Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Анестезіологія та інтенсивна терапія


Кучин Юрій Леонідович. Профілактика та лікування дихальної недостатності у хворих з контузією легень : дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Кучин Ю.Л. Профілактика та лікування дихальної недостатності у хворих з контузією легень. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Київ, 2006.

Дисертація базується на результатах лікування 109 пацієнтів і присвячена питанням поліпшення результатів лікування постраждалих з тяжкою контузією легень шляхом впровадження в клічну практику респіраторної підтримки з урахуванням стадійності патоморфологічних змін при контузії, а саме – рутинного застосування позитивного тиску в кінці видиху не раніше 3 доби від травми та використання штучної вентиляції легень в різних положеннях. В роботі встановлено, що вентиляція в прональній позиції та сидячі зменшує внутрішньолегеневе шунтування та покращує оксигенацію артеріальної крові при дихальній недостатності тяжкого ступеню. Доведена безпечність використання цих методів. Застосування штучної вентиляції легень в положенні лежачи на животі та сидячи дозволило знизити частоту розвитку вентилятор-асоційованої пневмонії, скоротити строки респіраторної підтримки та зменшити терміни лікування постраждалих в умовах відділення інтенсивної терапії. Впровадження сучасних методів респіраторної підтримки дозволило знизити загальну летальність до 11,3%, та до 3,23% зменшити летальність з легеневих причин у постраждалих з тяжкою контузією легень.

Дисертаційна робота містить новий напрямок розв’язання наукової проблеми інтенсивної терапії хворих з тяжкою дихальною недостатністю внаслідок контузії легень. У вирішенні важливої задачі покращення результатів лікування пацієнтів цієї категорії, поряд із дотриманням базових положень протективної стратегії штучної вентиляції легень, він пополягає в оптимізації методу респіраторної підтримки з урахуванням стадійності перебігу контузійного пошкодження, що передбачає індивідуальний підхід до застосування позитивного тиску в кінці видиху в ранні строки від травми, активне використання вентиляції в прональній позиції та в положенні сидячі.

  1. Факторами, що негативно впливають на тривалість респіраторної підтримки, строки лікування пацієнтів в умовах ВІТ та виживаємість постраждалих з тяжкою контузією легень є: висока оцінка за шкалами тяжкості поєднаних пошкоджень ISS та TRISS, висока оцінка за шкалою пошкодження легень LIS та коефіцієнт PaO2/FiO2, висока оцінка за шкалою загальної тяжкості стану APACHE II.

  2. Високі значення імпедансокардіометричного показника рідини грудної клітки корелюють з тяжкість пошкодження легень та асоціюються з більшою тривалістю респіраторної підтримки, збільшенням частоти виникнення вентилятор-асоційованих пневмоній та подовженням строків лікування в відділення інтенсивної терапії постраждалих з тяжкою контузією легень.

  3. Низький коефіцієнт PaO2/FiO2, висока оцінка за шкалами ISS та LIS при поступленні збільшують ризик розвитку вентилятор-асоційованої пневмонії у пацієнтів з контузією легень. Наявність рентгенологічних ознак контузії без проявів паренхіматозної дихальної недостатності не впливає на частоту пневмоній у пацієнтів з політравмою.

  4. Рутинне застосування ПТКВ у хворих з контузією легень в ранньому періоді є невиправданою мірою. Ефективність застосування позитивного тиску в кінці видиху підтверджена лише після 3-ї доби від контузії легень.

  5. Вентиляція в прональній позиції призводить до зростання показників оксигенації артеріальної крові та зменшенню внутрішньолегеневого шунтування більш ніж на 50%. Застосування вентиляції в положенні на животі більш ніж на 2 доби скорочує тривалість респіраторної підтримки та строки лікування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії.

  6. Вентиляція сидячи покращує оксигенацію та зменшує внутрішньолегеневий шунт більш як на 50%. Застосування вентиляції в положенні сидячи дозволяє скоротити строки проведення ШВЛ та тривалість лікування в відділенні інтенсивної терапії на 5 та більше діб.

  1. Впровадження сучасних методів респіраторної підтримки дозволило знизити загальну летальність до 11,3%, та до 3,23% зменшити летальність з легеневих причин у постраждалих з тяжкою контузією легень.

Публікації автора:

  1. Ф.С.Глумчер, А.В.Макаров, В.Н.Алексеев, А.Н. Косяков, Ю.Л.Кучин, О.Н.Рапий. Оптимальное время операций на костях скелета у больных с политравмой.// Травма. Том 4. 2003. № 2. С.189-192. Здобувачем особисто виконано літературний огляд, статистична обробка отриманих результатів, написаний розділ матеріалів і методів та результатів дослідження.

  2. Кучин Ю.Л., Глумчер Ф.С., Макаров А.В., Алєксєєв В.М.. Залежність тяжкості перебігу контузії легень від поєднаної скелетної травми.// Травма. Том 5. 2004. № 2. С.153-157. Здобувачем особисто визначена мета наукової роботи, набраний клінічний матеріал, виконана статистична обробка отриманих результатів, написані основні розділи. Особисто повідомив результати роботи на з’їзді.

  3. Кучин Ю.Л., Глумчер Ф.С. Застосування штучної вентиляції легень в положенні лежачи на животі в інтенсивній терапії дихальної недостатності у хворих з контузією легень.// Біль, знеболювання та інтенсивна терапія. Біль, знеболювання, інтенсивна терапія.- 2004.-№2.-С. 336-341. Здобувачем особисто визначена мета наукової роботи, набраний клінічний матеріал, виконана статистична обробка отриманих результатів, написані основні розділи. Особисто повідомив результати роботи на конгресі.

  4. Кучин Ю.Л., Мельник Є.А. Прогностичне значення визначення рідини грудної клітки методом імпедансокардіографії у хворих з контузією легень./ Збірка тез 59 міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених “Актуальні проблеми сучасної медицини”.- Київ.- 2005. С. 24-25. Здобувачем особисто визначена мета наукової роботи, набраний клінічний матеріал, виконана статистична обробка отриманих результатів, написані основні розділи.

  5. Glumcher F., Kuchyn I. Kinetic therapy (ventilation in prone and sit-in position) in patients with sever pulmonary contusion.// ANESTEZJOLOGIA INTENSYWNA TERAPIA.- 2005.- Tom XXXVII.- supplement1. P. 62 Здобувачем особисто визначена мета наукової роботи, набраний клінічний матеріал, виконана статистична обробка отриманих результатів, написані основні розділи. Особисто повідомив результати роботи на конгресі.

  6. Глумчер Ф.С., Кучин Ю.Л., Скубрій В.М., Солярик С.О. Спосіб респіраторної підтримки хворого з тяжкою контузією легень. Деклараційний патент на винахід №2003054160. Від 17.11.2003. Бюлетень №11. Здобувачем проведено набір матеріалу, дослідження ефективності запропонованого методу, оформлення заявки на деклараційний патент.