Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Оториноларингологія


Молочек Юрій Анатолійович. Реабілітація дітей після тонзилектомії: Дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 135 арк. , табл. - Бібліогр.: арк. 107-135.



Анотація до роботи:

Молочек Ю.А. Реабілітація дітей після тонзилектомії. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.19 – оториноларингологія. Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України, Київ, 2002.

Тема дисертації присвячена питанням підвищення ефективності лікування дітей із хронічним тонзилітом декомпенсованої форми в до- і післяопераційний періоди за допомогою розробленого нового способу підготовки дітей до тонзилектомії та використання препаратів мірамістин і кверцетин у післяопераційний період. Проаналізовано результати спостереження 160 хворих з хронічним декомпенсованим тонзилітом з 1997 по 2001 р. Досліджувану групу склали 120 осіб, контрольну – 40.

У дисертаційній роботі використано клінічні, імунологічні, бактеріологічні, цитологічні методи дослідження.

Результати експериментальних досліджень in vivo та in vitro свідчать про те, що лікувальна суміш, яка складається з антисептичного препарату мірамістин і вітаміновмісного – кверцетин, чинить ряд позитивних дій як на антигенний фактор, так і на механізми неспецифічної резистентності.

Несприятливі моменти, обумовлені недосконалістю місцевої анестезії та післянаркозними ускладненнями, нам пощастило уникнути шляхом застосування психопрофілактики в поєднанні з трансцеребральною електроаналгезією.

Результати досліджень засвідчили, що у 28 (93%) дітей, у яких застосовували трансцеребральну анестезію, ефект анестезії був задовільний і лише у 2 (7%) – незадовільний, тоді як у 14 (47%) дітей контрольної групи ефект анестезії – задовільний, а у 16 (53%) - незадовільний.

Застосування трансцеребральної електроаналгезії в поєднанні з психопрофілактикою виявилося ефективним, про що свідчать стабільні показники частоти пульсу та артеріального тиску, відсутність психогенних реакцій у післяопераційний період.

Уперше виявлено вплив мірамістину і кверцетину на мікрофлору тонзилярних ніш. У разі комплексного застосування кверцетину з мірамістином у 100% випадків знижуються показники росту різних видів ізольованих мікроорганізмів.

Застосування нового антисептичного засобу мірамістин у поєднанні з антиоксидантним вітамінним препаратом кверцетин у післяопераційний період сприяє відновленню рівня IgМ і IgG в крові, зниженню титрів ASL-O і ЦІК у сироватці крові вже в 1-й тиждень після оперативного втручання. Важливим механізмом у процесі тканинної регенерації є зменшення алергізації різних типів. Локальне застосування суміші запропонованих фармакотерапевтичних засобів сприяє загальному зниженню IgE-гіперчутливості організму дітей після тонзилектомії, особливо до антигенів гемолітичного стрептокока.

Результати цитологічних досліджень свідчать про те, що регенерація ранової поверхні після тонзилектомії завершується значно швидше у разі поєднаного застосування мірамістину і кверцетину. При цьому в ранні терміни після оперативного втручання спостерігається інтенсивніша реакція, більш виражений фагоцитоз мікро- та макрофагами, відносно рання елімінація мікроорганізмів з післяопераційної рани.

  1. Поєднання психопрофілактичної підготовки дітей і трансцеребральної електроаналгезії – ефективний метод підготовки до тонзилектомії під місцевим знеболюванням, який забезпечує достатню аналгезію під час операції та ефективно захищає від операційного стресу у 86% – 93% випадків.

  2. Застосування трансцеребральної електроаналгезії не спричинює циркуляторних розладів і не потребує спостереження анестезіолога в післяопераційний період.

  3. Обробка операційної рани після експериментальної тонзилектомії сумішшю мірамістину з кверцетином знижує антигенне навантаження на організм як стосовно розчинних мікробних, так і інертних корпускулярних факторів.

  4. Експериментально доведено, що лікувальна суміш мірамістину і кверцетину знижує гемотоксичну здатність ASL-O у 2 рази і поліпшує загоєння ранової поверхні після тонзилектомії.

  1. Суміш мірамістину і кверцетину впливає на фактори неспецифічної резистентності: стимулює деструктивну активність природних цитотоксичних клітин крові, а також сприяє нормалізації кількості лейкоцитів крові та їх фагоцитарної активності.

  2. Вперше виявлено вплив мірамістину і кверцетину на мікрофлору тонзилярних ніш. У разі комплексного застосування кверцетину і мірамістину у 100% випадків знижуються показники росту різних видів ізольованих мікроорганізмів.

  3. Результати клініко-експериментальних дослідженнь свідчать про те, що поєднане застосування мірамістину і кверцетину прискорює загоєння тонзилярних ніш і скорочує післяопераційний період в середньому на 2,2 доби.

Публікації автора:

  1. Лайко А.А., Молочек Ю.А. Вплив місцевого застосування мірамістину та кверцетину після тонзилектомії на стан гуморального імунітету у дітей //Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика.– Вип. 9, книга 2.– Київ, 2000. – С.605–609.

  2. Молочек Ю.А. Застосування трансцеребральної електроаналгезії та психопрофілактики при оперативному лікуванні дітей з хронічним декомпенсованим тонзилітом та аденоїдними вегетаціями //Журн. вушних, носових та горлових хвороб. – 2000. – №5. – С.85–87.

  3. Молочек Ю.А. Дослідження впливу місцевого застосування мірамістину та кверцетину після тонзилектомії на стан мікрофлори в тонзилярній ніші //Журн. вушних, носових та горлових хвороб. – 2001. – №6. – С.9–14.

  4. Молочек Ю.А. Експериментальне обгрунтування застосування мірамістину та кверцетину після тонзилектомії //Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. – Вип. 10, книга 3. – Київ, 2001. –С.1043–1049.