Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


275. Соколовська Тетяна Анатоліївна. Профілактика перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації: дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Соколовська Т.А. Профілактика перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, Київ, 2005.

Робота присвячена пошукам шляхів зниження частоти перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації.

Проведено вивчення особливостей преморбідного фону, клінічного перебігу вагітності, пологів, функціонального стану фетоплацентарної системи, перинатальних наслідків розродження і стану новонароджених у жінок з наявністю міоми матки.

На основі отриманих результатів розроблені, запропоновані та впроваджені практичні рекомендації, щодо зменшення частоти та ступеню важкості перинатальної захворюваності, які базуються на диференційованому призначенні відповідної медикаментозної терапії вагітним з міомою матки залежно від особливостей локалізації міоматозних вузлів.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і пропонується нове вирішення наукової задачі щодо зниження частоти перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації на підставі вивчення особливостей преморбідного фону, перебігу вагітності, пологів, функціонального стану фетоплацентарної системи і перинатальних наслідків розродження та розробки відповідних диференційованих лікувально-профілактичних заходів.

  1. У жінок з міомою матки має місце високий рівень прегестаційної соматичної захворюваності у вигляді інфекційної патології в дитячому та підлітковому віці (61,7%), захворювань серцево-судинної системи (78,3%), супутніх ендокринопатій (65,0%), захворювань шлунково-кишкового тракту (38,3%), варикозної хвороби нижніх кінцівок (31,7%), запальних уражень сечовидільної системи (16,7%), що спричиняє до напруженного функціонування нейроендокринної, серцево-судинної, імунної систем під час подальшої вагітності.

  2. Супутня патологія репродуктивної системи у жінок з міомою матки представлена запальними процесами піхви (70,0%), фоновими захворюваннями шийки матки (40,0%), хронічним сальпінгоофоритом (36,7%), фіброзно-кистозною мастопатією (33,3%), кистами яєчників (15,0%), ендометріозом (11,7%), що призводить до високої частоти менструальних розладів (76,7%), невиношування вагітності (36,7%), безпліддя (28,3%).

  3. Клінічний перебіг гестації у жінок з міомою матки в 82,1% випадків має обтяжений характер. Найбільш поширеними формами акушерських ускладнень є загроза переривання вагітності (76,7%), гестаційна анемія (86,7%), прееклампсія різного ступеню важкості (53,5%), загострення урогенітальної інфекції (36,7%) та бактеріальний вагіноз (67,8%).

  4. У вагітних з міомою матки в 82,1% має місце розвиток фетоплацентарної недостатності, що проявляється деструктивними змінами в плаценті (46,4%), порушенням кількості навколоплідної рідини (39,2%), варикозним розширенням плацентарних судин (25,6%), розладами матково-плацентарної та плодово-плацентарної гемодинаміки (67,8%), нестійким станом гормональної регуляції (64,2%), а при локалізації плаценти в проєкції субмукозних й інтрамуральних міоматозних вузлів з центрипетальним ростом – виснаженням (17,8%) гормонсинтетичної спроможності фетоплацентарного комплексу, що в 23,3% випадків супроводжувалось затримкою внутрішньоутробного розвитку.

  5. Розродження вагітних з міоматозним ураженням плодосховища відбувається на фоні високої частоти несвоєчасного вилиття навколоплідної рідини (63,6%), медикаментозного збудження пологової діяльності (54,5%), дистреса-плода (36,4%), аномалій пологової діяльності (41,3%), що призводить до зростання частоти оперативного розродження (56,0%), яке в 24% було плановим, а в 32% носило ургентний характер.

  6. Перинатальні наслідки розродження у жінок з міомою матки характеризуються високою частотою інтранатальної асфіксії (70,0%), постгіпоксичних уражень центральної нервової системи (36,0%), пневмопатії новонароджених (16,0%) та незрілістю процесів адаптації при переході до позаутробного способу життя (52,0%). Сукупні перинатальні втрати в групі пацієнток з міомою матки та загальноприйнятими методами медикаментозної корекції склали 16,7%.

  7. Найбільш несприятливими, щодо перинатальних наслідків, клініко-анатомічними формами міоми слід вважати інтрамуральні вузли в шийці та нижній 1/3 тіла матки, субмукозні вузли та міоми з центрипетальним ростом, особливо в випадках їх локалізації на передньо-бокових стінках в басейні aa.uterinae, розташування плаценти повністю або частково в проекціїї міоматозних вузлів, т.н. “плацента на вузлі”. У таких випадках значно зростає ризик дострокового переривання вагітності (41,6%), важких форм фетоплацентарної недостатності (81,8%) та передчасного відшарування плаценти (22,2%).

  8. Використання розробленої нами диференційованої методики медикаментозної корекції у вагітних з міомою матки різної локалізації дозволяє знизити частоту загрози переривання в 1,5 рази, фетоплацентарної недостатності в 1,8 рази, затримки внутрішньоутробного розвитку в 2,4 рази, передчасних пологів в 2,5 рази, дистресу плода в 3 рази; інтранатальної асфіксії – в 1,9 рази. Ефективність запропонованої нами схеми ведення гестації в даній когорті пацієнток підтверджується зменшення загального рівня перинатальних втрат з 16,7% до 3,3% на тлі зниження показників частоти та ступеню вираженості неонатальної захворюваності.

Публікації автора:

1. Т.А.Соколовська. Міома матки і вагітність. // Буковинський медичний вісник – 2001. – Т.5. – №3. – С.240-244. Здобувачем особисто підібрана та проаналізована сучасна наукова література, стаття до друку підготовлена самостійно.

2. Л.В.Тимошенко, Т.А.Соколовська. Влияние миомы матки на развитие акушерской и перинатальной патологии. // Здоровье женщины. – 2001. – №4 (8). – С.9-13. Здобувачем особисто визначена мета роботи, здійснений набір клінічного матеріалу, аналіз та статистична обробка отриманих результатів.

3. Т.А.Соколовська. Профілактика перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації. // Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. – №4 (20). – С.84-86. Стаття до друку підготовлена самостійно.

4. Т.А.Соколовська. Вагітність та пологи у жінок з міомою матки різної локалізації. // Зб.наук.праць співроб. КМАПО ім. П.Л.Шупика. – вип.13. – кн.6. – Київ, 2004. – С.53-57. Стаття до друку підготовлена самостійно.

5. Т.А.Соколовська. Особенности акушерской и перинатальной патологи у женщин с миомой матки // Тез.докл.научн.-практ.конф. «Актуальные аспекты репродуктивного здоровья». – Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. – №2. – С.164. Тези здобувачем сформульовані самостійно.