713. Стащук Руслан Петрович. Рентгеноендоваскулярний метод в діагностиці та лікуванні варикоцеле: дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2004. : табл.
Анотація до роботи:
Стащук Р.П. Рентгеноендоваскулярний метод в діагностиці та лікуванні варикоцеле. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – хірургія.- Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова, Вінниця, 2004.
Дисертацію присвячено рентгеноендоваскулярній хірургії, а саме діагностиці та лікуванню варикоцеле за допомогою мініяінвазивного методу.
Запропоновано спосіб рентгеноендоваскулярної оклюзії сім’яних вен з профілактикою рефлюкса склерозуючої речовини за допомогою латексного балончика, який поряд з надійністю та безпекою зменшує частоту рецидиву до 2% та профілактує такі ускладнення, як набряк, болісність та водянка калитки.
Проведено порівняльний аналіз результатів лікування хворих з варикоцеле загальноприйнятими та запропонованим методами.
У дисертаційній роботі на основі впровадження мініінвазивного методу ендоваскулярної оклюзії яєчкових вен вирішене наукове завдання щодо поліпшення результатів лікування хворих з варикоцеле шляхом розробки нового методу, представлена порівняльна характеристика результатів лікування варикоцеле з традиційними методами.
Запропонований мініінвазивний рентгеноендоваскулярний діагностично-лікувальний метод дозволяє діагностувати захворювання на ранніх стадіях, надійно попереджує ускладнення під час та після операції, дозволяє зменшити рецидив захворювання до 2% та досягти облітерації у 96% випадків.
Рентгеноендоваскулярна оклюзія яєчкових вен при варикоцеле є методом вибору і альтернативою традиційним хірургічним втручанням (операції Іванісевича, Паломо). Застосування останніх виправдано лише при неможливості катетеризації яєчкових вен через анатомічні особливості (до 10% випадків).
Катетеризація ниркових та яєчкових вен дозволяє діагностувати ниркову флебогіпертензію і варикоцеле шляхом лівобічної флеборенотестикулографії з тензіометрією, дані яких є визначальними для встановлення показів до операцій тестикуло-іліокавальних анастомозів – 12,07% випадків.
Перевагою запропонованого способу хірургічного лікування варикоцеле є збереження шляхів артеріального притоку та лімфатичного відтоку органів калитки при мінімальній травматизації венозних судин.
Серед всіх груп порівняння в післяопераційному періоді перевага відновлення функції яєчок за даними спермографії була в оперованих запропонованим способом, значною залишалась після операції Іванісевича, і найменшою – після операції Паломо.
Публікації автора:
Стащук Р.П., Годлевський А.І., Драчевський М.П. Лікування варикозного розширення вен сім’яного канатика // Вісник Вінницького державного медичного університету. – 2001. - №2. - С.528-529 (дисертант особисто провів аналіз та статистичну обробку хірургічного лікування хворих на варикоцеле).
Стащук Р.П., Годлевський А.І., Драчевський М.П. Сучасний підхід до діагностики та лікування варикозного розширення вен сім’яного канатика // Практична медицина. – 2002. - №2. – С.156-158 (дисертант особисто приймав участь в оперативних втручаннях, оцінював ефективність запропонованих методів у профілактиці ускладнень, виконав статистичну обробку матеріалу).
Стащук Р.П. Вибір метода лікування в залежності від гемодинамічних змін в ниркових та яєчкових венах при варикоцеле // Ліки України. – 2003. - №12. – С.81-84 (дисертант самостійно впроваджував і оцінював ефективність запропонованого метода лікування варикоцеле, виконав статистичну обробку матеріалу).
Стащук Р.П. Патент на винахід № 49337А від 16.09.2002р. „Спосіб ендоваскулярної оклюзії лівої внутрішньої сім’яної вени з профілактикою рефлюкса склерозуючої речовини”.
Стащук Р.П. Сучасні аспекти діагностики та лікування варикоцеле // Збірник тезів міжнародного конгресу молодих вчених, м.Тернопіль. – 2002. - С. 86.