксично правильних послідовних і паралельних програм. Інструментарій забезпечує синтез програм у сучасних об’єктно-орієнтованих середовищах програмування із використанням засобів візуалізованого проектування програм.

Головним результатом дисертації є розробка інтегрованих алгебро-алгоритмічних моделей, які розв’язують важливу задачу проектування і генерації програм і мають істотне значення для розробки послідовних та паралельних застосувань у сучасних ОО середовищах.

Конкретними науковими результатами проведеного дослідження є:

  1. Розроблено розподілені гіперсхеми – моделі, що є різновидом граматик структурного проектування і призначені для проектування та синтезу класів паралельних алгоритмів і програм.

  2. Створені моделі застосовано для проектування і генерації схем алгоритмів символьної мультиобробки: паралельних сортування, пошуку, мовного процесування та ін.

  3. Розроблено концепцію середовища конструювання алгоритмічних знань символьної обробки, яка ґрунтується на апараті алгебри алгоритміки (стратегії обробки, метаправила конструювання схем). Отримано оригінальні оцінки обчислювальної складності розроблених паралельних алгоритмів мультиобробки, що входять до складу згаданого середовища.

  4. Створено інтегрований інструментарій, в основу якого покладено систему діалогового конструювання та синтезу синтаксично правильних послідовних і паралельних алгоритмів та програм. Інструментарій забезпечує генерацію програм із використанням засобів візуалізованого проектування (мови UML і системи Rational Rose) у ОО середовищах програмування (Java, C++ та ін.). Інструментарій апробовано на розробці послідовних та паралельних програм сортування і пошуку.

Інструментарій впроваджено на кафедрі програмного забезпечення автоматизованих систем Міжнародного Соломонова університету.