Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Березницька Ганна Григорівна. Прогнозування та профілактика гестаційного пієлонефриту у вагітних з безсимптомною бактеріурією : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2007. — 132арк. — Бібліогр.: арк. 115-131.



Анотація до роботи:

Березницька Г.Г. Прогнозування та профілактика гестаційного пієлонефриту у вагітних з безсимптомною бактеріурією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. –Одеський державний медичний університет МОЗ України. - Одеса, 2007.

На підставі клініко-лабораторних, мікробіологічних та функціональних методів дослідження вивчено особливості мікробіоценоза товстої кишки, піхви, виду та спектру бактеріурії, продукції факторів персистенції уромікрофлори, ниркового кровотоку у вагітних з безсимптомною бактеріурією, які є групою з високим ризиком розвитку гестаційного пієлонефриту. Отримані результати дозволили встановити прогностичні критерії розвитку гестаційного пієлонефриту і розробити шкалу прогнозування його розвитку. Встановлені критерії дозволили патогенетично обґрунтувати превентивну терапію, яка спрямована на запобігання рецидивування бактеріурії, корекції виявлених порушень піхвового та товстокишкового мікробіоценозів і ниркового кровотоку у вагітних з безсимптомною бактеріурією. Ефективність запропонованого методу превентивної терапії підтверджується спостереженнями за подальшим перебігом вагітності і результатами розродження для матері і немовляти у вагітних з безсимптомною бактеріурією.

В дисертації наведено нове рішення актуальної наукової задачі - прогнозування і профілактики ГП у вагітних з ББ на підставі вивчення мікробіоценозу товстої кишки та піхви, виду та спектра бактеріурії, факторів персистенції виділеної мікрофлори, ниркового кровотоку, встановлення нових прогностичних критеріїв ГП, розробки комплексу профілактичних заходів.

1. У вагітних із ББ мають місце порушення мікробіоценозу товстої кишки у 77% жінок, піхвового мікробіоценозу – у 78%. Бактеріурія представлена в 78% ентеробактеріями в середній кількості 105 КУО/мл. АЛА виявлена у 68% виділених штамів, АІА - у 80%, середне значення яких дорівнювало 2,7±0,05 мкг/мл і 2,6±0,05 Од відповідно.

2. Результати доплерометрії ниркового кровотоку у вагітних із ББ дозволили виявити підвищення ІР ниркової артерії та Vvmаx (0,64 ± 0,04 і 0,26±0,04 м/с відповідно).

3. Критеріями прогнозу виникнення ГП у вагітних із ББ є порушення

мікробіоценозу товстої кишки, яке поглиблювалось після проведення антибактеріальної терапії з приводу ББ, рецидивуючий вид бактеріурії, продукція уропатогенами комплексу факторів персистенції (АЛА>3 мкг/мл, АІА>2 ОД), тривалість санації сечовивідних шляхів > 5 днів, ІР ниркової артерії > 0,65, Vvmаx >0,25м/с.

4. Розроблений метод прогнозування ГП у вагітних із ББ грунтується на комплексному обстеженні вагітних (даних анамнезу, визначенні стану мікро-біоценозу товстої кишки, виду бактеріурії, факторів персистенції виділеної

мікрофлори, доплерометрії ниркового кровотоку), має специфічність - 94,6%, точність - 94%.

5. Комплекс превентивної терапії ГП у вагітних із ББ включає врахування ступеня порушень піхвового та товстокишкового мікробіоценозу при призначенні пребіотиків та пробіотиків з метою корекції виявлених порушень і підвищення колонізаційної резистентності організму (Лінекс, Дуфалак, Лактоваг), покращення ниркової гемо- та уродинаміки, посилення протизапального ефекту антибактеріальних препаратів (призначення препарату Канефрон Н).

6. Доведено, що превентивна терапія дозволила одержати наступні результати: зниження рівня РБ - у 2 рази, частоти розвитку ГП - у 4,3 раза, ускладнень вагітності та пологів - в 1,9 раза, народження дітей у стані асфіксії - у 2,85 раза, рівня ІЗЗ новонароджених - у 3,5 раза та зменшення перебування породіль і новонароджених в стаціонарі - в 1,2 раза (р<0,05).

Публікації автора:

  1. Воронін К.В., Березницька Г.Г. Можливість використання швидких діагностичних тестів Phan Leuco і Uriline3cоlі для виявлення інфекції сечовивідних шляхів у вагітних // Зб. наук. праць «Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики». – Київ-Луганськ, 2003. – Вип.9. - С.20-25. (Забір матеріалу, аналіз даних, підготовка до друку).

  2. Воронін К.В., Березницька Г.Г. Особливості мікробіоценозу товстого кишечника та статевих шляхів у вагітних з гострим пієлонефритом // Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Київ: Інтермед, 2004.– С.430-433. (Набір, аналіз матеріалу, підготовка до друку).

  1. Воронін К.В., Березницька Г.Г. Вплив особливостей мікроекологічного статусу вагітних, які перенесли гострий пієлонефрит на процес формування мікрофлори кишечника новонароджених // Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Київ: Інтермед, 2005.– С.59-64. (Набір, аналіз матеріалу, підготовка до друку).

  2. Воронін К.В., Березницька Г.Г. Роль персистентних характеристик мікрофлори в розвитку та протіканні гострого пієлонефриту у вагітних // Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Київ: Інтермед, 2006.– С.114-116. (Набір, аналіз матеріалу, підготовка до друку).

  3. Воронін К.В., Березницька Г.Г. Мікробіологічна характеристика мікрофлори урогенітального тракту у вагітних з хронічним пієлонефритом // Вісник наукових досліджень.-2005.- № 5.- С.63-64. (Збір та аналіз даних, переклад резюме, підготовка до друку).

  4. Патент № 19766 України МПК А61Р31/00/ Березницька Г.Г.,

Воронін К.В. (Україна) - Спосіб профілактики гестаційного пієлонефрита у вагітних з безсимптомною бактеріурією.-№200609261; Заяв. 22.08.2006; Опубл.15.12.2006. Бюл.12. (Особистий внесок здобувача полягає в розробці методу, оформленні документів).