20. Дутчак Владислав Васильович. Рефлексія метафізики держави І.Канта (історико-філософський аспект): дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Дніпропетровський національний ун-т. - Д., 2005.
Анотація до роботи:
Дутчак В. “Рефлексія метафізики держави І.Канта (історико-філософський аспект)”. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.05 – історія філософії. Дніпропетровський національний університет, Дніпропетровськ, 2005.
У межах дисертації проведений комплексний історико-філософський аналіз рефлексії ідеальної держави І.Канта. Теоретичні, методологічні та онтологічні розробки видатного німецького вченого розглянуті в контексті європейської філософської традиції, що дало змогу представити його вчення в історико-філософській та культурно-соціальній перспективі. Предметним полем полеміки онтологічного виміру та теоретико - методологічного аналізу бачення ідеї державності І.Канта виступив онто-гносеологічний внесок філософської культури Нового часу та епохи Просвітництва – Ж.-Ж.Руссо, Т.Гоббса, Ш. Л. Монтеск’є, Дж.Локка, Г. Лейбніца – з якими він вступає в імпліцитну полеміку. В дисертації міститься критичний підхід до проблематики засадничих соціально-культурних та філософсько-правових ідей державної влади та державного управління в контексті проблем свободи та необхідності, природи та культури, влади та свавілля, справедливості та закону. Проведене розмежування даної проблематики на двох основних рівнях: особистісному (людина-громадянин) та суспільному (громадянське суспільство).
Публікації автора:
Дутчак В.В. Філософія свободи у творчості М.О.Бердяєва // Вісник Дніпропетровського університету. Сер. “Історія і філософія науки і техніки”. – Д.: ДДУ, 2000. – Вип. 7.- С. 75-82 (0,5 др.а.).
Дутчак В.В. Держава і державне управління у творчості Г.В.Ф.Гегеля // Філософія. Культура. Життя: Міжвуз. зб. наук. пр. – Д.: Наука і освіта, 2000. – Вип. 8. - С. 186-191 (0,36 др.а.).
Дутчак В.В. Проблеми державного устрою та владно-правових відносин у філософській спадщині І.Канта // Філософія. Культура. Життя: Міжвуз. зб. наук. пр. – Д.: Наука і освіта, 2000. – Вип. 9. - С.224-233 (0,4 др.а.).
Дутчак В.В. Погляди Дж.Локка на устрій та функціонування системи влади правового суспільства// Філософія і соціологія в контексті сучасної культури. Збір. наук. пр. – Д.: РВВ ДНУ, 2001. - С. 85-92 (0,5 др.а.).
Дутчак В.В. Проблеми суспільства, державної влади та свободи особи у творчості Імануіла Канта // Філософія. Культура. Життя: Міжвуз. зб. наук. пр. – Д.: Наука і освіта, 2002. – Вип.14. - С.127-133 (0,4 др.а.).
Дутчак В.В. Лейбніц і Кант – погляд на виникнення та призначення держави // Грані, № 6, 2002. – С.79-84 (0,68 др.а.).
Дутчак В.В. Проблеми на шляху формування громадянськості та національної ідеології як наріжних каменів державності України // Управління у державі ІІІ-го тисячоліття: ІІ-га міжнародна науково-практична конференція. – Л.: ЛвЦНТЕІ, 2003. – С.59-63 (0,4 др.а.)
Дутчак В.В. Владно-правові відносини та держава у філософській спадщині І.Канта // Вісник Дніпропетровського Університету. Сер. “Історія і філософія науки і техніки”. - Д.: Вид-во Дніпропетровського ун-ту, 2003. - Вип. 10.-С.48-53 (0,45 др.а.).