Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


Деревянкін Сергій Леонідович. Публічність та диспозитивність у кримінальному судочинстві : дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Харківський національний ун-т внутрішніх справ. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Деревянкін С.Л. Публічність та диспозитивність у кримінальному судочинстві. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. Харківський національний університет внутрішніх справ, Харків, 2005.

Дисертацію присвячено визначенню поняття, правової природи, структури, зв’язків та взаємозв’язків публічності і диспозитивності як кримінально-процесуальних явищ та їх впливу на форму кримінального процесу, встановленню джерел публічності і диспозитивності кримінального процесу та дослідженню місця інтересу в кримінально-процесуальній діяльності. У роботі визначається коло суб’єктів публічності і диспозитивності у кримінальному судочинстві; риси, які характеризують процесуальні права і повноваження у кримінальному процесі, а також виявляються фактори, що перешкоджають запровадженню диспозитивних прав та дискреційних повноважень у кримінально-процесуальне законодавство і правозастосовчу практику в Україні, також правові способи і форми їх нейтралізації, у зв’язку з чим пропонуються конкретні диспозитивні і дискреційні норми. Визначено принцип диспозитивності як основне нормативно виражене положення кримінального судочинства, яке виражає свободу суб’єктивно заінтересованої особи самостійно або за допомогою захисника / представника визначати форми і способи захисту порушеного права або охоронюваного законом інтересу, предмет процесуального провадження, а також його долю і долю процесу в різних процесуальних стадіях і провадженнях процесу, у зв’язку з чим сфера дії принципу диспозизитивності (матеріального його елементу) визначається залежно від виду кримінального провадження (приватного, приватно-публічного, публічно-приватного або публічного обвинувачення). Розкрито структуру принципів публічності і диспозитивності як сукупності вертикальних і горизонтальних рівнів. До останніх віднесено елементи, пов’язані з реалізацією учасниками процесу матеріальних вимог і здійсненням процесуальних прав. У роботі містяться рекомендації щодо вдосконалення процесуального законодавства у частині узгодження публічних і приватних інтересів.

Публікації автора:

1. Деревянкін С.Л. Стан та перспективи розвитку дискреційних повноважень процесуальних органів у справах про організовану злочинну діяльність // Криминогенная ситуация на юге Украины: особенности и проблемы сдерживания: Сб. науч. статей / Под ред. М. Ф. Орзиха, В. Н. Дремина. – Библиотека журнала “Юридический вестник”. – Одесса, 2003. – С. 70 – 78.

2. Деревянкін С.Л. Інтерес як фактор кримінального судочинства // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2004. — № 3. – Ч. 1. – С. 53 – 58.

3. Деревянкін С.Л. Зміст і значення диспозитивності як принципу кримінального судочинства // Митна справа. – 2005. – № 1. – С. 68 – 72.

4. Деревянкін С.Л. Правозабезпечувальні аспекти принципу публічності кримінального судочинства // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2005. – № 1. – С. 43 – 47.

5. Деревянкін С.Л. Публічність та диспозитивність як принципи та елементи метода правового регулювання процесуальної діяльності // Основні напрямки реформування ОВС в умовах розбудови демократичної держави. Мат. Між нар. науково-практ. конф. (Одеса, 14 – 15 жовтня 2004 р.). Ч. 1. – Одеса, 2004. – С. 149 – 154.