Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


595. Піріді Василь Людвикович. Профілактика перинатальної патології у жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією: дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Піріді В.Л.Профілактика перинатальної патології в жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія.- Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.- Київ, 2004.

Наукова робота присвячена зниженню частоти і ступеня виразності перинатальноъ патології в жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією. Вперше встановлений взаємозв'язок між перинатальними наслідками розродження, функціональним станом фетоплацентарного комплексу і еритропоезу в жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією, що зустрічаються самостійно й у поєднанні. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез анемії вагітних на фоні цитомегаловірусної інфекції, а також функціональних порушеннях у системі мати-плацента-плід. Розроблені і впроваджені практичні рекомендації по зниженню перинатальної патології в жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією на підставі використання феротерапії і метаболічної корекції.

„Ключові слова:” перинатальна патологія, анемія вагітних, цитомегаловірусна інфекція, профілактика.

У дисертації наведено теоретичне обгрунтування та запропоновано нове вирішення щодо зниження частоти перинатальної патології у жінок з анемією та цитомегаловірусною інфекцією на підставі вивчення особливостей еритропоезу і функціонального стану фетоплацентарного комплексу, а також удосконалення лікувально-профілактичних заходів.

  1. Клінічний перебіг вагітності і пологів у жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією супроводжується високою частотою фетоплацентарної недостатності (70,0%); загрози передчасних пологів (33,3%); бактеріального вагінозу (33,3%) і прееклампсії різноманітного ступеня тяжкості (26,7%), що пояснює значний рівень передчасних пологів (13,3%).

  2. Найбільш частим ускладненням при розродженні жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією є передчасний розрив плодових оболонок (46,7%); аномалії пологової діяльності (26,7%) і дистрес плода (30,0%), що призводить до високого рівня абдомінального розродження (26,7%).

  3. Поєднання анемії і цитомегаловірусної інфекції несприятливо впливає на перинатальні наслідки розрод-ження, що виявляється високим рівнем затримки внутрішньоутробного розвитку плода (30,0%); інтраам-ніального інфікування (20,0%); асфіксії новонароджених (40,0%); постгіпоксичної енцефалопатії (23,3%); реалізації внутрішньоутробного інфікування (16,7%); геморагічного синдрому (10,0%) і гіпербілірубінемії (6,7%), а сумарні перинатальні втрати складають 100,0.

  4. Функціональний стан фетоплацентарного комплексу у жі-нок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією порушу-ється, починаючи з 32-33 тиж. вагітності у виді компенсованої (10,0%) і субкомпесованої форм (3,3%), а напередодні розродження рівень компенсованої форми збільшується до 40,0%; субкомпенсованої - 23,3% і декомпенсованої складає 16,7%.

  5. Зміни еритропоезу у жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією характеризуються підвищеним гемолізом, серед основних причин якого важливу роль грає якісна неповноцінність еритроцитів, що циркулюють у крові, і їхнє прискорене старіння, на що вказує збільшення ількості трансформованих і предгемолітичних форм клітин при одночасному зниженні змісту нормальних дискоцитів, а також наявність дефектів у мембранах еритроцитів як за формою, так і по ступені виразності.

  6. Використання запропонованої лікувально-профілактичної методики у жінок з анемією і цитомегаловірусною інфекцією дозволяє знизити частоту перинатальної захворюваності (асфіксії новонароджених - у 2 рази; затримки внутрішньоутробного розвитку плода - у 1,8 разу; інтраамніального інфікування - у 2 рази; постгіпоксичної енцефалопатії - 1,8 разу і геморагічного синдрому - у 3 рази) і смертності - у 3 рази.

Публікації автора:

1.Вдовиченко Ю.П., Пириди В.Л. Особенности генеза гестационной анемии у женщин с цитомегаловирусной инфекцией и возможности использования препарата «СОРБИФЕР ДУРУЛЕС» // Здоровье женщины. - 2001. - №4. - С.34-38. (Дисертантом самостійно проведено аналіз вірусологічних та біохімічних досліджень, підготовка до друку).

2.Пириди В.Л. Особенности течения анемии у беременных с очагами генитальной инфекции // Зб. наук. праць “Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики “ .- вип.8. - Київ-Луганськ. - 2002. - С.54-57.

3. Вдовиченко Ю.П., Пириди В.Л. Современные аспекты профилактики и лечения железодефицитной анемии беременных // Репродуктивное здоровье женщины. - 2002. - №3. - С.7-9. (Дисертантом самостійно проведено аналіз біохімічних досліджень, підготовка до друку, переклад резюме).

4. Пириди В.Л. Профилактика перинатальной патологии у женщин с анемией и цитомегаловирусной инфекцией // Зб.наук.праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика.- вип.12.-кн.3.-2003.-С.220-225.

5. Пириди В.Л. Анемия у беременных с очагами генитальной инфекции // Тез. докл. научн.-практ. конф. «Актуальные аспекты репродуктивного здоровья«. - Здоровье женщины. - 2002. - №1. - С.130.