159. Лєшукова Ірина Володимирівна. Процесуальні особливості міжнародного співробітництва органів внутрішніх справ України при розслідуванні злочинів: дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Національний ун-т внутрішніх справ. - Х., 2004.
Анотація до роботи:
Лєшукова І.В. Процесуальні особливості міжнародного співробітництва органів внутрішніх справ України при розслідуванні злочинів. –Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. Національний університет внутрішніх справ, Харків, 2004.
Дисертацію присвячено вивченню актуальних правових, теоретичних і практичних проблем міжнародного співробітництва слідчих органів внутрішніх справ, співробітників кримінальної міліції України з відповідними компетентними органами іноземних держав при розслідуванні злочинів. Простежено історичний шлях розвитку міжнародного співробітництва правоохоронних органів України і його значення у спільній міждержавній діяльності по боротьбі із транснаціональною злочинністю. У роботі визначені поняття правової допомоги у кримінальних справах, видачі та міжнародного розшуку злочинців. Розкрита сутність і значення міжнародного слідчого доручення, виявлені суттєві недоліки, котрі допускаються слідчими органів внутрішніх справ України при його направленні, і запропоновані заходи щодо спрощення процедури міждержавних відносин у надсиланні і виконанні міжнародних слідчих доручень про правову допомогу. Внесено пропозиції щодо запровадження у проекті нового КПК України норм, які спрямовані на удосконалення провадження у кримінальних справах про злочини, скоєні іноземцями на території України, та правозастосовної практики з досліджуваних питань.
У дисертації сформульовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення процесуального порядку надання міжнародно-правової допомоги при розслідуванні кримінальних справ слідчим органів внутрішніх справ України і виконання ними міжнародних слідчих доручень, що надсилаються відповідними компетентними органами іноземних держав, а також наведено типову форму міжнародного слідчого доручення. Крім того, у висновках викладені наступні основні здобутки дослідження, а саме: пропозиції щодо спрощення процедури міждержавних відносин у направленні та виконанні міжнародних слідчих доручень про правову допомогу і внесення у зв'язку з цим відповідних змін і доповнень у Конвенцію про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 р.; удосконалений понятійний апарат вивченого процесуального інституту, зокрема, розроблене поняття міжнародного розшуку злочинців та запропонований більш широкий перелік основних етапів організації такого розшуку; аргументація необхідності запровадження у новому КПК України норм, спрямованих на удосконалення провадження у кримінальних справах про злочини, скоєні іноземцями на території України, а також громадянами України за кордоном; удосконалення поняття видачі (екстрадиції); обґрунтування необхідності прийняття Верховною Радою України Закону України “Про видачу злочинців (екстрадицію)”, який врегулював би значну частину спеціальних питань.
Публікації автора:
Лєшукова І.В. Міжнародне співробітництво правоохоронних органів України в боротьбі з організованою транснаціональною злочинністю // Вісник Університету внутрішніх справ. – 2000. – Вип. 12 (частина ІІ). – С. 50–54.
Лєшукова І.В. Історико-правовий огляд діяльності Інтерполу // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – 2001. – Спецвипуск. – С. 11–16.
Лєшукова І.В. Поняття і правові основи міжнародного розшуку злочинців, який здійснюється в системі Інтерполу // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – 2003. – Вип. 22. – С. 44–49.
Лєшукова І.В. Організація міжнародного розшуку в системі Інтерполу // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – 2002. – Вип. 18. – С. 60–64.
Лєшукова І.В. Кримінально-процесуальні проблеми взаємодії правоохоронних органів України з правоохоронними органами країн СНД у боротьбі зі злочинними співтовариствами // Підприємництво, господарство і право. – 2003. – № 10. – С. 129–132.
Лєшукова І.В. Гарантії прав та законних інтересів іноземців на досудовому провадженні у кримінальних справах і шляхи їх удосконалення // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – 2004. – Вип. 26. – С. 100–106.
Лєшукова І.В. Форми співробітництва держав у боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Збірка наукових праць. – Х.: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003.– С. 26–28.
Лєшукова І.В. Міжнародне співробітництво в підготовці спеціалістів підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю // Організаційно-правові питання реформування досудового слідства в Україні: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції. – Донецьк: ДІВС, 2003. – С. 173–177.