Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


367. Юрчишин Василь Миколайович. Проблеми державного та приватного обвинувачення в судах України: дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Академія адвокатури України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Юрчишин В.М. Проблеми державного та приватного обвинувачення в судах України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню правових проблем інституту підтримання державного та приватного обвинувачення в кримінальному процесі України. Розкривається поняття, значення і система видів обвинувачення та їх співвідношення, історія їх зародження, розвитку. Показана динаміка формування публічного та приватного обвинувачення та значення їх парадигми в кримінальному процесі України. Наведена система суб’єктів підтримання обвинувачення, розкрито їх процесуальний статус. Зосереджена увага на підготовці прокурора до участі в судовому провадженні і особливо до судових дебатів, розкрита сутність, значення та наслідки зміни та відмови прокурора від обвинувачення. Сформульована низка пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з метою підвищення якості підтримання державного та приватного обвинувачення в судах, зокрема про те, що у п.41 ст.6 проекту КПК України від 28.11.03р. при роз’ясненні терміну “прокурор” необхідно уточнити, що статус прокурора повинні мати лише працівники прокуратури, які безпосередньо виконують конституційні функції, а також керівники органів прокуратури, що складають систему органів прокуратури (ст. 13 Закону України „Про прокуратуру”), а не працівники прокуратури, що займаються питаннями планування, статистики, матеріально-технічного, правового, кадрового забезпечення тощо. В новому КПК доцільно передбачити “момент”, коли прокурор може відмовитися від обвинувачення. У разі відмови прокурора від обвинувачення зобов’язати суд постановити виправдувальний вирок, а не закривати кримінальну справу. Наділити цивільного позивача та їх представників правом продовжувати обвинувачення, якщо від нього відмовився прокурор. Передбачити в КПК норму про “правонаступника”, який в разі смерті потерпілого, може виконувати його права та обов’язки, в тому числі підтримувати обвинувачення в суді.

Публікації автора:

  1. Юрчишин В.М. Участь прокурора при розгляді кримінальних справ у суді, зміст та правова природа // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. – №3 (33). – С.92-95.

  2. Юрчишин В.М. Особливості підготовки прокурора до підтримання обвинувачення в суді присяжних та участь в апеляційному суді // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. – №4. – С.48-53.

  3. Юрчишин В.М. Підтримання державного обвинувачення в суді – першочергова конституційна функція прокуратури України // Право України. – 2004. – №5. – С.131-135.

  4. Юрчишин В.М. Зміна прокурором обвинувачення в суді, її правові наслідки та правове регулювання // Науковий вісник Чернівецького університету. Вип. 200. Правознавство. Збірник наук. праць. - Чернівці: Рута, 2003.- С. 115-119.

  5. Юрчишин В.М. Обвинувачення, його види і значення в кримінальному судочинстві України // Вісник прокуратури. – 2003. – №5. – С.46-51 (у співавторстві, частка дисертанта становить 80%).

  6. Юрчишин В.М. Проблеми відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення в суді // Юридична Україна. – 2004. – №4. – С.58-63 (у співавторстві, частка дисертанта становить 80%).