Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Столбовий Володимир Миколайович. Регулювання зовнішньої міграції адміністративно-примусовими методами : дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2007. — 216арк. — Бібліогр.: арк. 183-203.



Анотація до роботи:

Столбовий В.М. Регулювання зовнішньої міграції адміністративно-примусовими методами. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Київський національний університет внутрішніх справ, Київ, 2007.

Робота присвячена дослідженню засобів регулювання міграційних процесів в Україні. Здійснено аналіз міграційних процесів в Україні. Досліджено форми і методи, які використовують органи державного управління для регулювання міграційних процесів. Особливу увагу приділено адміністративному примусу, заходам попередження, припинення та адміністративній відповідальності іноземних громадян. Проаналізовано склад адміністративних проступків, пов’язаних з порушеннями іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію. Запропоновано перспективні шляхи вдосконалення процесуальної регламентації провадження у справах про адміністративні проступки, передбачені статтею 203.

У результаті дисертаційного дослідження, виконаного на основі аналізу чинного міжнародного й національного законодавства та практики його реалізації, наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що виявляється в розвитку розуміння сутності та видів адміністративно-примусових методів у сфері регулювання зовнішньої міграції. Сформульовано низку висновків, пропозицій і рекомендацій, спрямованих на вирішення зазначеного завдання.

Визначено та сформульовано основні напрями державної міграційної політики, ключовими з яких є такі: поліпшення соціально-економічної і демографічної ситуації у країні; забезпечення національної безпеки; захист інтересів, прав і свобод громадян України; налагодження співробітництва між органами контролю над міграцією на державному та міжнародному рівнях.

Розкрито поняття адміністративно-примусових методів державного регулювання зовнішніми міграційними процесами. Наведено їх детальну класифікацію. Сформульовано в оновленому виді дефініції понять: міграція, вимушена міграція, добровільна міграція, мігрант, міграційний контроль, адміністративний примус, заходи адміністративного попередження, заходи адміністративного припинення, адміністративна відповідальність, провадження у справах про адміністративні проступки та інші.

Наведено розгорнуту характеристику проступків, пов’язаних з порушеннями іноземцями та особами без громадянства порядку перебування в Україні, в’їзду та виїзду з її території. Окреслено проблеми провадження у справах про адміністративні проступки, передбачені статтею 203 КУпАП, запропоновано шляхи їх вирішення. Доведено авторське бачення шляхів реформування адміністративно-деліктного законодавства про міграцію і застосування адміністративно-примусових методів. На їх підставі розроблено пропозиції щодо внесення змін до законів України, нормативних актів Кабінету Міністрів України, якими регламентуються порядок перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через її територію. Пропонується внести до чинного КУпАП такі зміни:

статтю 25 КУпАП викласти в такій редакції:

"Стаття 25. Основні і додаткові адміністративні стягнення

Оплатне вилучення та конфіскація предметів можуть застосовуватись як основні, так і додаткові адміністративні стягнення; видворення за межі України може застосовуватись тільки як додаткове стягнення; інші адміністративні стягнення, зазначені в частині першій статті 24 цього Кодексу, можуть застосовуватись тільки як основні.

За один адміністративний проступок може бути призначено лише одне основне адміністративне стягнення. До основного адміністративного стягнення може бути приєднане одне чи кілька додаткових стягнень у випадках та порядку, передбачених цим Кодексом та законами України";

статтю 203 КУпАП викласти в такій редакції:

"Стаття 203. Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України

Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, –

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з подальшим видворенням за межі України або без такого.

Чинність цієї статті не поширюється на випадки, коли іноземці чи особи без громадянства з метою набути статусу біженця незаконно перетнули державний кордон України і перебувають на території України протягом часу, необхідного для звернення до відповідного органу міграційної служби із заявою про надання їм статусу біженця відповідно до Закону України "Про біженців"";

статтю 204-1 КУпАП викласти в такій редакції:

"Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

Перетинання або спроба перетинання громадянами України державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади –

тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Вчинення дій, передбачених частиною першої цієї статті, іноземцями або особами без громадянства –

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з подальшим видворенням за межі України або без такого ... ";

у статті 221 КУпАП слова "частиною першою статті 203" замінити словами "статтею 203 (крім випадків, передбачених статтею 222-1 цього Кодексу)".

Частину першу статті 222-1 КУпАП викласти в такій редакції:

"Органи Державної прикордонної служби України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, порушенням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, якщо такі порушення були виявлені у пунктах пропуску через державний кордон України, а також з неповерненням капітаном іноземного судна перепусток на право сходження на берег осіб суднового екіпажу (стаття 202, стаття 203, стаття 207)".

Публікації автора:

  1. Столбовий В.М. Провадження у справах про адміністративні проступки, передбачені ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення // Держава і право: Зб. наук. праць. – Юридичні і політичні науки. – Вип. 29. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. – 2005. – С. 318–324.

  2. Столбовий В.М. Поняття адміністративної відповідальності: теоретичні проблеми визначення // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 10. – С. 113–116.

  3. Столбовий В.М. Нормативна регламентація адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства за порушення ними правил перебування в Україні і транзитного проїзду її територією // Юридична Україна. – 2006. – № 2. – С. 45–49.

  4. Столбовий В.М. Методи регулювання зовнішніх міграційних процесів // Підприємництво, господарство і право. – 2007. – № 1. – С. 72–75.

  5. Столбовий В.М. Об’єкт адміністративного проступку, передбачений статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення // Право і суспільство. – 2006. – № 3. – С.140–143.

  6. Столбовий В.М. Система підготовки кадрів для роботи з мігрантами у світлі реформування державної служби в Україні (міжнародно-правовий аспект) // Адміністративна реформа в Україні: сучасний стан та шляхи її оптимізації: Тези доп. круглого столу. – К.: Нац. акад. внутр. справ України, 2005. – С. 28–29.

  7. Столбовий В.М. Державна міграційна політика України // Сб. науч. тр. по материалам науч.-практ. конф. "Современные проблемы и пути их решения в науке, транспорте, производстве и образовании". – Одесса: Черноморье, 2005. – Т. 7. – Юридические и политические науки. – С. 47–51.

  8. Столбовий В.М. Загальна характеристика видів міграційних процесів // Materialy II Miedzynarowej naukowe-praktycznej konferencji "Wyksztalcenie i nauka bez granic 2005". – Przemyl: Sp. Z o. o. "Nauka i studia", 2005. – T. 14. – Prawo. – S. 32–34.

  9. Столбовий В.М. Заходи адміністративного попередження щодо регулювання зовнішніх міграційних процесів // Адміністративне право і процес: шляхи вдосконалення законодавства і практики. Зб. матеріалів наук.-практ. конф. – К.: Київ. нац. у-т внутр. справ, 2006. – С. 236–238.