Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Цвєтков Андрій Михайлович. Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України: дисертація канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Цвєтков А.М. Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, Харків, 2003.

У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів порядку фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади.

Особливу увагу автор приділяє дослідженню теоретичних здобутків вчених різних історичних періодів, які стосуються співвідношення і тлумачення понять “державні видатки” та “видатки бюджету”. Автор вважає за доцільне удосконалити зміст поняття “видатки бюджету” та визначити принципи бюджетних видатків у Бюджетному кодексі України, а також, враховуючи структуру бюджетної системи України визначити поняття “фінансування видатків державного бюджету та місцевих бюджетів”.

У роботі розкривається зміст поняття та порядку кошторисно-бюджетного фінансування, детально проаналізовано казначейську систему касового виконання державного бюджету та статистичні матеріали щодо фінансування видатків на утримання органів державного управління. Досліджено теоретичні і практичні проблеми, пов’язані з порядком здійснення фінансового контролю за використанням коштів державного бюджету в центральних органах виконавчої влади.

Автор обґрунтовує висновок про те, що необхідно створити державну фінансову інформаційну систему при Державному казначействі України, що підтверджується досвідом багатьох зарубіжних країн (Австралії, Бразилії, Великої Британії, Іспанії, США, Франції та Японії).

Сформульовано концептуальні положення щодо прийняття нових законодавчих актів, які визначають адміністративно-правовий статус центральних органів виконавчої влади в системі органів виконавчої влади; внесено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які регулюють порядок касового виконання державного бюджету за видатками на зазначені органи.